4 minut 16 sekund

Columbus Energy Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach – start  już 12 kwietnia 2024 r.!

Columbus Energy Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach – start  już 12 kwietnia 2024 r.! Columbus Energy Sylwia Lewkowicz Blog
Ocena 4.5
4.5 (4)
4.5
4
5
Columbus Energy Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach

Zbliżają się wielkie emocje dla miłośników szachów w Polsce! Już za miesiąc rozpocznie się jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu szachowym naszego kraju – Columbus Energy Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach. To niezwykła okazja nie tylko dla doświadczonych graczy, ale także dla tych, którzy dopiero odkrywają uroki tej wspaniałej gry. Columbus jako sponsor tytularny z dumą wspiera te Mistrzostwa, widząc w nich nie tylko wyjątkową szansę dla szachistów amatorów, ale także platformę do promowania szachów jako doskonałej formy aktywności intelektualnej i społecznej dla każdego.

O turnieju

Turniej odbędzie się w urokliwym otoczeniu Hotelu Imperiall Resort & MediSpa**** w Sianożętach w dniach od 12 do 21 kwietnia 2024 roku. To wydarzenie jest otwarte dla uczestników w różnym wieku, co czyni je nie tylko miejscem rywalizacji, ale również doskonałą platformą do wymiany doświadczeń i inspiracji między pokoleniami szachistów.

Zgłoszenia na turniej przyjmowane są do dnia 29.03.2024 r. 

Mistrzostwa będą prowadzone w oparciu o system „szwajcarski”, co oznacza, że każdy uczestnik będzie miał równe szanse na rywalizację. W odróżnieniu od systemu pucharowego, przegrana jednej partii nie oznacza eliminacji z zawodów. Każdy uczestnik gra określoną liczbę rund, a przeciwnicy są dobierani na podstawie dotychczasowych wyników. Zasady systemu szwajcarskiego są proste i sprawiedliwe, ale to, co go wyróżnia, to zdolność do utrzymania napięcia i rywalizacji przez cały czas trwania turnieju. Emocji więc nie zabraknie!

Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach będą prowadzone zgodnie z przepisami FIDE, czyli Międzynarodowej Federacji Szachowej i Kodeksem Szachowym PZSzach. Turniej został również zgłoszony do FIDE. Całkowita pula nagród we wszystkich grupach wyniesie minimum 20 000 złotych, z czego co najmniej 15 000 złotych zostanie przeznaczone na nagrody finansowe. Nie zabraknie również klasyfikacji drużynowej, w której do zdobycia będzie tytuł Drużynowego Mistrza Polski Amatorów, puchary oraz medale.

Szczegóły nt. wydarzenia i zapisy na: https://mpamatorow.pl

Wielkie nazwiska świata szachów

Turniej to doskonała okazja by spotkać wielkie nazwiska ze świata szachów. Organizatorami wydarzenia są doświadczeni gracze – arcymistrz Zbigniew Pakleza i arcymistrz Artur Jakubiec z Klubu Sportowego Kingsofchess Kraków. Zbigniew Pakleza to nie tylko utytułowany zawodnik, ale także ceniony komentator i ekspert szachowy, który swoją wiedzą i pasją przyczynia się do rozwoju tej dyscypliny. Natomiast Artur Jakubiec, oprócz swojej imponującej kariery szachowej, jest również trenerem, który przekazuje swoje umiejętności i doświadczenie młodszym adeptom sztuki szachowej. Obydwaj mistrzowie odnoszą liczne sukcesy zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych arenach. Ich zaangażowanie w organizację Mistrzostw Polski Amatorów w Szachach jest gwarancją wysokiego standardu wydarzenia oraz atrakcyjnej rywalizacji dla uczestników.

Od 4 lat angażuję się w popularyzację mojej ukochanej dyscypliny sportu w Internecie. Największą satysfakcję daje mi jednak możliwość przyciągania ludzi do rywalizacji na 64 polach „na żywo”. To podczas takich wydarzeń, jak zbliżające się Mistrzostwa w Sianożętach, można poczuć prawdziwe emocje związane z grą oraz poznać fantastycznych ludzi, którzy podzielają naszą pasję. Z innych zalet można wymienić możliwość zdobycia kategorii szachowej oraz miejsca w międzynarodowym rankingu, do czego naprawdę nie trzeba wiele. Dodatkową atrakcją tego turnieju będzie fakt, że partie graczy amatorów będą komentowane przez samych arcymistrzów! Oczywiście, ja oraz Artur Jakubiec staniemy na czele tego wydarzenia, jednak ze swoimi komentarzami, dołączy do nas również kilku innych arcymistrzów. Dla prawdziwych pasjonatów szachów, poza głównym turniejem, przygotowaliśmy wiele wydarzeń towarzyszących – od ekscytujących turniejów blitz i rapid, po niepowtarzalną okazję do gry w symultanę z arcymistrzami. To nie tylko szansa na testowanie swoich umiejętności w różnych formatach gry, ale także niepowtarzalna okazja do nauki i rozgrywki z najlepszymi graczami. Zbigniew Pakleza

Columbus promuje szachy

Widzimy ogromny potencjał w szachach, zarówno jako dyscyplinie sportowej, jak i narzędziu rozwoju osobistego. Szachy to nie tylko gra – to trening umysłu, który rozwija koncentrację, logiczne myślenie i umiejętność podejmowania decyzji. Jest to niezwykle wartościowa forma aktywności, która zasługuje na większe uznanie.

Poprzez wspieranie Mistrzostw Polski Amatorów w Szachach, chcemy podkreślić ich znaczenie oraz zachęcić do udziału w nich jak najwięcej osób. To wydarzenie nie tylko promuje szachy jako formę sportu i zabawy, ale także integruje społeczność szachową w Polsce. Dlatego z dumą angażujemy się w te mistrzostwa, aby wspólnie podnieść rangę szachów i zachęcić do eksplorowania ich fascynującego świata.

Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach to nie tylko sportowe wydarzenie, ale także okazja do spotkania pasjonatów tej emocjonującej gry, wymiany doświadczeń i zawarcia nowych znajomości. Dla każdego, kto kocha szachy lub dopiero odkrywa ich fascynujący świat, te mistrzostwa będą niezapomnianym przeżyciem. Zapraszamy do udziału i kibicowania!

Oceń ten artykuł

zapytaj o ofertę
Columbus