PL
EN

przed zakupem poznaj
odpowiedzi na pytania

fotowoltaika
magazyn energii
pompa ciepła
oferta columbus
 • fotowoltaika
 • magazyn energii
 • pompa ciepła
 • oferta columbus
Co to jest MWT?
MWT to innowacyjna technologia w fotowoltaice. Dzięki niej srebrne pasma występujące na powierzchni paneli zostają zastąpione przez tylną warstwę przewodzącą z elektrodami zbiorczymi. Panele fotowoltaiczne wykonane w technologii MWT charakteryzują się wysoką wydajnością, wyższą efektywnością, niską degradacją modułów oraz brakiem zawartości ołowiu.
Jak działa falownik hybrydowy?
Falownik hybrydowy może jednocześnie współpracować z siecią publiczną oraz tworzyć instalację on-grid pracującą z magazynem energii. Technologie zastosowane w hybrydowych falownikach Solis należą do najnowszych rozwiązań na rynku. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, a także dostarczenie energii elektrycznej w przypadku przerw w dostawie prądu z zakładu energetycznego.
Czym jest dwuetapowa sprzedaż instalacji fotowoltaicznej?
Sprzedaż odbywa się w dwóch etapach. Etap I to usługa projektowa. W jego ramach Columbus zobowiązuje się w ciągu 5 dni roboczych od podpisania umowy dostarczyć klientowi audyt instalacji, projekt koncepcyjny instalacji oraz projekt dokumentacji ZM. Podczas II etapu następuje sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznej.
Po jakim czasie od momentu podpisania umowy zostanie wykonany montaż instalacji fotowoltaicznej?
Columbus zamontuje instalację fotowoltaiczną w terminie 10 dni – licząc od dnia wpłaty wynagrodzenia.
Co się dzieje z energią z fotowoltaiki, której nie wykorzystam?
Istnieją dwie możliwości.
Jeżeli w danym domu nie ma magazynu energii, a produkcja prądu z fotowoltaiki przekracza bieżącą konsumpcję, nadwyżka jest przekazywana do sieci energetycznej zakładu energetycznego i można ją później stamtąd odebrać w systemie tak zwanych opustów.
Prosument otrzymuje opust:
- 0,8 kWh za każdą wyprodukowaną 1 kWh energii (w przypadku instalacji do 10 kWp),
- 0,7 kWh za każdą wyprodukowaną 1 kWh energii (w przypadku instalacji od 10 do 50 kWp).
Jeśli w danym domu jest magazyn energii, a produkcja prądu z fotowoltaiki przekracza bieżącą konsumpcję, to nadwyżka zostanie zgromadzona właśnie w magazynie, skąd można ją będzie odebrać w 100%. Jeśli magazyn zostanie w pełni naładowany, to pozostała nadwyżka energii trafi do sieci, z której 80% produkcji wróci do Ciebie z powrotem.
Czym są ogniwa fotowoltaiczne?
Moduły fotowoltaiczne zbudowane są z ogniw krzemowych, które pod wpływem promieni słonecznych wytwarzają energię elektryczną. Pojedyncze ogniwo krzemowe jest małej mocy, ale budowane przez nas elektrownie fotowoltaiczne zasilą Państwa dom na cały rok energią wytworzoną ze słońca.
Jakie panele fotowoltaiczne oferuje Columbus?
Oferowanym przez Columbus standardem są panele monokrystaliczne MWT Back-Contact Half Cut PERC 370 Wp Full Black od Sunport.
Ile energii produkują panele fotowoltaiczne?
Planowany roczny uzysk energii to 1000 kWh z 1 kWp, jednak wiele zależy od umiejscowienia i nasłonecznienia paneli.
Jak promienie słońca zamieniają się w energię?
