Oferta Columbus

Dlaczego wybrać ofertę Columbus?

Oferta Columbus zawiera 15-letnią Gwarancję Totalną na każdy element instalacji. Oferujemy najtańsze finansowanie oraz usługę Columbus Care, czyli opiekę nad rachunkami i monitoring pracy instalacji. Dokładamy wszelkich starań, żeby technologia oferowanych produktów była zawsze najnowsza, a same urządzenia – najwyższej jakości. Naszym priorytetem jest Twoje bezpieczeństwo, dlatego instalacje wykonywane są zgodnie z niemal 90 punktami kontrolnymi.

Co to Columbus Care?

Columbus Care to kompleksowa obsługa klienta doceniona godłem „Teraz Polska”. Jak to działa? Specjaliści Columbus na początek zadbają o to, by instalacja spełniała Twoje potrzeby: zaplanujemy projekt i wszystkie niezbędne prace. Po zakończonym montażu również obejmiemy Cię opieką. Zweryfikujemy Twoją fakturę i sprawdzimy, czy instalacja działa tak, jak zostało to zaplanowane. Columbus Care to także panel Klienta, w którym sprawdzisz aktualny status swojej umowy, a także zawrzesz z nami umowę w wygodnej i bezpiecznej formie on-line.

Czym jest Columbus Safe?

Columbus Safe to pakiet gwarantujący bezpieczeństwo Twojej instalacji fotowoltaicznej. W jego skład wchodzą m.in.: - inwerter Solis z atestem PVEL i funkcją AFCI, - nowoczesne skrzynki prądu stałego z fabrycznie montowanym okablowaniem, - stickery samogaszące w skrzynce z zabezpieczeniami DC – wyłączność na całą Europę, - uziemienie instalacji i konstrukcji. Dla instalacji powyżej 6,5 kWp także: - przygotowanie zgłoszenia do Straży Pożarnej i uzgodnienie projektu z rzeczoznawcą do spraw przeciwpożarowych, - przycisk awaryjnego rozłączania instalacji.

Co to Prąd jak powietrze?

Dotychczas, mając instalację fotowoltaiczną, nadwyżkę produkcji energii ze słońca odsyłałeś do sieci, a potem wykorzystywałeś jedynie 80% dla instalacji do 10 kW (dla instalacji powyżej 10-50 kWp, jedynie 70%). Bilansowanie 1:1 od Columbus pozwoli Ci wykorzystać 100% tego, co wyprodukowałeś. Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz jeszcze większą niezależność. W pełni dysponujesz tym, w co zainwestowałeś i co jest Twoje. Pamiętaj, energię odbierasz w strefie 2 taryfy G12. Szczegóły znajdziesz na: https://pradjakpowietrze.pl/

Gdzie można skorzystać z oferty Columbus?

Stworzyliśmy ofertę dostępną dla każdego, na całym terenie Polski. W każdym regionie kraju działają nasi konsultanci i instalatorzy.

Fotowoltaika

Jak działa fotowoltaika?

Zasada działania instalacji z pozoru prosta - promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne, które zamieniają je w czystą energię. Dokładniej - instalacja fotowoltaiczna by działać i produkować energię potrzebuje światła, a właściwie - nośnika oddziaływań elektrycznych czyli fotonu. To właśnie ta cząstka wprawia w ruch elektrony dzięki którym powstaje napięcie elektryczne. Prąd stały z paneli fotowoltaicznych wędruje do falownika, gdzie zamieniany jest na prąd przemienny, taki jak w Twoim gniazdku. Dzięki wyższemu napięciu darmowy prąd ze słońca wypiera z domu prąd sieciowy, jego nadwyżka trafia natomiast do sieci i zaczyna się “bilansować”.

Ile energii produkują panele fotowoltaiczne?

Planowany roczny uzysk energii to 1000 kWh z 1 kWp, jednak wiele zależy od umiejscowienia i nasłonecznienia paneli.

Co się dzieje, jeśli nie ma słońca?

Panele produkują energię nawet przy pochmurnej i deszczowej pogodzie, jednak Twoja instalacja fotowoltaiczna jest najbardziej wydajna w słoneczne dni. Jeśli danego dnia produkcja prądu nie jest wystarczająca do Twojego zapotrzebowania, korzystasz z nadwyżek energii wprowadzonych do sieci.

