Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz
4 minut 14 sekund

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 Columbus Energy Sylwia Lewkowicz Blog
Ocena 5
5 (3)
5
3
5

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 to więcej niż tylko nowa metoda rozliczeń energii z fotowoltaiki, to przepis na stabilny zwrot i bezpieczeństwo Twojej inwestycji. Rozliczenie od Columbus Obrót nie tylko odpowiada na wyzwania rynku, ale także zapewnia szereg korzyści, które sprawiają, że jest to najlepszy wybór dla Twojej instalacji fotowoltaicznej i portfela. Na czym polega i dlaczego warto postawić na dynamiczne bilansowanie?

Na czym polega Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1?

Za każdy 1 kWh energii, którą oddajesz do sieci, otrzymujesz dokładnie tyle samo, czyli 1 kWh. Nadmiar energii zostaje zliczony i trafia do Twojego „wirtualnego magazynu”. Nadwyżkę możesz pobrać w późniejszym czasie – gdy instalacja fotowoltaiczna nie generuje wystarczającej ilości energii, na przykład w okresie zimowym. To idealne rozwiązanie, które pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał energii odnawialnej i zapewnić Ci ciągłość w korzystaniu z energii z fotowoltaiki. 

Dlaczego warto?

Dynamiczna opcja bilansowania z gwarancją 1:1 oferuje nie tylko stałą, korzystną cenę energii, ale także innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że rozliczenie energii z fotowoltaiki staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Z Dynamicznym bilansowaniem zyskujesz m.in.:

  • Stabilność inwestycji – gwarancja 1:1 oznacza, że za każdy 1 kWh energii oddanej do sieci, otrzymasz dokładnie tyle samo, a dzięki dynamicznej dopłacie o 10% więcej, czyli 1:1,1. To zapewnia pewność i przewidywalność zwrotu inwestycji. 
  • Łatwość rozliczeń – dynamiczne bilansowanie eliminuje skomplikowane kalkulacje i niejasności związane z godzinowym rozliczaniem energii, który wejdzie w życie już w lipcu 2024 r.. Prosty mechanizm gwarantuje klarowność i przejrzystość w zarządzaniu energią.
  • Bezpieczeństwo – wiedza, że Twoja instalacja fotowoltaiczna generuje energię, która jest adekwatnie rozliczana i wykorzystywana w przyszłości, daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju.
  • Elastyczność użytkowania – możliwość przechowywania nadwyżki energii w wirtualnym magazynie pozwala na elastyczne korzystanie z energii wtedy, gdy jest to najbardziej potrzebne, np. zimą, w czasie niższej produkcji energii z fotowoltaiki.
  • Ochrona przed wzrostem cen – stała stawka za energię pobraną z sieci, indeksowana co 12 miesięcy, chroni przed nieprzewidywalnymi wzrostami cen energii elektrycznej.

Dynamiczna dopłata – 10% bonusu za każdą kWh

Zadbamy o Twój portfel! Dynamiczna dopłata oznacza, że w dni, gdy średnia cena energii przekracza Twoją cenę energii, otrzymasz aż o 10% więcej za każdy wprowadzony kWh

Jeśli do sieci wprowadzisz nadprogramowy 1 kWh odbierzesz 1,1 kWh.

Dla przykładu, jeśli wprowadzisz 5 kWh dostaniesz aż 0,5 kWh więcej. Taka ilość bonusowej energii pozwoli Ci np:

  • zasilać przez 50 godzin żarówkę LED o mocy 10 W, 
  • można zasilać przez 10 godzin laptop o mocy 50 W,
  • zasilać przez pół godziny kuchenkę mikrofalową o mocy 1000 W.

To tylko kilka przykładów wykorzystania dodatkowej energii, która może znacząco wpłynąć na oszczędności na rachunkach.

Wirtualny magazyn – na co przeznaczyć zgromadzoną energię?

Wirtualny magazyn to miejsce, do którego trafiają zliczone nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowane przez Twoją instalację fotowoltaiczną. Dostępne kilowatogodziny możesz wykorzystać na pobór energii z sieci lub na pokrycie kosztów dystrybucji. Wirtualny magazyn ważny jest przez cały okres trwania umowy, po zakończeniu całość rozliczana jest jako nadpłata po stałej, określonej stawce. To elastyczne rozwiązanie, które pozwala efektywnie zarządzać energią elektryczną i maksymalnie wykorzystać potencjał Twojej instalacji fotowoltaicznej.

Stała stawka za energię pobraną z sieci

Oferujemy stałą stawkę za energię pobraną z sieci, która jest indeksowana co 12 miesięcy, dostosowując się do zmian na rynku. To oznacza, że po tym czasie, stawka za energię pobraną może być zarówno wyższa, jak i niższa, w zależności od zmian cen na rynku. Stała cena zapewnia przewidywalność i stabilność w Twoich rachunkach za prąd. 

Proste rozliczenie odpowiadające na wyzwania przyszłości

Prosty mechanizm rozliczeń od Columbus Obrót, staje się jeszcze bardziej atrakcyjny w kontekście niejasności związanych z godzinowym rozliczaniem energii w net-billingu, które będzie obowiązywać prosumentów już od lipca 2024 r. Ta zmiana może wprowadzić nowe wyzwania dla użytkowników instalacji fotowoltaicznych, ponieważ będą musieli śledzić zmieniające się ceny energii i planować swoje zużycie w zależności od obowiązujących stawek. To może prowadzić do niepewności i trudności w rozliczeniach, zwłaszcza dla osób, które nie są zaznajomione z rynkiem energii elektrycznej lub nie mają czasu na systematyczne monitorowanie cen.

W takim kontekście dynamiczne bilansowanie staje się kluczową zaletą, ponieważ eliminuje konieczność śledzenia godzinowych stawek i skomplikowanych kalkulacji. Prosty mechanizm 1:1 gwarantuje klarowność i przejrzystość w zarządzaniu energią, co pozwala użytkownikom skupić się na korzystaniu z energii w sposób bardziej świadomy i efektywny, bez konieczności martwienia się o rozliczenia.

Więcej o Dynamicznym bilansowaniu z gwarancją 1:1 znajdziesz na:

Zainteresowany/a fotowoltaiką z Dynamicznym bilansowaniem od Columbus Obrót? Umów się na spotkanie z naszym doradcą, który dobierze najlepsze rozwiązania dla Twojego domu i przybliży Ci szczegóły oferty. 

Oceń ten artykuł

powiązane artykuły
czytaj bloga
zapytaj o ofertę
Columbus