Odbierz "Bilet do przyszłości" - 5000 zł na produkty ColumbusSprawdź jak otrzymać "Bilet do przyszłości" - 5000 zł na produkty Columbus

sprawdź

przed zakupem poznaj
odpowiedzi na pytania

fotowoltaika
magazyn energii
pompa ciepła
oferta columbus
 • fotowoltaika
 • magazyn energii
 • pompa ciepła
 • oferta columbus
Co to jest MWT?

MWT to innowacyjna technologia w fotowoltaice polegająca na zastąpieniu srebrnych pasm występujących na powierzchni paneli, tylną warstwą przewodzącą z elektrodami zbiorczymi. Panele w technologii MWT charakteryzują się wysoką wydajnością, wyższą efektywnością, niską degradacją modułów i brakiem zawartości ołowiu.

Jak działa falownik hybrydowy?

Falownik hybrydowy może współpracować jednocześnie z siecią publiczną oraz tworzyć instalację on-grid pracującą z magazynem energii. Technologie zastosowane w hybrydowych falownikach Solis należą do najnowszych rozwiązań na rynku, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, a także zabezpieczenie na wypadek przerw w dostawie prądu.

Co znaczy dwuetapowa sprzedaż instalacji fotowoltaicznej?

Etap I - usługa projektowa. Columbus Energy zobowiązuje się w ciągu 5 dni roboczych od podpisania umowy dostarczyć klientowi: audyt instalacji, projekt koncepcyjny instalacji, projekt dokumentacji ZM, wstępy wniosek Mój Prąd. Etap II - sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznej.

Po jakim czasie od momentu podpisania umowy zostanie wykonany montaż instalacji fotowoltaicznej?

Columbus Energy zamontuje instalację fotowoltaiczną w terminie 10 dni licząc od dnia wpłaty wynagrodzenia.

Co się dzieje z energią z PV, której nie wykorzystam?

bez magazynu- w przypadku, gdy produkcja energii z fotowoltaiki przekracza bieżącą konsumpcję nadwyżka gromadzona jest w sieci energetycznej skąd możesz ją sobie odebrać w systemie opustów. Jako prosument otrzymujesz opust:
- 0,8 kWh za każdą wyprodukowaną 1 kWh energii (w przypadku instalacji do 10 kW),
-0,7 kWh za każdą wyprodukowaną 1 kWh energii (w przypadku instalacji od 10 do 50 kW).

z magazynem - w przypadku, gdy produkcja energii z fotowoltaiki przekracza bieżącą konsumpcję nadwyżka gromadzona jest w magazynie, skąd możesz ją odebrać w 100%. Jeśli magazyn zostanie w pełni naładowany nadwyżka energii trafi do sieci, z której 80% energii wróci do Ciebie z powrotem.

Czym są ogniwa fotowoltaiczne?

Ogniwa fotowoltaiczne to płytki krzemowe, które zamieniają promienie światła na energię elektryczną. Krzem – mały pierwiastek o dużej mocy, zbiera i przetwarza promienie światła z całej powierzchni paneli.

Jakie panele fotowoltaiczne oferuje Columbus Energy?

Oferowanym przez Columbus Energy standardem są panele monokrystaliczne Full Black od Sunport. W ramach ofert SMART i STANDARD klienci mają do wyboru panele Sunport MWT Back-Contact Half Cut PERC 360 Wp Full Black.

Ile energii produkują panele fotowoltaiczne?

Roczny uzysk energii to 1000 kWh z 1 kWp, ale wiele zależy od umiejscowienia i nasłonecznienia paneli.

Jak promienie słońca zamieniają się w energię?

Promienie słoneczne padają na płytki krzemowe znajdujące się na Twoich panelach słonecznych i są przekształcane na energię. Najnowocześniejsze urządzenia techniczne (inwertery) zamieniają ją w prąd dla Twojej rodziny!

Jak magazynować energię?

