Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Fotowoltaika – pytania i odpowiedzi

Wybierz kategorię


Oferta Columbus Energy zawiera: 15-letnią Gwarancję Totalną na każdy element instalacji i 15-letnią rękojmię. Oferujemy najtańsze finansowanie oraz usługę Columbus Care, czyli opiekę nad rachunkami i monitoring pracy instalacji. Dokładamy wszelkich starań, żeby technologia oferowanych produktów była zawsze najnowsza i same urządzenia najwyższej jakości.

Columbus Care to kompleksowa obsługa klienta doceniona godłem “Teraz Polska”. Jak to działa? Specjaliści Columbus Energy na początek zadbają o to by instalacja spełniała Twoje potrzeby, zaplanujemy projekt i wszystkie niezbędne prace. Po zakończonym montażu również obejmiemy Cię opieką. Zweryfikujemy twoją fakturę i sprawdzimy czy instalacja działa tak, jak zostało to zaplanowane. Columbus Care to także panel klienta, w którym sprawdzisz aktualny status swojej umowy a już wkrótce będziesz mógł przez niego zawrzeć z nami umowę w wygodnej i bezpiecznej formie on-line.

W ofercie Columbus Energy znajdziesz fotowoltaikę, magazyny energii i pompy ciepła.

Spłacasz 75% instalacji w ratach do 10 lat z niskim RRSO wynoszącym od 5,33%. Pozostałe 25% instalacji finansujesz dopiero po 10 latach. Zalety tego rozwiązania to stała niska rata i brak konieczności posiadania wkładu własnego. Korzystne finansowanie dostępne jest w każdym z pakietów oferty Columbus Energy.

Etap 1 to usługa projektowa, w której Columbus Energy zobowiązuje się w ciągu 5 dni wykonać audyt, projekt instalacji oraz projekty dokumentacji ZE i wstępny wniosek Mój Prąd. Etap 2 to sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznej. Etap 1 kosztuje 3900 zł, w przypadku, w którym zdecydujesz się na montaż obniżamy tą kwotę do 1 zł.

Stworzyliśmy ofertę dostępną dla każdego, na całym terenie Polski. W każdym regionie kraju działają nasi konsultanci i instalatorzy.

Zadzwoń pod numer 12 307 30 96 lub kliknij na kółeczko ze słuchawką, zostaw swój numer telefonu i zamów połączenie.
Możesz również wejść na www.columbusenergy/kontakt albo na nasz profil na Facebook https://www.facebook.com/columbusenergysa/ i napisać do nas.

MWT to innowacyjna technologia w fotowoltaice polegająca na zastąpieniu srebrnych pasm występujących na powierzchni paneli, tylną warstwą przewodzącą z elektrodami zbiorczymi.
Panele w technologii MWT charakteryzują się wysoką wydajnością, wyższą efektywnością, niską degradacją modułów i brakiem zawartości ołowiu.

Falownik hybrydowy może współpracować jednocześnie z siecią publiczną oraz tworzyć instalację on-grid pracującą z magazynem energii. Technologie zastosowane w hybrydowych falownikach Solis należą do najnowszych rozwiązań na rynku, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, a także zabezpieczenie na wypadek przerw w dostawie prądu.

Etap I - usługa projektowa. Columbus Energy zobowiązuje się w ciągu 5 dni roboczych od podpisania umowy dostarczyć klientowi: audyt instalacji, projekt koncepcyjny instalacji, projekt dokumentacji ZM, wstępy wniosek Mój Prąd.
Etap II - sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznej.

Columbus Energy zamontuje instalację fotowoltaiczną w terminie 10 dni licząc od dnia wpłaty wynagrodzenia.

- bez magazynu - w przypadku, gdy produkcja energii z fotowoltaiki przekracza bieżącą konsumpcję nadwyżka gromadzona jest w sieci energetycznej skąd możesz ją sobie odebrać w systemie opustów. Jako prosument otrzymujesz opust:
- 0,8 kWh za każdą wyprodukowaną 1 kWh energii (w przypadku instalacji do 10 kW),
0,7 kWh za każdą wyprodukowaną 1 kWh energii (w przypadku instalacji od 10 do 50 kW).


- z magazynem - w przypadku, gdy produkcja energii z fotowoltaiki przekracza bieżącą konsumpcję nadwyżka gromadzona jest w magazynie, skąd możesz ją odebrać w 100%. Jeśli magazyn zostanie w pełni naładowany nadwyżka energii trafi do sieci, z której 80% energii wróci do Ciebie z powrotem.

Ogniwa fotowoltaiczne to płytki krzemowe, które zamieniają promienie światła na energię elektryczną. Krzem – mały pierwiastek o dużej mocy, zbiera i przetwarza promienie światła z całej powierzchni paneli.