Ogniwo fotowoltaiczne zbudowane jest z dwóch krzemowych płytek (+ i -), pomiędzy którymi znajduje się pole elektryczne reprezentowane przez barierę potencjałów. Padające na ogniwo promienie słoneczne zostają pochłonięte i wybijają elektrony z ich miejsc. Wolne miejsca to tzw. dziura elektronowa, która jest nośnikiem ładunku. Skutkiem ruchu elektronów pomiędzy warstwami krzemowego półprzewodnika jest powstanie różnicy potencjałów, czyli napięcia elektrycznego. Panele słoneczne wytwarzają prąd stały. Aby móc z niego korzystać, trzeba wyposażyć instalację w inwerter, który przekształca prąd stały w zmienny, który ma częstotliwość i napięcie odpowiadające wymaganiom domowej sieci elektrycznej.
Jak magazynować energię?
Jeżeli nie skorzystasz z magazynu energii, to nadwyżka wyprodukowanej przez Ciebie energii trafi do sieci elektrycznej. Dzięki aktualnym zasadom rozliczeń energii w razie potrzeby możesz odebrać z niej swój prąd (w dowolnym momencie – pomniejszony o rozliczenie za magazynowanie, czyli tzw. opust). Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz.
Co się dzieje, jeśli nie ma słońca?
Panele produkują energię nawet przy pochmurnej i deszczowej pogodzie, jednak Twoja instalacja fotowoltaiczna będzie najbardziej wydajna w słoneczne dni.
Co się dzieje z energią, której nie wykorzystam?
Energia wraca do sieci – w razie potrzeby możesz odebrać z niej swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz. Z domową instalacją fotowoltaiczną wspierasz ochronę środowiska naturalnego, zmniejszając udział energii np. z kopalni węglowych.
Czy panele fotowoltaiczne produkują energię w zimie?
Panele produkują energię cały rok, niezależnie od pogody, odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. Główny uzysk produkcji jest w okresie od wiosny do jesieni, a zimą wykorzystujemy nadmiar energii zgromadzonej w magazynie.
Nastąpiła przerwa w dostawie energii elektrycznej. Czy moja instalacja działa i produkuje prąd?
Twoja instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do sieci energetycznej, do której oddaje nadwyżkę wyprodukowanego prądu. Gdy nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej, inwerter (falownik) wyłączy instalację i zahamuje produkcję – ze względów bezpieczeństwa i obowiązujących przepisów elektrycznych. Chcesz być niezależny od dostaw energii? Zainwestuj w magazyn energii, dzięki czemu produkcja czystej energii ze słońca nie ustanie – nawet wtedy, gdy w sieci nie będzie prądu.
Co to jest moduł HALF CUT?
HALF CUT to inaczej moduł z ogniwami ciętymi na pół. W typowym module, opartym na technologii krzemowej, znajduje się 60 ogniw; w HALF CUT – 120. Ogniwa połówkowe wiązane są w łańcuchy, w efekcie czego „połówka” ma zbliżony prąd i napięcie wyjściowe do „całości”. Główną zaletą modułów Half Cut jest sprawniejsza praca w przypadku częściowego zacienienia (np. liście czy śnieg); ich budowa pozwala również na obniżenie strat cieplnych spowodowanych przesyłem energii elektrycznej.
Jak długo trwa instalacja?
90% instalacji z naszej oferty indywidualnej realizujemy w 1 dzień – po to, byś jak najszybciej mógł cieszyć się oszczędnościami! Wybierz dogodny dla siebie termin i umów się z nami na montaż.
Czy instalacja jest bezpieczna?
Instalacja od Columbus jest w 100% bezpieczna, a także przyjazna dla środowiska, funkcjonalna oraz wpisująca się w ideę smart home.
Czy muszę obsługiwać moją instalację?
Nie. System fotowoltaiczny jest praktycznie całkowicie bezobsługowy. Instalacja nie posiada ruchomych elementów, jest więc wysoce odporna na awarie i nie potrzebuje serwisowania. Paneli nie trzeba też myć ani odśnieżać: zabrudzenia spłucze deszcz, a śnieg osunie się pod wpływem grawitacji. Obsługa instalacji odbywa się dzięki dedykowanej aplikacji. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak działa nasz system i ile produkuje prądu z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.
