Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Fotowoltaika – pytania i odpowiedzi

Wybierz kategorię


Oferta Columbus Energy zawiera: 15-letnią Gwarancję Totalną na każdy element instalacji i 15-letnią rękojmię. Oferujemy najtańsze finansowanie oraz usługę Columbus Care, czyli opiekę nad rachunkami i monitoring pracy instalacji. Ponadto, technologię ogniw połówkowych – eleganckich paneli monokrystalicznych. To minimum, jakie powinien wymagać od rynku każdy klient. Columbus Energy ma to w standardzie.

Rynek OZE ewoluuje, oferta Columbus Energy również. Rozszerzyliśmy standardy i jakość obsługi. Standard od Columbus Energy to gwarancja Totalna na 15-lat. Technologia na najwyższym poziomie, panele które charakteryzują się większą wydajnością, wytrzymałością i minimalizacją strat energii. Troska i opieka nad klientem oraz monitorowanie rachunków przez rok od zainstalowania fotowoltaiki - Columbus Care. Dodatkowo proponujemy naszym klientom możliwość taniego finansowania - kredyt RRSO 4,5%

Columbus Care to kompleksowa obsługa klienta. Specjaliści Columbus Energy na początek zadbają o to by instalacja spełniała Twoje potrzeby, zaplanujemy projekt i wszystkie niezbędne prace. Po zakończonym montażu również obejmiemy Cię opieką. Zweryfikujemy twoją fakturę i sprawdzimy czy instalacja działa tak, jak zostało to zaplanowane.

Tanie finansowanie proponowane przez Columbus Energy powstało na bazie historycznej oferty “Abonamentów na słońce”. Tanie finansowanie to najtańsza na rynku propozycja finansowanie, gdzie RRSO wynosi 4,5 procent w kredycie do 10 lat.

Columbus Energy gwarantuje montaż w ciągu 10 dni od sfinalizowania płatności. Po zakończeniu montażu wykonamy także zgłoszenie do zakładu energetycznego, a po wymianie licznika na dwukierunkowy, złożymy za Ciebie wniosek o dotację 5000 zł z programu Mój Prąd.

Oferowanym przez Columbus Energy standardem są panele monokrystaliczne Full Black od Sunport. W ramach ofert SMART i STANDARD klienci mają do wyboru panele Sunport MWT Back-Contact Half Cut PERC 350 Wp Full Black.

Oferta Standard i Smart różnią się falownikami. Oferta Smart została stworzona z myślą o klientach którzy mają bardzo wymagające dachy np. o wielu spadach, jaskółkach, tak, aby oni również zyskali efektywną generację energii ze słońca.

Stworzyliśmy ofertę dla każdego na całym terenie Polski. W każdym regionie kraju działają nasi konsultanci i instalatorzy.

Zadzwoń pod numer 12 307 30 96 lub kliknij na kółeczko ze słuchawką, zostaw swój numer telefonu i zamów połączenie.
Możesz również wejść na www.columbusenergy/kontakt albo na nasz profil na Facebook https://www.facebook.com/columbusenergysa/ i napisać do nas.

Ogniwa fotowoltaiczne to płytki krzemowe, które zamieniają promienie światła na energię elektryczną. Krzem – mały pierwiastek o dużej mocy, zbiera i przetwarza promienie światła z całej powierzchni paneli.

Roczny uzysk energii to 1000 kWh z 1 kWp, ale wiele zależy od umiejscowienia i nasłonecznienia paneli.

Promienie słoneczne padają na płytki krzemowe znajdujące się na Twoich panelach słonecznych i są przekształcane na energię. Najnowocześniejsze urządzenia techniczne (inwertery) zamieniają ją w prąd dla Twojej rodziny!

Najlepszym i najbardziej opłacalnym magazynem energii jest sieć elektroenergetyczna. Nadwyżka wyprodukowanej przez Ciebie energii trafia właśnie do niej. Dzięki aktualnym zasadom rozliczeń energii w razie potrzeby możesz odebrać z niej swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz.

Panele produkują energię nawet w pochmurne i deszczowe dni, jednak twoja instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej wydajna w słoneczne dni.