Oferowanym przez Columbus Energy standardem są panele monokrystaliczne Full Black od Sunport. W ramach ofert SMART i STANDARD klienci mają do wyboru panele Sunport MWT Back-Contact Half Cut PERC 355 Wp Full Black.

Roczny uzysk energii to 1000 kWh z 1 kWp, ale wiele zależy od umiejscowienia i nasłonecznienia paneli.

Promienie słoneczne padają na płytki krzemowe znajdujące się na Twoich panelach słonecznych i są przekształcane na energię. Najnowocześniejsze urządzenia techniczne (inwertery) zamieniają ją w prąd dla Twojej rodziny!

Nadwyżka wyprodukowanej przez Ciebie energii trafia do sieci. Dzięki aktualnym zasadom rozliczeń energii w razie potrzeby możesz odebrać z niej swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz.
Jeśli jednak chcesz jeszcze bardziej zwiększyć opłacalność inwestycji, magazyn energii jest dla Ciebie. Przechowasz w nim nadwyżki produkowane w ciągu dnia, które będziesz mógł wykorzystać wieczorem czy w nocy, kiedy produkcja ustaje.

Panele produkują energię nawet w pochmurne i deszczowe dni, jednak twoja instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej wydajna w słoneczne dni.

Energia wraca do sieci – Twojego naturalnego akumulatora. W razie potrzeby możesz odebrać z niej aż swój prąd w 80% za darmo. Dzięki dwukierunkowemu licznikowi wiesz, ile oszczędzasz. Z domową instalacją fotowoltaiczną wspierasz ochronę środowiska naturalnego, zmniejszając udział energii np. z kopalni węglowych.

Panele produkują energię cały rok, niezależnie od pogody. Jak podaje Greenpeace, w czasie krótszym niż 30 minut słońce dostarcza na naszą planetę więcej energii, niż wynosi jej konsumpcja w ciągu całego roku. Pokrycie panelami fotowoltaicznymi fragmentu Sahary wielkości województwa dolnośląskiego zaspokoiłoby potrzeby energetyczne całej Europy.

Twoja instalacja fotowoltaiczna jest podłączona do sieci energetycznej, do której oddaje nadwyżkę wyprodukowanego prądu. Ze względów bezpieczeństwa, gdy jest przerwa w dostawie energii elektrycznej, inwerter (falownik) wyłącza instalację i hamuje produkcję. Chcesz być niezależny od dostaw energii? Zainwestuj w magazyn energii, dzięki temu produkcja czystej energii ze słońca nie ustanie, nawet gdy w sieci nie będzie prądu.

HALF CUT to inaczej moduł z ogniwami ciętymi na pół. W typowym module opartym na technologii krzemowej znajduje się 60 ogniw, w half cut 120. Ogniwa połówkowe wiązane są w łańcuchy, w efekcie czego “połówka” ma zbliżony prąd i napięcie wyjściowe do “całości”.

90% instalacji z naszej oferty indywidualnej realizujemy w 1 dzień, więc szybko cieszysz się oszczędnościami! Wybierz dogodny dla siebie termin i umów się z nami na montaż.

Instalacja od Columbus Energy jest w 100% bezpieczna, przyjazna dla środowiska, funkcjonalna oraz wpasowana w ideologię smart home.

Nie. Nasze projekty opracowaliśmy w światowym standardzie, z myślą o Twojej wygodzie i oszczędności czasu.

Każda instalacja Columbus Energy zabezpieczona jest zgodnie z najwyższymi standardami. Dbałość o bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę to podstawa świadczonych przez nas usług.

Producent przewiduje 30-letnią trwałość paneli słonecznych, ale są instalacje słoneczne w Europie, które działają zdecydowanie dłużej. Dodatkowo, jako jedyni w Polsce, możemy udzielić Ci 15-letniej Gwarancji Totalnej na wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem.

Instalacje fotowoltaiczne od Columbus Energy są bezobsługowe. Praca instalacji monitorowana jest przez urządzenie techniczne które stale sprawdza jej działanie i informuje o ewentualnych nieprawidłowościach. Monitorowanie działania instalacji przez naszego eksperta oraz urządzenie eliminuje ryzyko nieprawidłowości praktycznie do zera.

Rozwiązania fotowoltaiczne od Columbus Energy nie wymagają serwisu. Nasi specjaliści podczas planowania i wykonywania inwestycji zadbają aby sprzęt działał bezproblemowo i generował oszczędności przez wiele lat

Gwarancja producenta na moduły fotowoltaiczne wynosi 10 lat, a na ich sprawność – uzysk energii – 30 lat. Inwerter i pozostałe elementy elektryczne posiadają 5-letnią gwarancję. Dodatkowo możemy udzielić Ci 15-letniej Gwarancji Totalnej na wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem.

