Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz
6 minut 3 sekund

Pompy ciepła Columbus Pro – idealna temperatura w Twoim domu

Pompy ciepła Columbus Pro

Pompy ciepła Columbus Pro to urządzenia typu powietrze-woda, które są obecnie najchętniej wybieranym rodzajem na rynku. Za ich popularnością przemawia doskonała wydajność, wysoce ekonomiczna eksploatacja i możliwość montażu, niemal przy każdym budynku. Urządzenia od Columbus wyróżnia to, że zostały stworzone tak by odpowiadały na oczekiwania użytkowników mieszkających w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego jaki panuje w naszym kraju. Pompy serii Pro są także dostosowane do warunków technicznych polskich domów, dzięki czemu mogą być instalowane zarówno w nowych budynkach jak i tych starszych, modernizowanych. Jakie jeszcze zalety mają pompy ciepła od Columbus?

Columbus Pro – dostosowana dla polskiego klimatu 

Pompy ciepła Columbus Pro powstały na bazie naszego wieloletniego doświadczenia w montażu i serwisowaniu pomp ciepła wiodących światowych producentów. Najlepsze pompy dostępne na rynku charakteryzują się wysoką wydajnością i trwałością, jednak ze względu na to, że są producenci pochodzą z krajów gdzie panują inne warunki klimatyczne, nie są one ściśle dostosowane do temperatur jakie panują w Polsce czy do naszych domów. Wsłuchują się w obawy i potrzeby klientów, postanowiliśmy stworzyć produkt na miarę potrzeb naszych klientów. Co to oznacza? Pompę ciepła ściśle dostosowane do realnego zapotrzebowania energetycznego polskich domów i klimatu jaki panuje w naszym kraju, który charakteryzuje się dużą zmiennością pogody. 

W ofercie posiadamy pompy zarówno niskotemperaturowe, które doskonale sprawdzą się w domach z ogrzewaniem płaszczyznowym jak np. podłogówka, ale także wysokotemperaturowe, współpracujące ze starszymi systemami grzewczymi z tradycyjnymi odbiornikami ciepła jak np. kaloryfery żeberkowe. 

Urządzenia dostępne są w szerokim zakresie mocy, co daje możliwość optymalnego doboru do potrzeb Twojego domu. Dzięki temu masz pewność, że pompa będzie pracować maksymalnie wydajnie i maksymalnie oszczędnie.

Dostępne moce:

 • Columbus PRO R32 – 8 kW, 13 kW, 18 kW, 23 kW
 • Columbus PRO R290 -12 kW, 18 kW

Efektywna technologia

Najwyższa jakość komponentów i wydajna technologia to gwarancja długiej i ekonomicznej pracy pompy ciepła. Pompy ciepła Columbus Pro to dzięki połączeniu wysokiej klasy, odpornnych na zużycie materiałów i najnowszej technologii, mogą pracować efektywnie przez długie lata. Pompy Ciepła serii Pro są urządzeniami typu monoblok, czyli posiadającą jedną jednostkę – zewnętrzną. Ich najważniejszą cechą jest to, że posiadają hermetycznie zamknięty układ chłodniczy co nie tylko podnosi bezpieczeństwo systemu i ogranicza ryzyko wycieku czynnika chłodniczego, ale także zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia błędów montażowych. 

Niskotemperaturowe pompy ciepła serii Pro wykorzystują technologię inwerterową i EVI, dzięki czemu charakteryzują się  dużą efektywnością energetyczną i dłuższą żywotnością w porównaniu do tradycyjnych pomp ciepła wykorzystujących sprężarki typu ON/OFF.

Technologia inwerterowa pozwala na płynne dostosowywanie mocy pompy ciepła do zapotrzebowania na ciepło, co oznacza, że zużywa ona tylko tyle energii, ile jest potrzebne do ogrzewania pomieszczenia. 

Z kolei technologia EVI (Enhanced Vapor Injection) polega na zwiększeniu efektywności wymiany ciepła w niskich temperaturach, co umożliwia pompie ciepła efektywne ogrzewanie nawet w bardzo zimne dni. EVI pozwala na wykorzystanie energii cieplnej zawartej w powietrzu nawet w temperaturze poniżej -30°C.