Energia wraca do sieci – Twojego naturalnego akumulatora. W razie potrzeby możesz odebrać z niej aż swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz. Z domową instalacją fotowoltaiczną wspierasz ochronę środowiska naturalnego, zmniejszając udział energii np. z kopalni węglowych.

Panele produkują energię cały rok, niezależnie od pogody. Jak podaje Greenpeace, w czasie krótszym niż 30 minut słońce dostarcza na naszą planetę więcej energii, niż wynosi jej konsumpcja w ciągu całego roku. Pokrycie panelami fotowoltaicznymi fragmentu Sahary wielkości województwa dolnośląskiego zaspokoiłoby potrzeby energetyczne całej Europy.

Twoja instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do sieci energetycznej, do której oddaje nadwyżkę wyprodukowanego prądu. Ze względów bezpieczeństwa, gdy jest przerwa w dostawie energii elektrycznej, inwerter (falownik) wyłącza instalację i hamuje produkcję. Gdyby tak się nie stało, a w pobliżu Twojego domu trwałyby prace serwisowe sieci, istniałoby ryzyko porażenia prądem.

HALF CUT to inaczej moduł z ogniwami ciętymi na pół. W typowym module opartym na technologii krzemowej znajduje się 60 ogniw, w half cut 120. Ogniwa połówkowe wiązane są w łańcuchy, w efekcie czego “połówka” ma zbliżony prąd i napięcie wyjściowe do “całości”.

90% instalacji z naszej oferty indywidualnej realizujemy w 1 dzień, więc szybko cieszysz się oszczędnościami! Wybierz dogodny dla siebie termin i umów się z nami na montaż.

Columbus Energy gwarantuje montaż, zgłoszenie do energetyki oraz zgłoszenie do programy Mój Prąd w 30 dni! Dbamy o klienta i chcemy żeby każdy z nich oszczędzał na energii jak najszybciej.

Instalacja od Columbus Energy jest w 100% bezpieczna, przyjazna dla środowiska, funkcjonalna oraz wpasowana w ideologię smart home.

Nie. Nasze projekty opracowaliśmy w światowym standardzie, z myślą o Twojej wygodzie i oszczędności czasu.

Każda instalacja Columbus Energy zabezpieczona jest zgodnie z najwyższymi standardami. Dbałość o bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę to podstawa świadczonych przez nas usług.

Producent przewiduje 30-letnią trwałość paneli słonecznych, ale są instalacje słoneczne w Europie, które działają zdecydowanie dłużej. Dodatkowo, jako jedyni w Polsce, możemy udzielić Ci 15-letniej Gwarancji Totalnej na wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem.

Instalacje fotowoltaiczne od Columbus Energy są bezobsługowe. Praca instalacji monitorowana jest przez urządzenie techniczne które stale sprawdza jej działanie i informuje o ewentualnych nieprawidłowościach. Monitorowanie działania instalacji przez naszego eksperta oraz urządzenie eliminuje ryzyko nieprawidłowości praktycznie do zera.

Rozwiązania fotowoltaiczne od Columbus Energy nie wymagają serwisu. Nasi specjaliści podczas planowania i wykonywania inwestycji zadbają aby sprzęt działał bezproblemowo i generował oszczędności przez wiele lat

Gwarancja producenta na moduły fotowoltaiczne wynosi 12 lat, a na ich sprawność – uzysk energii – 30 lat. Inwerter i pozostałe elementy elektryczne posiadają 5-letnią gwarancję. Dodatkowo możemy udzielić Ci 15-letniej Gwarancji Totalnej na wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem.

Wymiana licznika na dwukierunkowy jest bezpłatna i realizuje ją zakład energetyczny. W tej sprawie nieodpłatnie złożymy za Ciebie odpowiedni wniosek.

Z Columbus Energy oszczędzasz od pierwszego dnia po instalacji paneli. Po spłacie kredytu twoja energia jest produkowana w 100% za darmo. Przy korzystaniu z energii słonecznej płacisz jedynie opłaty stałe za dystrybucje i korzystanie z sieci.

Dzięki 30-letniej gwarancji na produkcję energii masz pewność stabilnej pracy systemu. Panele będą produkowały energię tak długo, jak będziesz tego potrzebować.