Wymiana licznika na dwukierunkowy jest bezpłatna i realizuje ją zakład energetyczny. W tej sprawie nieodpłatnie złożymy za Ciebie odpowiedni wniosek.

Z Columbus Energy oszczędzasz od pierwszego dnia po instalacji paneli. Po spłacie kredytu twoja energia jest produkowana w 100% za darmo. Przy korzystaniu z energii słonecznej płacisz jedynie opłaty stałe za dystrybucje i korzystanie z sieci.

Dzięki 30-letniej gwarancji na produkcję energii masz pewność stabilnej pracy systemu. Panele będą produkowały energię tak długo, jak będziesz tego potrzebować.

Kilowat peak – kWp to moc szczytowa, czyli maksymalna, z jaką pracują panele słoneczne. Moc kWp określa się w warunkach STC (Standard Test Conditions), czyli w warunkach testowych, przy optymalnym nasłonecznieniu – 1000 W/m2 i temperaturze modułu fotowoltaicznego na poziomie 25°C.

W Polsce są optymalne warunki nasłonecznienia, które pozwalają na wydajną produkcję energii elektrycznej z fotowoltaiki. Dlatego z 1 kWp maksymalnie można uzyskać około 1000 kWh.

Tak, wszystko jest w porządku. Inwerter (falownik) to urządzenie elektryczne, które często pracuje z dużą mocą. Odgłos buczenia dla tego typu urządzeń jest naturalny. Nie ma powodów do niepokoju. Dodatkowo inwerter (falownik) wyposażony jest w wbudowane zabezpieczenia, więc Twoja instalacja fotowoltaiczna jest w całości bezpieczna.

Tak, Twoja instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd ze słońca. Podgląd produkcji w aplikacji opiera się głównie na przesyle danych z inwertera (falownika) za pomocą sygnału internetowego. W momencie, gdy zabraknie tego sygnału, podgląd jest niedostępny. Jeśli internet ponownie zacznie działać, do aplikacji zostaną przesłane dane z inwertera (falownika) i podgląd będzie ponownie dostępny.

Wytwarzanie energii elektrycznej jest jednym z głównych czynników wpływających na stan środowiska. Wybierając energie słoneczną i ofertę Columbus Energy dbasz o środowisko i przyszłość swoich najbliższych. W ciągu 25 lat korzystania z instalacji fotowoltaicznej "zasadzisz" kilka tysięcy drzew, zaoszczędzisz 5 basenów wody oraz uchronisz świat przed 180 tonami toksycznego CO2.

Tak, na podstawie planów budowy oraz prognozowanego zużycia energii elektrycznej eksperci Columbus Energy dobiorą dla Ciebie optymalną instalację. Do rozpoczęcia inwestycji potrzebujemy jedynie przyłącza do sieci energetycznej.

Wszystkimi przygotowaniami i formalnościami zajmują się eksperci Columbus Energy. Wystarczy że posiadasz wolną przestrzeń na instalację i przyłącz energetyczną.

Oczywiście. Doświadczenie i wiedza ekspercka naszych specjalistów pozwala na dobranie optymalnej instalacji która generuje oszczędności dla każdej nieruchomości.

Miejsce montażu instalacji zostanie dobrane przez eksperta. Specjalista Columbus Energy wybierze przestrzeń, która przyniesie najwięcej korzyści i zysku energetycznego oraz będzie odpowiadała twoim preferencjom.

Powierzchnia dachu lub gruntu na którym instalowana będzie fotowoltaika się nie zmieni. Zainstalowane zostaną eleganckie panele, które idealnie wpasowują się w otoczenie i są zaprojektowane zgodnie z nowoczesnym designem.

Instalacja fotowoltaiczna i energia ze słońca to obniżenie opłat za energię elektryczną niemal do zera. Na twoich rachunkach pozostaną opłaty stałe za dystrybucję oraz korzystanie z sieci. Dodatkowo Columbus Energy zapewnia roczną opiekę ekspercką nad rachunkami i monitorowaniem oszczędności.

Columbus Energy w swojej ofercie posiada magazyny firmy Pylontech wykonane w technologii LiFePo. Pylontech jest globalnym pionierem na rynku magazynów energii. Od 2013 roku firma uruchomiła ponad 2 GWh produktów w 50 krajach. Spółka samodzielnie opracowuje kluczowe technologie od katody i ogniwa litowego po integrację systemu magazynowania energii. Magazyny energii Pylontech to nowatorski design i bezproblemowa rozbudowa.

Magazyn energii zabezpiecza przed skutkami braku zasilania, do tego optymalizuje zużycie energii z instalacji fotowoltaicznej.

Standardowa gwarancja producenta to 7 lat. Po zarejestrowaniu urządzenia na stronie http://www.pylontech.com.cn/service/support gwarancja bezpłatnie wydłuża się do 10 lat.

