Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz
2 minut 43 sekund

Columbus Hydro – ochrona Twojej instalacji CO

Columbus Hydro to autorski system rozbudowy instalacji centralnego ogrzewania mający na celu zapobieganie awariom oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników systemu. Nasze rozwiązanie sprawia, że instalacja może przez długie lata funkcjonować z najwyższą wydajnością. Dodatkowo system poprawia parametry wody w całym domu (nie tylko instalacji CO), co wiąże się z szeregiem korzyści zarówno dla naszego zdrowia, jak i portfela. Dlaczego warto postawić na Columbus Hydro?

Zalety systemu Columbus Hydro

Columbus Hydro to zespół komponentów i urządzeń mających na celu zapobieganie awariom oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników systemu CO. Dodatkowa ochrona instalacji grzewczej pozwala na jej dłuższą żywotność, oraz większą wydajność, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

Najważniejsze zalety Columbus Hydro to:

  • Większe bezpieczeństwo użytkowania – dodatkowe zabezpieczenia ograniczają ryzyko poparzenia (woda na wyjściu ze zbiornika utrzymywana jest w przedziale 35-60 stopni), a także skażenia wody użytkowej. Dzięki temu masz pewność, że Twoja rodzina może bez żadnych obaw korzystać z wody użytkowej, również w celach spożywczych.
  • Ochrona instalacji CO przed wahaniami ciśnienia – instalacja CO jest układem zamkniętym, pod ciśnieniem zazwyczaj wynoszącym ok. 3 bary (w zależności od instalacji). Usterka systemu czy np. wzrost objętości wody spowodowany temperaturą może przełożyć się na zmianę ciśnienia – wzrost lub spadek. Zarówno jedno jak i drugie zjawisko może wywołać niekorzystne skutki, których konsekwencją może być awaria instalacji. Dzięki specjalnym systemom ochronnym, ciśnienie jest utrzymywane na stałym poziomie, a ryzyko uszkodzenia instalacji czy poszczególnych komponentów, maleje do minimum.
  • Poprawienie jakości wody – specjalistyczny zestaw filtracyjny usuwa zanieczyszczenia mechaniczne oraz chemiczne, rozpuszczone w wodzie jak np. chlor, żelazo, pestycydy, detergenty. Wkład zmiękczający usuwa także jony wapnia i magnezu, dzięki czemu woda staje się miękka. Zmiękczona woda to nie tylko ograniczenie osadzanie się kamienia w instalacji grzewczej, sprzętach AGD czy armaturze, ale także mniejsze zużycie detergentów i środków myjących. Lepsze parametry wody, to także poprawa kondycji skóry.
  • Ochrona przed korozją i zanieczyszczeniem instalacji – stosujemy specjalne środki chroniące wnętrze układu przed korozją i osadzaniem się zanieczyszczeń. Zabieg ten pozwala na utrzymanie pracy instalacji na wydajnym poziomie, a także wydłużenie jej żywotności.

Pompa ciepła + Columbus Hydro z dotacją do 27 500 zł

Wybierając pompę ciepła od Columbus wraz z systemem Columbus Hydro możesz liczyć na dodatkową dotację z programu Czyste Powietrze. W sumie na te dwa systemy możesz otrzymać aż do 27 500 zł, z czego:

  • do 19 400 zł otrzymasz na pompę ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie energetycznej Columbus Pro,
  • do 8 100 zł zyskasz na system Columbus Hydro, koszt kwalifikuje się do pozycji “Instalacja c.o. i c.w.u.”.

Zastanawiasz się nad inwestycją w pompę ciepła? Chcesz maksymalnie wykorzystać możliwości jakie oferują programy dotacyjne i zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo swojego systemu grzewczego? Skontaktuj się z nami. Nie tylko dobierzemy rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb, ale pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania.

Oceń ten artykuł

powiązane artykuły
czytaj bloga
zapytaj o ofertę
Columbus