Nadwyżka wyprodukowanej przez Ciebie energii trafia do sieci. Dzięki aktualnym zasadom rozliczeń energii w razie potrzeby możesz odebrać z niej swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz.

Co się dzieje, jeśli nie ma słońca?

Panele produkują energię nawet w pochmurne i deszczowe dni, jednak twoja instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej wydajna w słoneczne dni.

Co się dzieje z energią, której nie wykorzystam?

Energia wraca do sieci – Twojego naturalnego akumulatora. W razie potrzeby możesz odebrać z niej aż swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz. Z domową instalacją fotowoltaiczną wspierasz ochronę środowiska naturalnego, zmniejszając udział energii np. z kopalni węglowych.

Czy panele fotowoltaiczne produkują energię w zimie?

Panele produkują energię cały rok, niezależnie od pogody. Jak podaje Greenpeace, w czasie krótszym niż 30 minut słońce dostarcza na naszą planetę więcej energii, niż wynosi jej konsumpcja w ciągu całego roku. Pokrycie panelami fotowoltaicznymi fragmentu Sahary wielkości województwa dolnośląskiego zaspokoiłoby potrzeby energetyczne całej Europy.

Nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej. Czy moja instalacja działa i produkuje prąd?

Twoja instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do sieci energetycznej, do której oddaje nadwyżkę wyprodukowanego prądu. Ze względów bezpieczeństwa, gdy jest przerwa w dostawie energii elektrycznej, inwerter (falownik) wyłącza instalację i hamuje produkcję. Chcesz być niezależny od dostaw energii? Zainwestuj w magazyn energii, dzięki temu produkcja czystej energii ze słońca nie ustanie, nawet gdy w sieci nie będzie prądu.

Co to jest moduł HALF CUT?

HALF CUT to inaczej moduł z ogniwami ciętymi na pół. W typowym module opartym na technologii krzemowej znajduje się 60 ogniw, w half cut 120. Ogniwa połówkowe wiązane są w łańcuchy, w efekcie czego “połówka” ma zbliżony prąd i napięcie wyjściowe do “całości”.

Jak długo trwa instalacja?

90% instalacji z naszej oferty indywidualnej realizujemy w 1 dzień, więc szybko cieszysz się oszczędnościami! Wybierz dogodny dla siebie termin i umów się z nami na montaż.

Czy instalacja jest bezpieczna?

Instalacja od Columbus Energy jest w 100% bezpieczna, przyjazna dla środowiska, funkcjonalna oraz wpasowana w ideologię smart home.

Czy muszę obsługiwać moją instalację?

Nie. Nasze projekty opracowaliśmy w światowym standardzie, z myślą o Twojej wygodzie i oszczędności czasu.

Czy instalacja odporna jest na przepięcia?

Każda instalacja Columbus Energy zabezpieczona jest zgodnie z najwyższymi standardami. Dbałość o bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę to podstawa świadczonych przez nas usług.

Jaka jest trwałość paneli fotowoltaicznych?

Producent przewiduje 30-letnią trwałość paneli słonecznych, ale są instalacje słoneczne w Europie, które działają zdecydowanie dłużej. Dodatkowo, jako jedyni w Polsce, możemy udzielić Ci 15-letniej Gwarancji Totalnej na wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem.

Czy panele wymagają okresowej kontroli?

Instalacje fotowoltaiczne od Columbus Energy są bezobsługowe. Praca instalacji monitorowana jest przez urządzenie techniczne które stale sprawdza jej działanie i informuje o ewentualnych nieprawidłowościach. Monitorowanie działania instalacji przez naszego eksperta oraz urządzenie eliminuje ryzyko nieprawidłowości praktycznie do zera.

Czy konieczny jest serwis?

Rozwiązania fotowoltaiczne od Columbus Energy nie wymagają serwisu. Nasi specjaliści podczas planowania i wykonywania inwestycji zadbają aby sprzęt działał bezproblemowo i generował oszczędności przez wiele lat

Jak długa jest gwarancja?

