Mój Prąd 6.0 od 2 września – nie przegap szansy na dofinansowanie!

Zobacz

Mój Prąd 6.0 od 2 września – nie przegap szansy na dofinansowanie!

Zobacz
2 minut 52 sekund

Solis Cloud – nowa platforma do monitoringu instalacji fotowoltaicznej

Solis Cloud – nowa platforma do monitoringu instalacji fotowoltaicznej Columbus Energy Sylwia Lewkowicz Artykuły o fotowoltaice
Ocena 1
1 (2)
1
2
1

W ostatnich miesiącach intensywnie informowaliśmy o nadchodzących zmianach w platformie Solis Home. Dotychczasowa aplikacja została zamknięta przez jej dostawcę, na rzecz Solis Cloud – nowego systemu, który jest jeszcze bardziej intuicyjny i ma do zaoferowania właścicielom instalacji fotowoltaicznych więcej przydatnych funkcji. Jak założyć konto w Solis Cloud?

Zamknięcie Solis Home

Jak informowaliśmy, producent falowników Solis, postanowił przenieść Solis Home na nową przestrzeń – Solis Cloud. To długo wyczekiwane przejście miało na celu poprawić jakość i funkcjonalność usług. Wielokrotnie przekazywaliśmy, że migracja jest niezbędna, aby nadal korzystać z pełnej gamy funkcji i mieć wgląd do swoich danych historycznych. Teraz producent, tak jak zapowiadał, przeprowadził pełne zamknięcie platformy Solis Home. Co oznacza, że użytkownicy, którzy dotąd nie dokonali migracji, utracili dostęp do swoich kont, a w niektórych przypadkach także zgromadzone dane historyczne.

Nowe konto w Solis Cloud

Jeśli jesteś jednym z tych klientów, którzy nie dokonali migracji swojego konta w platformie Solis Home, nie ma powodu do paniki. Możesz nadal korzystać z monitoringu swojej instalacji zakładając nowe konto w Solis Cloud. To proces, który możesz wykonać samodzielnie, korzystając z dostępnej instrukcji, w której krok po kroku pokazujemy, jak zarejestrować się w Solis Cloud i skonfigurować swój system. Prosimy o przejście wszystkich etapów według naszego poradnika. Poprawna konfiguracja i wprowadzenie kodu organizacji jest niezwykle istotna, abyśmy mogli zapewnić pełen dostęp do naszych usług. 

Kliknij, by otworzyć instrukcję:

By założyć konto wejdź na stronę https://www.soliscloud.com.

Przygotowaliśmy również instrukcję wideo. Zapraszamy do oglądania.

Solis Cloud – monitoring fotowoltaiki 24/h

Solis Cloud to narzędzie, które umożliwia Ci łatwe zarządzanie elektrownią fotowoltaiczną i szybki dostęp do informacji o produkcji energii. Oto główne korzyści, jakie oferuje aplikacja:

  • Monitorowanie w czasie rzeczywistym – aplikacja Solis Cloud umożliwia monitorowanie Twojej instalacji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możesz śledzić aktualne dane dotyczące produkcji energii słonecznej oraz stanu urządzeń. Bez względu na to, gdzie się znajdujesz, masz pełną kontrolę nad swoim systemem.
  • Pełna analiza danych – aplikacja umożliwia przeglądanie pełnych danych dotyczących Twojej elektrowni, takich jak codzienne, miesięczne i roczne uzyski energii. Możesz monitorować ogólną wydajność swojego systemu oraz analizować trendy w produkcji. 
  • Szybka reakcja na awarie – aplikacja pozwala na szybkie wykrywanie awarii urządzeń. W razie problemów zostaniesz natychmiast poinformowany, co umożliwi Ci szybkie zgłoszenie usterki. 
  • Wsparcie instalatora – aplikacja oferuje możliwość ustawiania uprawnień dla instalatorów. To oznacza, że możesz zapewnić Columbus dostęp do danych z instalacji, dzięki czemu w razie problemów będziemy w stanie szybko zareagować.

Dzięki Solis Cloud, dane dotyczące produkcji energii przez Twoją instalację są dostępne na wyciągnięcie ręki. Bez względu na to, gdzie się znajdujesz, możesz w dowolnym momencie sprawdzić, ile energii słonecznej generuje Twój system. Dzięki dostępowi do danych dotyczących produkcji możesz zoptymalizować sposób, w jaki korzystasz z energii i jeszcze bardziej obniżyć swoje rachunki za prąd. 

Oceń ten artykuł

zapytaj o ofertę
Columbus