Czy panele fotowoltaiczne produkują energię w zimie?

Panele produkują energię cały rok, niezależnie od pogody, odpowiednio do panujących warunków atmosferycznych. Główny uzysk produkcji jest w okresie od wiosny do jesieni, a zimą wykorzystujemy nadmiar energii zgromadzonej w sieci.

Czy muszę obsługiwać moją instalację?

Nie. System fotowoltaiczny jest praktycznie całkowicie bezobsługowy. Instalacja nie posiada ruchomych elementów, jest więc wysoce odporna na awarie i nie potrzebuje serwisowania. Paneli nie trzeba też myć ani odśnieżać: zabrudzenia spłucze deszcz, a śnieg osunie się pod wpływem grawitacji. Obsługa instalacji odbywa się dzięki dedykowanej aplikacji. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak działa nasz system i ile produkuje prądu z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Jakie panele fotowoltaiczne oferuje Columbus?

Oferowanym przez Columbus standardem są panele monokrystaliczne MWT Back-Contact Half Cut PERC 370 Wp Full Black od Sunport.

Co to jest MWT?

MWT to innowacyjna technologia w fotowoltaice. Dzięki niej srebrne pasma występujące na powierzchni paneli zostają zastąpione przez tylną warstwę przewodzącą z elektrodami zbiorczymi. Panele fotowoltaiczne wykonane w technologii MWT charakteryzują się wysoką wydajnością, wyższą efektywnością, niską degradacją modułów oraz brakiem zawartości ołowiu.

Co to jest moduł HALF CUT?

HALF CUT to inaczej moduł z ogniwami ciętymi na pół. W typowym module, opartym na technologii krzemowej, znajduje się 60 ogniw; w HALF CUT – 120. Ogniwa połówkowe wiązane są w łańcuchy, w efekcie czego „połówka” ma zbliżony prąd i napięcie wyjściowe do „całości”. Główną zaletą modułów Half Cut jest sprawniejsza praca w przypadku częściowego zacienienia (np. liście czy śnieg); ich budowa pozwala również na obniżenie strat cieplnych spowodowanych przesyłem energii elektrycznej.

Magazyn energii

Jakie magazyny energii oferuje Columbus?

Columbus w swojej ofercie posiada magazyny firmy Pylontech wykonane w technologii LiFePo. Pylontech jest globalnym pionierem na rynku magazynów energii. Od 2013 roku firma uruchomiła ponad 2 GWh produktów w 50 krajach. Spółka samodzielnie opracowuje kluczowe technologie: od katody i ogniwa litowego, po integrację systemu magazynowania energii. Magazyny energii Pylontech to nowatorski design i bezproblemowa rozbudowa.

Jakie funkcje ma magazyn energii?

Magazyn energii zabezpiecza przed skutkami braku zasilania, do tego optymalizuje zużycie energii z instalacji fotowoltaicznej.

Ile lat gwarancji na magazyn energii Pylontech?

Standardowa gwarancja producenta to 7 lat. Po zarejestrowaniu urządzenia na stronie http://www.pylontech.com.cn/service/support gwarancja bezpłatnie wydłuża się do 10 lat.

Jaka jest żywotność magazynu energii?

Przy założeniu, że pełny cykl naładowanie/rozładowanie będzie mieć miejsce przez 60% dni w roku, w przypadku modelu US2000, który umożliwia wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, żywotność będzie wynosiła ok. 27 lat przy zachowaniu min. 90% pojemności.

Jak dużego magazynu energii potrzebuję?

W ofercie Columbus dostępne są magazyny: - dla instalacji 1 fazowych: magazyn o pojemności 4,8 kWh (US2000) - dla instalacji 3 fazowych: magazyny o pojemności 7,1 kWh; 10,65 kWh, 14,2 kWh (Force H2). Najczęściej w instalacjach domowych sprawdzają się magazyny o wielkości 3-10 kWh, ostatecznie zależy to jednak od zapotrzebowania i roli, jaką magazyn ma spełniać.

