Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz
4 minut 20 sekund

Otrzymaj dotację na pompę ciepła przed inwestycją. Z odroczeniem płatności w Columbus to możliwe!

Otrzymaj dotację na pompę ciepła przed inwestycją. Z odroczeniem płatności w Columbus to możliwe! Columbus Energy Anna Piechota Artykuły o dotacjach, Artykuły o pompach ciepła, Polecane
Ocena 4
4 (4)
4
4
5

Planujesz wymianę dotychczasowego źródła ogrzewania na ekologiczną pompę ciepła, ale nie chcesz mierzyć się z dużą inwestycją przed montażem i otrzymaniem dotacji? A może nie otrzymałeś kredytu ze względu na za niską zdolność? Dzięki ofercie odroczenia płatności Columbus już na starcie możesz odliczyć od swojej inwestycji 27 500 zł dotacji z Czystego Powietrza. Jak to możliwe?

Jak działa odroczenie płatności w Columbus?

Jeszcze przed podpisaniem umowy, zweryfikujemy, czy kwalifikujesz się do przyznania dotacji z Czystego Powietrza oraz na jaką kwotę wsparcia możesz liczyć. Nasi doradcy wypełnią razem z Tobą szczegółową ankietę, na bazie której ocenią, do jakiego poziomu programu się klasyfikujesz, a jej poprawność dodatkowo zweryfikują eksperci Columbus. Pamiętaj, że składasz wiążące oświadczenie i zobowiązujesz się do przekazania prawdziwych informacji. Jeśli spełnisz kryteria dotacyjne, nasz specjalista pomoże Ci złożyć wniosek o dofinansowanie. Następnie przystąpimy do montażu Twojej pompy ciepła, a Ty będziesz mieć aż 180 dni na dokonanie płatności. Po uzyskaniu dotacji, środki z Czystego Powietrza trafią bezpośrednio do nas, dzięki czemu do zapłaty pozostanie Ci kwota pomniejszona o dotację. Decydując się współpracę z Columbus, nie podejmujesz ryzyka i nie musisz czekać na decyzję o przyznaniu dotacji od WFOŚiGW.

Pompa ciepła Columbus Pro za połowę ceny

Zastanawiasz się, ile możesz zyskać, korzystając z oferty odroczenia płatności w Columbus? Chętnie pokażemy Ci to na przykładzie! Jeśli zdecydujesz się na zakup pompy ciepła powietrze-woda Columbus Pro o wielkości 8 kW, otrzymasz na starcie 19 400 zł dotacji z Czystego Powietrza. A uzupełniając swoją inwestycję o system Columbus Hydro, uzyskasz dodatkowe 8 100 zł wsparcia z programu. Razem dofinansowanie obniży Twoją inwestycję o 27 500 zł, a za nowy, ekologiczny system grzewczy Columbus zapłacisz jedynie 34 300 zł, czyli 55% jego pierwotnej ceny. Koszt pompy ciepła możesz obniżyć jeszcze bardziej, odliczając wartość poniesionej inwestycji za pomocą ulgi termomodernizacyjnej, która w różnych opcjach może wynieść od ok. 4 000 do 6 500 zł. Finalnie pompa ciepła z systemem Columbus Hydro może kosztować Cię nawet połowę ceny.

Dotacja do pompy ciepła bez ryzyka

Nasza oferta jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli planujesz starać się o kredyt. Dlaczego? Ponieważ ogólna kwota pożyczki zostanie pomniejszona o dotację, zwiększy to możliwości finansowania Twojej inwestycji. Przykładowo, jeśli koszt zakupu i montażu pompy ciepła wynosi 50 000 zł, kredyt weźmiesz na kwotę, od której została już odjęta przysługująca Ci dotacja, czyli 50 000 zł – 27 500 zł = 22 500 zł. Oczywiście jeśli posiadasz określony wkład własny, możesz jeszcze bardziej obniżyć kwotę kredytu, a kilka dodatkowych tysięcy odliczysz również dzięki uldze termomodernizacyjnej.

Na jakie dofinansowanie do pompy ciepła możesz liczyć?

Właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych zainteresowani inwestycją w pompę ciepła mogą skorzystać z jednego z dwóch popularnych programów dotacyjnych: Czyste Powietrze lub Mój Prąd. Pamiętaj jednak, że oferta odroczenia płatności Columbus dotyczy jedynie podstawowego poziomu dofinansowania w programie Czyste Powietrze.

Czym różnią się oba przedsięwzięcia?

  • Czyste Powietrze jest kierowane do osób planujących wymianę dotychczasowego, nieefektywnego źródła na nowe, bardziej ekologiczne. Beneficjenci muszą zlikwidować dotychczasowy piec, a ich roczne dochody nie mogą przekraczać 135 tys. zł. Na pompę ciepła powietrze-woda o podwyższonym standardzie energetycznym przysługuje do 19 400 zł w podstawowym poziomie dofinansowania, do 28 100 zł w podwyższonym poziomie oraz do 35 000 zł w najwyższym poziomie. Dotacja może zostać również powiększona o 8 100 zł przy zakupie Columbus Hydro, czyli autorskiego systemu, który zapobiega awariom instalacji centralnego ogrzewania oraz poprawia bezpieczeństwo użytkowników systemu. Całkowity budżet programu na lata 2018-2029 wynosi 103 mld zł, a środki będą wydawane do 30.09.2029 r. Nie musisz się więc obawiać, że zabraknie środków na Twoją dotację.
  • Z kolei Mój Prąd to program, w ramach którego można uzyskać dotację na pompę ciepła powietrze-woda w kwocie do 19 400 zł, a jej przyznanie nie jest uwarunkowane likwidacją starego, nieekologicznego kotła czy progiem dochodowym. Pamiętaj jednak, że pula dotacji szybko topnieje – w pierwszym miesiącu po uruchomieniu programu złożono już 13 628 wniosków na kwotę ponad 114 mln zł.

Dofinansowanie nie może być udzielone na instalacje sfinansowane lub realizowane z innych środków publicznych, dlatego programów nie można łączyć. Pamiętaj, że wydatki na pompę ciepła, które nie zostały opłacone z dotacji, możesz także odpisać od podstawy dochodu dzięki uldze termomodernizacyjnej. 

Chcesz skorzystać z oferty Columbus i zapłacić za pompę ciepła kwotę obniżoną o dotację z Czystego Powietrza? Zgłoś się do nas, a sprawdzimy, czy przysługuje Ci dofinansowanie oraz w jakiej wysokości. Nasi pracownicy pomogą Ci również w złożeniu wniosku i dopięciu wszystkich formalności na ostatni guzik. Dotacja bez ryzyka jest na wyciągnięcie Twojej ręki!

Oceń ten artykuł

powiązane artykuły
czytaj bloga
zapytaj o ofertę
Columbus