Przy założeniu, że pełny cykl naładowanie/rozładowanie będzie miał miejsce przez 60% dni w roku, w przypadku modelu US2000, który umożliwia wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, żywotność będzie wynosiła ok. 27 lat przy zachowaniu min. 90% pojemności.

W ofercie Columbus Energy dostępne są magazyny:
dla instalacji 1 fazowych: magazyn o pojemności 4,8 kWh (US2000)
dla instalacji 3 fazowych: magazyny o pojemności 7,1 kWh; 10,65 kWh, 14,2 kWh (Force H2).
Najczęściej w instalacjach domowych sprawdzają się magazyny o wielkości 3-10kWh, jednak zależy to od zapotrzebowania i roli jaką ma spełniać.

Dzięki połączeniu fotowoltaiki z magazynem energii możesz regulować zużycie własnej energii zależnie od okresowego zapotrzebowania a nadwyżki magazynować i wykorzystywać w późniejszym czasie. Dostarczona do magazynu energia elektryczna, wraca do gniazdka elektrycznego, wtedy gdy tego potrzebujemy.

Oczywiście, że tak! Jeśli Twoja instalacja wpisuje się w definicję mikroinstalacji, a ty spełniasz wymogi dot. prosumenta, magazyn energii niczego nie zmienia. Nadal możesz wysyłać energię do sieci i odbierać ją kiedy tego potrzebujesz. Magazyn energii zwiększy opłacalność Twojej instalacji, wyprodukowane nadwyżki możesz bowiem przechowywać, a do sieci trafi tylko to, co nie zmieści się w akumulatorze.

Pompa ciepła od Columbus Energy jako źródło energii, wykorzystuje energię odnawialną, zgromadzoną w powietrzu. Energia z zewnątrz (dolne źródło) dzięki czynnikowi chłodniczemu i odpowiedniemu sprężeniu transportowana jest do źródła górnego, gdzie zamieniana jest na ciepło użytkowe.

Pompa ciepła dostępna w ofercie Columbus Energy jest wielofunkcyjna - gdy jest chłodno ogrzeje dom, w upały może zapewniać przyjemny chłód, a przez cały rok będzie przygotowywać ciepłą wodę użytkową.

Pompa ciepła zasilana jest prądem, jest on niezbędny do pracy sprężarki oraz grzałki. Najbardziej opłacalne jest uzupełnienie układu o instalację fotowoltaiczną dostarczającą darmową energię elektryczną do zasilania pompy ciepła. To nie tylko korzystne ze względów finansowych, ale i ekologicznych.

Przeciętny czas użytkowania pompy ciepła przy normalnym użyciu wynosi ponad 15 lat.

Im lepiej zaizolowane i bardziej szczelne przegrody zewnętrzne tym wyższa efektywność urządzenia. Oznacza to, że nawet większy dom, ale po odpowiedniej termomodernizacji, łatwiej ogrzać niż mniejszy, ale o gorszych parametrach przewodzenia ciepła.

Przy pompie ciepła najbardziej efektywne jest użycie niskotemperaturowych odbiorników jak ogrzewanie podłogowe czy ścienne. Jednak jeśli Twój system ogrzewania opiera się na tradycyjnych grzejnikach, nie przejmuj się, nie musisz ich wymieniać. Czasem konieczne jest dołożenie kilku żeberek, tak by instalacja w pełni zaspokajała komfort cieplny całej Twojej rodziny.

Pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym, nie ma potrzeby czyszczenia, rozpalania w piecu czy podkładania opału, użytkowanie pompy jest czyste, ciche (ok. 39 dB) i całkowicie bezemisyjne.

Powietrzna pompa działa efektywnie gdy na zewnątrz panuje niska temperatura nawet do -25 stopni Celsjusza. Dzięki temu nawet w zimie możesz ogrzać dom i wodę do optymalnej temperatury.

W doborze odpowiedniej mocy pompy ciepła pomoże Ci nasz doradca. Na początek ustali całkowite zapotrzebowanie budynku na ciepło, a także na podstawie ilości i preferencji domowników, ilość energii potrzebnej do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Na koniec specjalista zapyta Cię o ewentualne wymagania specjalne np. basen.

Columbus Energy zamontuj pompę ciepła i przeszkoli Cię z jej obsługi w terminie 60 dni od dnia wpłaty wynagrodzenia.

Jak każde urządzenie grzewcze, również pompy ciepła do prawidłowej pracy wymagają okresowej kontroli serwisowej, polegającej na ocenie poprawności działania całego systemu. Regularne przeglądy zapewnią Twojemu urządzeniu długą, bezawaryjną, a także efektywną pracę.

ZAINTERESOWANY/-A PRĄDEM ZE SŁOŃCA?


Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe!

Instalacja fotowoltaiczna dla:


Zapoznałem się z polityką prywatności i akceptuję regulamin.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.