Czy instalacja odporna jest na przepięcia?
Każda instalacja Columbus jest zabezpieczona zgodnie z najwyższymi standardami. Dbałość o bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę to podstawa świadczonych przez nas usług.
Jaka jest trwałość paneli fotowoltaicznych?
Producent przewiduje 30-letnią trwałość paneli słonecznych, ale są instalacje słoneczne w Europie, które działają zdecydowanie dłużej. Dodatkowo, jako jedyni w Polsce, możemy udzielić Ci 15-letniej Gwarancji Totalnej na wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem.
Czy panele wymagają okresowej kontroli?
Instalacje fotowoltaiczne od Columbus są bezobsługowe. Praca instalacji monitorowana jest przez urządzenie, które stale sprawdza jej działanie i informuje o ewentualnych nieprawidłowościach. Monitorowanie działania instalacji przez naszego eksperta oraz urządzenie eliminuje ryzyko nieprawidłowości praktycznie do zera.
Czy konieczny jest serwis?
Rozwiązania fotowoltaiczne od Columbus nie wymagają serwisu. Nasi specjaliści podczas planowania i wykonywania inwestycji zadbają o to, by sprzęt działał bezproblemowo i generował oszczędności przez wiele lat.
Jak długa jest gwarancja?
Columbus udziela 15 lat Gwarancji Totalnej na wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem. Komponenty instalacji są dodatkowo zabezpieczone gwarancją producenta. W przypadku modułów fotowoltaicznych wynosi ona 15 lat, inwertera 10 lat, a pozostałych elementów systemu 5 lat. Co więcej, moduły fotowoltaiczne dostępne w ofercie Columbus posiadają długą, 30-letnią gwarancję na sprawność.
Czy wymiana licznika na dwukierunkowy jest płatna?
Wymiana licznika na dwukierunkowy jest bezpłatna i realizuje ją zakład energetyczny. W tej sprawie przygotujemy i złożymy za Ciebie odpowiedni wniosek – zrobimy to całkowicie za darmo.
Jak mogę oszczędzać dzięki wybraniu właściwej oferty?
Z Columbus oszczędzasz od pierwszego dnia po instalacji paneli. Po spłacie kredytu Twoja energia będzie produkowana w 100% za darmo. Przy korzystaniu z energii słonecznej płacisz jedynie opłaty stałe za dystrybucję i korzystanie z sieci.
Jak długo będą działały panele?
Dzięki 30-letniej gwarancji na produkcję energii masz pewność stabilnej pracy systemu. Panele będą produkowały energię tak długo, jak będziesz tego potrzebować.
Co to jest 'kilowatopik' / kilowatt peak (kWp)?
Kilowat peak – kWp – to moc szczytowa, czyli maksymalna, z jaką pracują panele słoneczne. Moc kWp określa się w warunkach STC (Standard Test Conditions), czyli w warunkach testowych, przy optymalnym nasłonecznieniu – 1000 W/m2 i temperaturze modułu fotowoltaicznego na poziomie 25°C.
Ile energii elektrycznej można uzyskać z 1 kWp?
Przewidywana produkcja z 1kWp = 1000Wp to 1000kWh w skali roku – przy założeniu, że instalacja pracuje bez przeszkód, które mogłyby powodować cień, a lokalizacja instalacji jest optymalna.
Inwerter głośno pracuje – czy wszystko jest w porządku?
Tak, wszystko jest w porządku. Inwerter (falownik) to urządzenie elektryczne, które często pracuje z dużą mocą. Odgłos „piszczenia” lub wysokie tony w przypadku tego typu urządzeń są naturalne – nie ma powodów do niepokoju. Dźwięk ten można jedynie usłyszeć bezpośrednio przy urządzeniu.
Inwerter wyposażony jest w szereg różnych zabezpieczeń monitorujących poprawną pracę urządzenia oraz instalacji PV, dzięki czemu mamy pewność, że nasze urządzenia działają poprawnie. Dodatkowo inwerter (falownik) wyposażony jest we wbudowane zabezpieczenia, więc Twoja instalacja fotowoltaiczna jest w całości bezpieczna.