Gwarancja producenta na moduły fotowoltaiczne wynosi 10 lat, a na ich sprawność – uzysk energii – 30 lat. Inwerter i pozostałe elementy elektryczne posiadają 5-letnią gwarancję. Dodatkowo możemy udzielić Ci 15-letniej Gwarancji Totalnej na wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem.

Czy wymiana licznika na dwukierunkowy jest płatna?

Wymiana licznika na dwukierunkowy jest bezpłatna i realizuje ją zakład energetyczny. W tej sprawie nieodpłatnie złożymy za Ciebie odpowiedni wniosek.

Jak oszczędzam dzięki wybraniu właściwej oferty?

Z Columbus Energy oszczędzasz od pierwszego dnia po instalacji paneli. Po spłacie kredytu twoja energia jest produkowana w 100% za darmo. Przy korzystaniu z energii słonecznej płacisz jedynie opłaty stałe za dystrybucje i korzystanie z sieci.

Jak długo będą działały panele?

Dzięki 30-letniej gwarancji na produkcję energii masz pewność stabilnej pracy systemu. Panele będą produkowały energię tak długo, jak będziesz tego potrzebować.

Co to jest 'kilowatopik' / kilowatt peak (kWp)?

Kilowat peak – kWp to moc szczytowa, czyli maksymalna, z jaką pracują panele słoneczne. Moc kWp określa się w warunkach STC (Standard Test Conditions), czyli w warunkach testowych, przy optymalnym nasłonecznieniu – 1000 W/m2 i temperaturze modułu fotowoltaicznego na poziomie 25°C.

Ile energii elektrycznej można uzyskać z 1 kWp?

Producent przewiduje 30-letnią trwałość paneli słonecznych, ale są instalacje słoneczne w Europie, które działają zdecydowanie dłużej. Dodatkowo, jako jedyni w Polsce, możemy udzielić Ci 15-letniej Gwarancji Totalnej na wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem.

Głośna praca inwertera. Czy wszystko jest w porządku?

Tak, wszystko jest w porządku. Inwerter (falownik) to urządzenie elektryczne, które często pracuje z dużą mocą. Odgłos buczenia dla tego typu urządzeń jest naturalny. Nie ma powodów do niepokoju. Dodatkowo inwerter (falownik) wyposażony jest w wbudowane zabezpieczenia, więc Twoja instalacja fotowoltaiczna jest w całości bezpieczna.

Jeśli pogląd na aplikacji nie działa, czy moja instalacja produkuje prąd?

Tak, Twoja instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd ze słońca. Podgląd produkcji w aplikacji opiera się głównie na przesyle danych z inwertera (falownika) za pomocą sygnału internetowego. W momencie, gdy zabraknie tego sygnału, podgląd jest niedostępny. Jeśli internet ponownie zacznie działać, do aplikacji zostaną przesłane dane z inwertera (falownika) i podgląd będzie ponownie dostępny.

Jak moja instalacja wpływa na środowisko?

Wytwarzanie energii elektrycznej jest jednym z głównych czynników wpływających na stan środowiska. Wybierając energie słoneczną i ofertę Columbus Energy dbasz o środowisko i przyszłość swoich najbliższych. W ciągu 25 lat korzystania z instalacji fotowoltaicznej 'zasadzisz' kilka tysięcy drzew, zaoszczędzisz 5 basenów wody oraz uchronisz świat przed 180 tonami toksycznego CO2.

Buduję dom - czy mogę zainstalować fotowoltaikę?

Tak, na podstawie planów budowy oraz prognozowanego zużycia energii elektrycznej eksperci Columbus Energy dobiorą dla Ciebie optymalną instalację. Do rozpoczęcia inwestycji potrzebujemy jedynie przyłącza do sieci energetycznej.

Czy mój dom musi być specjalnie przygotowany?