Ekologiczne czynniki chłodnicze

Zastosowanie ekologicznych czynników chłodniczych (R32 i R290) w pompach ciepła było dla Columbus priorytetem. Dzięki temu, urządzenia są przyjazne środowisku i nie mają wpływu na warstwę ozonową. Pompy ciepła Columbus Pro spełniają restrykcyjne regulacje prawne, dzięki czemu masz pewność, że są rozwiązaniem, które będziesz mógł eksploatować przez dziesiątki lat, bez obaw o zakazy. Wykorzystane czynniki chłodnicze oprócz tego, że są ekologiczne, mają także doskonałe właściwości termodynamiczne co przekłada się na wysoką sprawność urządzeń.

Jeszcze więcej oszczędności – PowerHouse powered by Loxone

Pompa ciepła Columbus Pro dostosowana jest do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone, który pozwala obniżyć zużycie energii przez pompę nawet o 43%! System jest siecią składającą się z inteligentnych termostatów, które poprzez WiFi łączą się z urządzeniem oraz aplikacją, umożliwiając dobór optymalnych ustawień pompy. Termostaty automatycznie wysyłają do urządzenia informację o potrzebie dogrzania lub wyłączenia ogrzewania, a system ucząc się preferencji użytkownika, ale także zapotrzebowania domu na ciepło, sam dobiera najlepszą temperaturę. Dzięki dedykowanej aplikacji możesz nie tylko kontrolować temperaturę, będąc poza domem, także wygodnie edytować jej parametry.

System PowerHouse powered by Loxone to:

 • zdalny monitoring i zarządzanie systemem grzewczym,
 • pełna kontrola nad systemem grzewczym i komfortem cieplnym w domu,
 • jeszcze większe oszczędności na ogrzewaniu – nawet do 43%,
 • automatyczny dobór ustawień do zapotrzebowania na ciepło budynku,
 • możliwość skorzystania z dodatkowej dotacji w ramach programu Czyste Powietrze – do 8 100 zł,
 • możliwość rozszerzenia funkcjonalności dzięki współpracy z magazynem energii i fotowoltaiką od Columbus. 

Kompleksowa gwarancja

Już od kwietnia, w naszej ofercie, rewolucyjna Gwarancja Totalna na pompy ciepła od Columbus! Na czym polega usługa i dlaczego jest innowacyjna? Producenci pomp ciepła oferują 2, 5 a nawet 10-letnie gwarancje na swoje urządzenia, ale w każdym przypadku dotyczy ona jedynie jednostki zewnętrznej, a nie całego systemu, który będzie zamontowany wraz z nią w domu. W Columbus możesz rozszerzyć standardową gwarancję producenta, o Gwarancję Totalną. Jest to 5-letnia ochrona instalacji z możliwością przedłużenia, obejmuje nie tylko pompę ciepła, ale i cały system grzewczy. 

Podczas instalacji pompy ciepła i systemu grzewczego, dbamy o każdy detal –  wykorzystujemy najwyższej jakości komponenty, montaż jest wykonany przez wykwalifikowanych instalatorów, a następnie weryfikowana jest jego poprawność. Dzięki temu, możemy być pewni, że cała instalacja została wykonana z najwyższą starannością i objąć gwarancją cały system, a nie tylko pompę ciepła.

Gwarancja Totalna to pełen komfort, serwis prowadzony jest w wygodnej formie door-to-door, dzięki czemu w razie usterki nie musisz martwić się o transport urządzeń. Brak dodatkowych kosztów związanych z naprawą czy wymianą sprzętu na nowy to pewność, że Twoja instalacja zwróci się w zakładanym czasie. 

Gwarancja Totalna od Columbus to:

 • 5-letnia ochrona, którą możesz przedłużyć, 
 • gwarancja nie tylko na pompę, ale i cały system grzewczy, 
 • wygodny serwis door-to-door,
 • naprawa lub wymiana komponentu na nowy,
 • szybka reakcja na zgłoszoną awarię dzięki wielu ekipom serwisowym.

Szukasz efektownego, a zarazem oszczędnego sposobu ogrzewania swojego domu?. Dzięki pompom ciepła Columbus Pro w Twoim domu zapanuje wyjątkowy komfort, a Ty zaoszczędzisz na rachunkach za ogrzewanie. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać odpowiedni model, zapewnimy fachową instalację oraz serwis. Odkryj, jakie korzyści przynosi ogrzewanie pompą ciepła i zacznij oszczędzać już teraz!

Oceń ten artykuł

powiązane artykuły
czytaj bloga
zapytaj o ofertę
Columbus