Jeśli pogląd na aplikacji nie działa, czy moja instalacja produkuje prąd?
Tak, Twoja instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd ze słońca. Podgląd produkcji w aplikacji opiera się głównie na przesyle danych z inwertera (falownika) za pomocą sygnału wifi do domowego routera. W momencie, gdy zabraknie tego sygnału, podgląd jest niedostępny. Jeśli internet ponownie zacznie działać, do aplikacji zostaną przesłane dane z inwertera (falownika) i podgląd będzie ponownie dostępny.
Jak moja instalacja wpływa na środowisko?
Wytwarzanie energii elektrycznej jest jednym z głównych czynników wpływających na stan środowiska. Wybierając energię słoneczną i ofertę Columbus, dbasz o środowisko i przyszłość swoich najbliższych. W ciągu 25 lat korzystania z instalacji fotowoltaicznej „zasadzisz” kilka tysięcy drzew, zaoszczędzisz 5 basenów wody oraz uchronisz świat przed 180 tonami toksycznego CO2.
Buduję dom - czy mogę zainstalować fotowoltaikę?
Tak, na podstawie planów budowy oraz prognozowanego zużycia energii elektrycznej eksperci Columbus dobiorą dla Ciebie optymalną instalację. Do rozpoczęcia inwestycji potrzebujemy jedynie przyłącza do sieci energetycznej.
Czy mój dom musi być specjalnie przygotowany?
Wszystkimi przygotowaniami i formalnościami zajmują się eksperci Columbus. Wystarczy, że posiadasz wolną przestrzeń na instalację i przyłącz energetyczną.
Czy mogę korzystać z fotowoltaiki jeśli mój dom nie jest nowy?
Oczywiście. Doświadczenie i wiedza ekspercka naszych specjalistów pozwala na dobranie optymalnej instalacji, która będzie generować oszczędności dla każdej nieruchomości.
Gdzie można zamontować instalację?
Miejsce montażu instalacji zostanie dobrane przez eksperta. Specjalista Columbus wybierze przestrzeń, która przyniesie najwięcej korzyści i zysku energetycznego oraz będzie odpowiadać Twoim preferencjom.
Jak będzie wyglądać mój dach po zamontowaniu instalacji?
Powierzchnia dachu, na którym instalowana będzie fotowoltaika, nie zmieni się. Zainstalowane zostaną eleganckie panele, które idealnie wpasowują się w otoczenie i są zaprojektowane zgodnie z nowoczesnym designem.
Jak zmieni się mój rachunek za prąd?
Instalacja fotowoltaiczna i energia ze słońca zapewnia obniżenie opłat za energię elektryczną niemal do zera. Na Twoich rachunkach pozostaną opłaty stałe za dystrybucję oraz korzystanie z sieci. Dodatkowo Columbus zapewnia roczną opiekę ekspercką nad rachunkami i monitorowaniem oszczędności.
Jakie magazyny energii oferuje Columbus?
Columbus w swojej ofercie posiada magazyny firmy Pylontech wykonane w technologii LiFePo. Pylontech jest globalnym pionierem na rynku magazynów energii. Od 2013 roku firma uruchomiła ponad 2 GWh produktów w 50 krajach. Spółka samodzielnie opracowuje kluczowe technologie: od katody i ogniwa litowego, po integrację systemu magazynowania energii. Magazyny energii Pylontech to nowatorski design i bezproblemowa rozbudowa.
Jakie funkcje ma magazyn energii?
Magazyn energii zabezpiecza przed skutkami braku zasilania, do tego optymalizuje zużycie energii z instalacji fotowoltaicznej.
Ile lat gwarancji na magazyn energii Pylontech?
Standardowa gwarancja producenta to 7 lat. Po zarejestrowaniu urządzenia na stronie http://www.pylontech.com.cn/service/support gwarancja bezpłatnie wydłuża się do 10 lat.