Wszystkimi przygotowaniami i formalnościami zajmują się eksperci Columbus Energy. Wystarczy że posiadasz wolną przestrzeń na instalację i przyłącz energetyczną.

Czy mogę korzystać z fotowoltaiki jeśli mój dom nie jest nowy?

Oczywiście. Doświadczenie i wiedza ekspercka naszych specjalistów pozwala na dobranie optymalnej instalacji która generuje oszczędności dla każdej nieruchomości.

Gdzie można zamontować instalację?

Miejsce montażu instalacji zostanie dobrane przez eksperta. Specjalista Columbus Energy wybierze przestrzeń, która przyniesie najwięcej korzyści i zysku energetycznego oraz będzie odpowiadała twoim preferencjom.

Gdzie można zamontować instalację?

Miejsce montażu instalacji zostanie dobrane przez eksperta. Specjalista Columbus Energy wybierze przestrzeń, która przyniesie najwięcej korzyści i zysku energetycznego oraz będzie odpowiadała twoim preferencjom.

Jak będzie wyglądał mój dach po zamontowaniu instalacji?

Powierzchnia dachu lub gruntu na którym instalowana będzie fotowoltaika się nie zmieni. Zainstalowane zostaną eleganckie panele, które idealnie wpasowują się w otoczenie i są zaprojektowane zgodnie z nowoczesnym designem.

Jak zmieni się mój rachunek za prąd?

Instalacja fotowoltaiczna i energia ze słońca to obniżenie opłat za energię elektryczną niemal do zera. Na twoich rachunkach pozostaną opłaty stałe za dystrybucję oraz korzystanie z sieci. Dodatkowo Columbus Energy zapewnia roczną opiekę ekspercką nad rachunkami i monitorowaniem oszczędności.

Jakie magazyny energii oferuje Columbus Energy?

Columbus Energy w swojej ofercie posiada magazyny firmy Pylontech wykonane w technologii LiFePo. Pylontech jest globalnym pionierem na rynku magazynów energii. Od 2013 roku firma uruchomiła ponad 2 GWh produktów w 50 krajach. Spółka samodzielnie opracowuje kluczowe technologie od katody i ogniwa litowego po integrację systemu magazynowania energii. Magazyny energii Pylontech to nowatorski design i bezproblemowa rozbudowa.

Jakie funkcje ma magazyn energii?

Magazyn energii zabezpiecza przed skutkami braku zasilania, do tego optymalizuje zużycie energii z instalacji fotowoltaicznej.

Ile lat gwarancji na magazyn energii Pylontech?

Standardowa gwarancja producenta to 7 lat. Po zarejestrowaniu urządzenia na stronie http://www.pylontech.com.cn/service/support gwarancja bezpłatnie wydłuża się do 10 lat.

Jaka jest żywotność magazynu energii?

Przy założeniu, że pełny cykl naładowanie/rozładowanie będzie miał miejsce przez 60% dni w roku, w przypadku modelu US2000, który umożliwia wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, żywotność będzie wynosiła ok. 27 lat przy zachowaniu min. 90% pojemności.

Jak dużego magazynu energii potrzebuję?

W ofercie Columbus Energy dostępne są magazyny:
dla instalacji 1 fazowych: magazyn o pojemności 4,8 kWh (US2000)
dla instalacji 3 fazowych: magazyny o pojemności 7,1 kWh; 10,65 kWh, 14,2 kWh (Force H2).
Najczęściej w instalacjach domowych sprawdzają się magazyny o wielkości 3-10kWh, jednak zależy to od zapotrzebowania i roli jaką ma spełniać.

Jak magazynować energię?

Dzięki połączeniu fotowoltaiki z magazynem energii możesz regulować zużycie własnej energii zależnie od okresowego zapotrzebowania a nadwyżki magazynować i wykorzystywać w późniejszym czasie. Dostarczona do magazynu energia elektryczna, wraca do gniazdka elektrycznego, wtedy gdy tego potrzebujemy.