Kilowat peak – kWp to moc szczytowa, czyli maksymalna, z jaką pracują panele słoneczne. Moc kWp określa się w warunkach STC (Standard Test Conditions), czyli w warunkach testowych, przy optymalnym nasłonecznieniu – 1000 W/m2 i temperaturze modułu fotowoltaicznego na poziomie 25°C.

W Polsce są optymalne warunki nasłonecznienia, które pozwalają na wydajną produkcję energii elektrycznej z fotowoltaiki. Dlatego z 1 kWp maksymalnie można uzyskać około 1000 kWh.

Tak, wszystko jest w porządku. Inwerter (falownik) to urządzenie elektryczne, które często pracuje z dużą mocą. Odgłos buczenia dla tego typu urządzeń jest naturalny. Nie ma powodów do niepokoju. Dodatkowo inwerter (falownik) wyposażony jest w wbudowane zabezpieczenia, więc Twoja instalacja fotowoltaiczna jest w całości bezpieczna.

Tak, Twoja instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd ze słońca. Podgląd produkcji w aplikacji opiera się głównie na przesyle danych z inwertera (falownika) za pomocą sygnału internetowego. W momencie, gdy zabraknie tego sygnału, podgląd jest niedostępny. Jeśli internet ponownie zacznie działać, do aplikacji zostaną przesłane dane z inwertera (falownika) i podgląd będzie ponownie dostępny.

Twój dach lub ogród doprowadzimy do stanu najbliższego sprzed montażu. Przed demontażem specjaliści Columbus Energy przeprowadzą wizje lokalną i ustalą warunki techniczne rozmontowania instalacji fotowoltaicznej.

W mikroinwerterze prąd stały produkowany przez instalacje jest zamieniany na przemienny bezpośrednio przy każdym z modułów. Mikroinwertery są głównie polecane dla klientów które dachy są bardziej wymagające, takich które posiadają jaskółki i są narażone na zacienienia. Mikroinwertery polecane są wtedy, gdy klasyczne inwertery byłyby nieopłacalne.

Wytwarzanie energii elektrycznej jest jednym z głównych czynników wpływających na stan środowiska. Wybierając energie słoneczną i ofertę Columbus Energy dbasz o środowisko i przyszłość swoich najbliższych. W ciągu 25 lat korzystania z instalacji fotowoltaicznej "zasadzisz" kilka tysięcy drzew, zaoszczędzisz 5 basenów wody oraz uchronisz świat przed 180 tonami toksycznego CO2.

Tak, na podstawie planów budowy oraz prognozowanego zużycia energii elektrycznej eksperci Columbus Energy dobiorą dla Ciebie optymalną instalację. Do rozpoczęcia inwestycji potrzebujemy jedynie przyłącza do sieci energetycznej.

Wszystkimi przygotowaniami i formalnościami zajmują się eksperci Columbus Energy. Wystarczy że posiadasz wolną przestrzeń na instalację i przyłącz energetyczną.

Oczywiście. Doświadczenie i wiedza ekspercka naszych specjalistów pozwala na dobranie optymalnej instalacji która generuje oszczędności dla każdej nieruchomości.

Miejsce montażu instalacji zostanie dobrane przez eksperta. Specjalista Columbus Energy wybierze przestrzeń, która przyniesie najwięcej korzyści i zysku energetycznego oraz będzie odpowiadała twoim preferencjom.

Powierzchnia dachu lub gruntu na którym instalowana będzie fotowoltaika się nie zmieni. Zainstalowane zostaną eleganckie panele, które idealnie wpasowują się w otoczenie i są zaprojektowane zgodnie z nowoczesnym designem.

Instalacja fotowoltaiczna i energia ze słońca to obniżenie opłat za energię elektryczną niemal do zera. Na twoich rachunkach pozostaną opłaty stałe za dystrybucję oraz korzystanie z sieci. Dodatkowo Columbus Energy zapewnia roczną opiekę ekspercką nad rachunkami i monitorowaniem oszczędności.

ZAINTERESOWANY/-A PRĄDEM ZE SŁOŃCA?


Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!

Instalacja fotowoltaiczna dla:


Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję regulamin.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.