Jaka jest żywotność magazynu energii?
Przy założeniu, że pełny cykl naładowanie/rozładowanie będzie mieć miejsce przez 60% dni w roku, w przypadku modelu US2000, który umożliwia wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, żywotność będzie wynosiła ok. 27 lat przy zachowaniu min. 90% pojemności.
Jak dużego magazynu energii potrzebuję?
W ofercie Columbus dostępne są magazyny:
- dla instalacji 1 fazowych: magazyn o pojemności 4,8 kWh (US2000)
- dla instalacji 3 fazowych: magazyny o pojemności 7,1 kWh; 10,65 kWh, 14,2 kWh (Force H2).
Najczęściej w instalacjach domowych sprawdzają się magazyny o wielkości 3-10 kWh, ostatecznie zależy to jednak od zapotrzebowania i roli, jaką magazyn ma spełniać.
Jak magazynować energię?
Dzięki połączeniu fotowoltaiki z magazynem energii możesz regulować zużycie własnej energii zależnie od okresowego zapotrzebowania, a nadwyżki magazynować i wykorzystywać w późniejszym czasie. Dostarczona do magazynu energia elektryczna wraca do gniazdka elektrycznego wtedy, gdy tego potrzebujemy.
Czy posiadając magazyn energii zachowam status prosumenta?
Oczywiście, że tak! Jeśli Twoja instalacja wpisuje się w definicję mikroinstalacji, a Ty spełniasz wymogi dot. prosumenta, magazyn energii niczego nie zmienia. Nadal możesz wysyłać energię do sieci i odbierać ją wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Magazyn energii zwiększy opłacalność Twojej instalacji – wyprodukowane nadwyżki możesz bowiem przechowywać, a do sieci trafi tylko to, co już nie zmieści się w akumulatorze.
Jak działa pompa ciepła od Columbus?
Pompy ciepła NIBE dostosowane są do różnego rodzaju potrzeb grzewczych, niezależnie czy jest to niewielki dom, duże gospodarstwo, czy też wielkopowierzchniowy obiekt komercyjny. Urządzenia te jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spada do -25°C. Powietrze zewnętrzne można wykorzystać do ogrzewania, podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a także do chłodzenia. Zastosowanie pompy ciepła NIBE w systemach grzewczych pozwala na oszczędności rzędu aż 80% w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi.
Co umożliwia pompa ciepła?
Pompa ciepła dostępna w ofercie Columbus jest wielofunkcyjna. Gdy jest chłodno – ogrzeje dom, w upały może zapewnić przyjemny chłód, a przez cały rok będzie przygotowywać ciepłą wodę użytkową.
Jak zasilana jest pompa ciepła?
Pompa ciepła zasilana jest prądem elektrycznym – jest on niezbędny do pracy sprężarki oraz grzałki. Najbardziej opłacalne jest uzupełnienie układu o instalację fotowoltaiczną, która będzie dostarczać darmową energię elektryczną do zasilania pompy ciepła. To korzystne nie tylko ze względów finansowych, ale i ekologicznych.
Ile lat będzie pracować moja pompa ciepła?
Przeciętny czas użytkowania pompy ciepła, przy normalnym użyciu, wynosi ponad 20 lat.
Czy mój dom musi być specjalnie przygotowany?
Im lepiej zaizolowane i bardziej szczelne przegrody zewnętrzne, tym wyższa efektywność urządzenia. Oznacza to, że łatwiej będzie ogrzać większy dom po odpowiedniej termomodernizacji niż mniejszy, ale o gorszych parametrach przewodzenia ciepła.
Czy muszę wymieniać stary system ogrzewania?
Przy pompie ciepła najbardziej efektywne jest użycie niskotemperaturowych odbiorników – jak ogrzewanie podłogowe czy ścienne. Jednak jeśli Twój system ogrzewania opiera się na tradycyjnych grzejnikach, nie przejmuj się – nie musisz ich wymieniać! Czasem może być konieczne dołożenie kilku żeberek – po to, by instalacja w pełni zaspokajała komfort cieplny całej Twojej rodziny.