Czy posiadając magazyn energii zachowam status prosumenta?

Oczywiście, że tak! Jeśli Twoja instalacja wpisuje się w definicję mikroinstalacji, a ty spełniasz wymogi dot. prosumenta, magazyn energii niczego nie zmienia. Nadal możesz wysyłać energię do sieci i odbierać ją kiedy tego potrzebujesz. Magazyn energii zwiększy opłacalność Twojej instalacji, wyprodukowane nadwyżki możesz bowiem przechowywać, a do sieci trafi tylko to, co nie zmieści się w akumulatorze.

Jak działa pompa ciepła od Columbus Energy?

Pompa ciepła od Columbus Energy jako źródło energii, wykorzystuje energię odnawialną, zgromadzoną w powietrzu. Energia z zewnątrz (dolne źródło) dzięki czynnikowi chłodniczemu i odpowiedniemu sprężeniu transportowana jest do źródła górnego, gdzie zamieniana jest na ciepło użytkowe.

Co umożliwia pompa ciepła?

Pompa ciepła dostępna w ofercie Columbus Energy jest wielofunkcyjna - gdy jest chłodno ogrzeje dom, w upały może zapewniać przyjemny chłód, a przez cały rok będzie przygotowywać ciepłą wodę użytkową.

Jak zasilana jest pompa ciepła?

Pompa ciepła zasilana jest prądem, jest on niezbędny do pracy sprężarki oraz grzałki. Najbardziej opłacalne jest uzupełnienie układu o instalację fotowoltaiczną dostarczającą darmową energię elektryczną do zasilania pompy ciepła. To nie tylko korzystne ze względów finansowych, ale i ekologicznych.

Ile lat będzie pracować moja pompa ciepła?

Przeciętny czas użytkowania pompy ciepła przy normalnym użyciu wynosi ponad 15 lat.

Czy mój dom musi być specjalnie przygotowany?

Im lepiej zaizolowane i bardziej szczelne przegrody zewnętrzne tym wyższa efektywność urządzenia. Oznacza to, że nawet większy dom, ale po odpowiedniej termomodernizacji, łatwiej ogrzać niż mniejszy, ale o gorszych parametrach przewodzenia ciepła.

Czy muszę wymieniać stary system ogrzewania?

Przy pompie ciepła najbardziej efektywne jest użycie niskotemperaturowych odbiorników jak ogrzewanie podłogowe czy ścienne. Jednak jeśli Twój system ogrzewania opiera się na tradycyjnych grzejnikach, nie przejmuj się, nie musisz ich wymieniać. Czasem konieczne jest dołożenie kilku żeberek, tak by instalacja w pełni zaspokajała komfort cieplny całej Twojej rodziny.

Czy muszę coś robić by pompa ciepła działała?

Pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym, nie ma potrzeby czyszczenia, rozpalania w piecu czy podkładania opału, użytkowanie pompy jest czyste, ciche (ok. 39 dB) i całkowicie bezemisyjne.

Czy oferowana przez Columbus Energy pompa ciepła będzie pracować także w zimie?

Powietrzna pompa działa efektywnie gdy na zewnątrz panuje niska temperatura nawet do -25 stopni Celsjusza. Dzięki temu nawet w zimie możesz ogrzać dom i wodę do optymalnej temperatury.

Jakiej mocy pompy ciepła potrzebuje?

W doborze odpowiedniej mocy pompy ciepła pomoże Ci nasz doradca. Na początek ustali całkowite zapotrzebowanie budynku na ciepło, a także na podstawie ilości i preferencji domowników, ilość energii potrzebnej do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Na koniec specjalista zapyta Cię o ewentualne wymagania specjalne np. basen.

Po jakim czasie od momentu podpisania umowy zostanie wykonany montaż pompy ciepła?

Columbus Energy zamontuj pompę ciepła i przeszkoli Cię z jej obsługi w terminie 60 dni od dnia wpłaty wynagrodzenia.