Jak magazynować energię?

Dzięki połączeniu fotowoltaiki z magazynem energii możesz regulować zużycie własnej energii zależnie od okresowego zapotrzebowania, a nadwyżki magazynować i wykorzystywać w późniejszym czasie. Dostarczona do magazynu energia elektryczna wraca do gniazdka elektrycznego wtedy, gdy tego potrzebujemy.

Czy posiadając magazyn energii zachowam status prosumenta?

Oczywiście, że tak! Jeśli Twoja instalacja wpisuje się w definicję mikroinstalacji, a Ty spełniasz wymogi dot. prosumenta, magazyn energii niczego nie zmienia. Nadal możesz wysyłać energię do sieci i odbierać ją wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Magazyn energii zwiększy opłacalność Twojej instalacji – wyprodukowane nadwyżki możesz bowiem przechowywać, a do sieci trafi tylko to, co już nie zmieści się w akumulatorze.

Pompa ciepła

Jak działa pompa ciepła od Columbus?

Pompy ciepła NIBE dostosowane są do różnego rodzaju potrzeb grzewczych, niezależnie czy jest to niewielki dom, duże gospodarstwo, czy też wielkopowierzchniowy obiekt komercyjny. Urządzenia te jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spada do -25°C. Powietrze zewnętrzne można wykorzystać do ogrzewania, podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a także do chłodzenia. Zastosowanie pompy ciepła NIBE w systemach grzewczych pozwala na oszczędności rzędu aż 80% w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi.

Co umożliwia pompa ciepła?

Pompa ciepła dostępna w ofercie Columbus jest wielofunkcyjna. Gdy jest chłodno – ogrzeje dom, w upały może zapewnić przyjemny chłód, a przez cały rok będzie przygotowywać ciepłą wodę użytkową.

Jak zasilana jest pompa ciepła?

Pompa ciepła zasilana jest prądem elektrycznym – jest on niezbędny do pracy sprężarki oraz grzałki. Najbardziej opłacalne jest uzupełnienie układu o instalację fotowoltaiczną, która będzie dostarczać darmową energię elektryczną do zasilania pompy ciepła. To korzystne nie tylko ze względów finansowych, ale i ekologicznych.

Ile lat będzie pracować moja pompa ciepła?

Przeciętny czas użytkowania pompy ciepła, przy normalnym użyciu, wynosi ponad 20 lat.

Czy mój dom musi być specjalnie przygotowany?

Im lepiej zaizolowane i bardziej szczelne przegrody zewnętrzne, tym wyższa efektywność urządzenia. Oznacza to, że łatwiej będzie ogrzać większy dom po odpowiedniej termomodernizacji niż mniejszy, ale o gorszych parametrach przewodzenia ciepła.

Czy muszę wymieniać stary system ogrzewania?

Przy pompie ciepła najbardziej efektywne jest użycie niskotemperaturowych odbiorników – jak ogrzewanie podłogowe czy ścienne. Jednak jeśli Twój system ogrzewania opiera się na tradycyjnych grzejnikach, nie przejmuj się – nie musisz ich wymieniać! W ofercie mamy również wysokotemperaturowe pompy ciepła, które charakteryzują się wyższą temperaturą zasilania i doskonale współpracują ze starszą instalacją.

Czy muszę coś robić by pompa ciepła działała?

Pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym, nie ma potrzeby czyszczenia, rozpalania w piecu czy podkładania opału. Użytkowanie pompy jest czyste, ciche (ok. 39 dB) i całkowicie bezemisyjne.

Czy oferowana przez Columbus pompa ciepła będzie pracować także w zimie?

Powietrzna pompa działa efektywnie, gdy na zewnątrz panuje niska temperatura (nawet do -25 stopni Celsjusza). Dzięki temu nawet w zimie możesz ogrzać dom i wodę do optymalnej temperatury.

Jakiej mocy pompy ciepła potrzebuje?

W doborze odpowiedniej mocy pompy ciepła pomoże Ci nasz doradca. Na początek ustali całkowite zapotrzebowanie budynku na ciepło, a także – na podstawie liczby i preferencji domowników – ilość energii potrzebnej do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Na koniec specjalista zapyta Cię o ewentualne wymagania specjalne (np. basen).