Czy muszę coś robić by pompa ciepła działała?
Pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym, nie ma potrzeby czyszczenia, rozpalania w piecu czy podkładania opału. Użytkowanie pompy jest czyste, ciche (ok. 39 dB) i całkowicie bezemisyjne.
Czy oferowana przez Columbus pompa ciepła będzie pracować także w zimie?
Powietrzna pompa działa efektywnie, gdy na zewnątrz panuje niska temperatura (nawet do -25 stopni Celsjusza). Dzięki temu nawet w zimie możesz ogrzać dom i wodę do optymalnej temperatury.
Jakiej mocy pompy ciepła potrzebuje?
W doborze odpowiedniej mocy pompy ciepła pomoże Ci nasz doradca. Na początek ustali całkowite zapotrzebowanie budynku na ciepło, a także – na podstawie liczby i preferencji domowników – ilość energii potrzebnej do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Na koniec specjalista zapyta Cię o ewentualne wymagania specjalne (np. basen).
Po jakim czasie od momentu podpisania umowy zostanie wykonany montaż pompy ciepła?
Columbus zamontuje pompę ciepła i przeszkoli Cię z jej obsługi w terminie do 60 dni od dnia wpłaty wynagrodzenia.
Czy niezbędne są przeglądy?
Tak jak każde urządzenie grzewcze, również pompy ciepła do prawidłowej pracy wymagają okresowej kontroli serwisowej, polegającej na ocenie poprawności działania całego systemu. Regularne przeglądy zapewnią Twojemu urządzeniu długą, bezawaryjną, a także efektywną pracę.
Dlaczego wybrać ofertę Columbus?
Oferta Columbus zawiera 15-letnią Gwarancję Totalną na każdy element instalacji i 15-letnią rękojmię. Oferujemy najtańsze finansowanie oraz usługę Columbus Care, czyli opiekę nad rachunkami i monitoring pracy instalacji. Dokładamy wszelkich starań, żeby technologia oferowanych produktów była zawsze najnowsza, a same urządzenia – najwyższej jakości.
Co to Columbus Care?
Columbus Care to kompleksowa obsługa klienta doceniona godłem „Teraz Polska”. Jak to działa? Specjaliści Columbus na początek zadbają o to, by instalacja spełniała Twoje potrzeby: zaplanujemy projekt i wszystkie niezbędne prace. Po zakończonym montażu również obejmiemy Cię opieką. Zweryfikujemy Twoją fakturę i sprawdzimy, czy instalacja działa tak, jak zostało to zaplanowane. Columbus Care to także panel klienta, w którym sprawdzisz aktualny status swojej umowy, a także zawrzesz z nami umowę w wygodnej i bezpiecznej formie on-line.
Co oferuje Columbus?
W ofercie Columbus znajdziesz fotowoltaikę, magazyny energii i pompy ciepła.
Jakie są zasady finansowania w Columbus?
W Columbus możesz liczyć na korzystne finansowanie z 4,5% RRSO i stałą ratą na 10 lat. Dzięki temu rata, spłaca się z oszczędności uzyskanych dzięki własnej produkcji energii. Korzystne finansowanie dostępne jest w każdym z pakietów oferty Columbus.
Na czym polega dwuetapowa umowa?
Etap I to usługa projektowa, w której Columbus zobowiązuje się w ciągu 5 dni wykonać audyt, projekt instalacji oraz projekty dokumentacji ZE. Etap II to sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznej. Etap I kosztuje 3900 zł, ale w przypadku, w którym zdecydujesz się na montaż, obniżymy tę kwotę do 1 zł.
Co to Prąd jak powietrze?