Czy niezbędne są przeglądy?

Jak każde urządzenie grzewcze, również pompy ciepła do prawidłowej pracy wymagają okresowej kontroli serwisowej, polegającej na ocenie poprawności działania całego systemu. Regularne przeglądy zapewnią Twojemu urządzeniu długą, bezawaryjną, a także efektywną pracę.

Dlaczego wybrać ofertę Columbus Energy?

Oferta Columbus Energy zawiera: 15-letnią Gwarancję Totalną na każdy element instalacji i 15-letnią rękojmię. Oferujemy najtańsze finansowanie oraz usługę Columbus Care, czyli opiekę nad rachunkami i monitoring pracy instalacji. Dokładamy wszelkich starań, żeby technologia oferowanych produktów była zawsze najnowsza i same urządzenia najwyższej jakości.

Co to Columbus Care?

Columbus Care to kompleksowa obsługa klienta doceniona godłem “Teraz Polska”. Jak to działa? Specjaliści Columbus Energy na początek zadbają o to by instalacja spełniała Twoje potrzeby, zaplanujemy projekt i wszystkie niezbędne prace. Po zakończonym montażu również obejmiemy Cię opieką. Zweryfikujemy twoją fakturę i sprawdzimy czy instalacja działa tak, jak zostało to zaplanowane. Columbus Care to także panel klienta, w którym sprawdzisz aktualny status swojej umowy a już wkrótce będziesz mógł przez niego zawrzeć z nami umowę w wygodnej i bezpiecznej formie on-line.

Co oferuje Columbus Energy?

W ofercie Columbus Energy znajdziesz fotowoltaikę, magazyny energii i pompy ciepła.

Jakie są zasady finansowania w Columbus Energy?

Spłacasz 75% instalacji w ratach do 10 lat z niskim RRSO wynoszącym od 5,33%. Pozostałe 25% instalacji finansujesz dopiero po 10 latach. Zalety tego rozwiązania to stała niska rata i brak konieczności posiadania wkładu własnego. Korzystne finansowanie dostępne jest w każdym z pakietów oferty Columbus Energy.

Na czym polega dwuetapowa umowa?

Etap 1 to usługa projektowa, w której Columbus Energy zobowiązuje się w ciągu 5 dni wykonać audyt, projekt instalacji oraz projekty dokumentacji ZE i wstępny wniosek Mój Prąd. Etap 2 to sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznej. Etap 1 kosztuje 3900 zł, w przypadku, w którym zdecydujesz się na montaż obniżamy tą kwotę do 1 zł.

Gdzie można skorzystać z oferty Columbus Energy?

Stworzyliśmy ofertę dostępną dla każdego, na całym terenie Polski. W każdym regionie kraju działają nasi konsultanci i instalatorzy.

Gdzie można zakupić rozwiązania Columbus Energy

Zadzwoń pod numer 12 307 30 96 lub kliknij na kółeczko ze słuchawką, zostaw swój numer telefonu i zamów połączenie.

Columbus - FAQ

nie trać czasu,
skontaktuj się z Columbus .

Wybierz temat zapytania
  Różne
  Fotowoltaika
  Magazyn Energii
  Pompa Ciepła
  Elektromobilność
  Dla biznesu
  Dla rolników
  Farmy fotowoltaiczne
czytaj więcej
czytaj więcej
Wyrażenie zgody na marketing mailowy nie jest obowiązkowe, ale pamiętaj, że jeśli jej nie zaznaczysz, nie będziemy mogli do Ciebie wysyłać maili. Wyrażenie zgody na marketing telefoniczny nie jest obowiązkowe, jednak konieczne, abyśmy mogli przedstawić Ci ofertę w trakcie rozmowy. Podanie danych osobowych w przypadku tego celu przetwarzania jest dobrowolne, ale do zrealizowania kontaktu z naszej strony konieczne jest zaznaczenie powyższych zgód.