Czy niezbędne są przeglądy?

Tak jak każde urządzenie grzewcze, również pompy ciepła do prawidłowej pracy wymagają okresowej kontroli serwisowej, polegającej na ocenie poprawności działania całego systemu. Regularne przeglądy zapewnią Twojemu urządzeniu długą, bezawaryjną, a także efektywną pracę.

Elektromobilność

Co znajdę w ofercie GoPower?

W ofercie GoPower znajdziesz szeroki wybór ładowarek do samochodów elektrycznych wraz z systemem do zarządzania od Nexity. Oferta skierowana jest do użytkowników indywidualnych i biznesowych.

Jakie są zalety ładowarki do samochodu elektrycznego?

Prywatna ładowarka do samochodu elektrycznego pozwala na komfortowe ładowanie pojazdu w domu. Nie musisz nigdzie jechać, ani stać w kolejkach, swój pojazd naładujesz bezpiecznie, w dowolnym czasie, na podjeździe lub w garażu. Możliwość wykorzystania prądu pochodzącego z własnej instalacji fotowoltaicznej jest dodatkowym plusem, ponieważ pozwala na bezemisyjne i praktycznie darmowe poruszanie się samochodem elektrycznym.

Czym różni się ładowarka typu AC od DC?

Pierwszą z opcji jest ładowanie samochodów elektrycznych za pomocą prądu przemiennego AC. Ładowarki AC mają mniejszą moc, co ma wpływ na wydłużenie czasu ładowania samochodu. Moc ładowania urządzeń przystosowanych do prądu przemiennego AC wynosi najczęściej do 22 kW. W przypadku urządzenia GoPower 11, czas ładowania wynosi ok.3-4 h.Ładowanie typu DC jest sprawniejsze i efektywniejsze w porównaniu do ładowania AC. Ładując samochód prądem stałym, czas ładowania jest zdecydowanie krótszy (w przypadku GoPower 30 ok.1,5h). Ładowarki typu DC mogą ładować z mocą już od 30 do nawet 350 kW.

Jaki rodzaj ładowarki GoPower wybrać?

Wszystko uzależnione jest od Twoich oczekiwań. Ładowarki różnią się między sobą mocą, typem złącza oraz szybkością ładowania. Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb oraz możliwości montażowych.

Co daje mi usługa xOS Home?

xOS Home to aplikacja do zarządzania i kontroli pracy Twojej ładowarki do samochodu elektrycznego. Usługa umożliwia ciągłe monitorowanie i realizację procesu ładowania pojazdu w domowym punkcie ładowania. Opcja dostępna jest dla użytkowników indywidualnych. Usługa xOS Home ponadto daje Ci m.in.: - dostęp do publicznej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w całej Europie, - zdalne monitorowanie procesu ładowania i dostęp do Portalu Klienta, - całkowite bezpieczeństwo Twoich danych.

Czy ładowarka do samochodu elektrycznego może być zasilana energią z fotowoltaiki?

Tak! Dzięki ładowaniu pojazdu elektrycznego energią ze słońca możesz podróżować praktycznie za darmo. To rozwiązanie sprawia, że inwestycja zarówno w fotowoltaikę, jak i domową ładowarkę jest jeszcze bardziej opłacalna. Darmowe ładowanie energią ze słońca jest nie tylko kwestią oszczędności, ale także przyczynia do redukcji emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Co obejmuje oferta GoPower?

W ramach usługi zapewniamy: - przeprowadzenie audytu technicznego GoPower, - pomoc w doborze odpowiedniej mocy ładowarki, - wsparcie w skompletowaniu dokumentacji i pozyskaniu finansowania na zakup ładowarki, - pomoc w zawarciu umowy z dostawcą oprogramowania ładowarki - NEXITY xOS Home, - wykonanie infrastruktury towarzyszącej, - wykonanie infrastruktury niezbędnej do podłączenia do istniejącej instalacji elektrycznej w miejscu montażu, - montaż punktu ładowania.

Masz pytania? Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta

Obsługa klienta

12 307 30 96

Pomoc techniczna 24/7

22 118 99 57