Dotychczas, mając instalację fotowoltaiczną, nadwyżkę produkcji energii ze słońca odsyłałeś do sieci, a potem wykorzystywałeś jedynie 80% dla instalacji do 10 kW (dla instalacji powyżej 10-50 kWp, jedynie 70%). Bilansowanie 1:1 od Columbus pozwoli Ci wykorzystać 100% tego, co wyprodukowałeś. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz jeszcze większą niezależność. W pełni dysponujesz tym, w co zainwestowałeś i co jest Twoje. Pamiętaj, energię odbierasz w strefie 2 taryfy G12. Szczegóły znajdziesz na: https://pradjakpowietrze.pl/
Co to bilet do przyszłości?
Jest to karta o wartości 5000 zł którą możesz wykorzystać na dowolny produkt z platformy ColumbusHome. Aby zdobyć „Bilet do przyszłości”, wystarczy podpisać umowę z Columbus na zakup fotowoltaiki w ofercie GoGreen lub GoFree. Szczegóły znajdziesz na: https://columbushome.pl.
Gdzie można skorzystać z oferty Columbus?
Stworzyliśmy ofertę dostępną dla każdego, na całym terenie Polski. W każdym regionie kraju działają nasi konsultanci i instalatorzy.
Gdzie można zakupić rozwiązania Columbus?
Zadzwoń pod numer 12 307 30 96 lub kliknij na kółeczko ze słuchawką, zostaw swój numer telefonu i zamów połączenie.
Czym jest Columbus Safe?
Columbus Safe to pakiet gwarantujący bezpieczeństwo Twojej instalacji fotowoltaicznej.
W jego skład wchodzą:
 • inwerter Solis z atestem PVEL,
 • nowoczesne skrzynki prądu stałego przygotowane w fabryce, z fabrycznie montowanym okablowaniem,
 • stickery samogaszące w skrzynce z zabezpieczeniami DC – wyłączność na całą Europę,
 • uziemienie instalacji i konstrukcji,
 • przygotowanie zgłoszenia do Straży Pożarnej – dla instalacji powyżej 6,5 kWp,
 • uzgodnienie projektu z rzeczoznawcą do spraw przeciwpożarowych – dla instalacji powyżej 6,5 kWp,
 • przycisk awaryjnego rozłączenia instalacji – dla instalacji powyżej 6,5 kWp.
Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa pożarowego instalacji fotowoltaicznej?
Bezpieczeństwo pożarowe jest dla nas bardzo ważne, dlatego wprowadziliśmy szereg rozwiązań i działań:
 • stosowanie bezpiecznych i certyfikowanych materiałów montażowych,
 • zaawansowane szkolenia instalatorów oraz rygorystyczne oceny wykonanych instalacji,
 • inwerter Solis z atestem PVEL,
 • nowoczesne skrzynki prądu stałego przygotowane w fabryce, z fabrycznie montowanym okablowaniem,
 • stickery samogaszące w skrzynce z zabezpieczeniami DC – wyłączność na całąEuropę,
 • uziemienie instalacji i konstrukcji,
 • przygotowanie zgłoszenia do StrażyPożarnej – dla instalacji powyżej 6,5 kWp,
 • uzgodnienie projektu z rzeczoznawcą do spraw przeciwpożarowych – dla instalacji powyżej 6,5 kWp,
 • przycisk awaryjnego rozłączenia instalacji – dla instalacji powyżej 6,5 kWp.
Columbus - FAQ

zainteresowany/a?
umów się na spotkanie

Wybierz temat zapytania:
  Różne
  Fotowoltaika
  Magazyn Energii
  Pompa Ciepła
  Elektromobilność
  Dla biznesu
  Dla rolników
  Farmy fotowoltaiczne
czytaj więcej
czytaj więcej
Wyrażenie zgody na marketing mailowy nie jest obowiązkowe, ale pamiętaj, że jeśli jej nie zaznaczysz, nie będziemy mogli do Ciebie wysyłać maili. Wyrażenie zgody na marketing telefoniczny nie jest obowiązkowe, jednak konieczne, abyśmy mogli przedstawić Ci ofertę w trakcie rozmowy. Podanie danych osobowych w przypadku tego celu przetwarzania jest dobrowolne, ale do zrealizowania kontaktu z naszej strony konieczne jest zaznaczenie powyższych zgód.