Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Fotowoltaika – Opole uczy mieszkańców jak dbać o powietrze


Opole prowadzi wzmożone działania na rzecz poprawy jakości powietrza, zarówno inwestycyjne jak i promocyjne. W mieście realizowana jest także kampania edukacyjno-informacyjna dzięki której mieszkańcy zyskują świadomość o szkodliwym wpływie zanieczyszczenia powietrza na zdrowie i sposobów ograniczenia emisji szkodliwych związków do atmosfery. Dzięki temu wielu z mieszkańców Opola postanowiło zainwestować w fotowoltaikę.

Opole – działania na rzecz poprawy jakości powietrza

Opole od wielu lat działa na rzecz poprawy jakości powietrza, miasto stale prowadzi prace w kierunku usprawnień komunikacyjnych czy likwidację źródeł niskiej emisji. W Opolu przeprowadzane są także kontrole domowych palenisk i przydomowych kotłowni. Kolejne działania w zakresie ochrony powietrza to termomodernizacja domów jednorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej w tym szkół czy przedszkoli oraz inwestycję w odnawialne źródła energii jak fotowoltaika.

Działania edukacyjno-informacyjne

Celem działań jest między innymi uświadomienie mieszkańcom skali problemu zanieczyszczenia powietrza. Opole jako jedno z pierwszych miast w Polsce posiada Dynamiczną Mapę jakości Powietrza. Dzięki mapie mieszkańcy mogą sprawdzić jaki jest obecny stan jakości powietrza w każdym obszarze miasta, nie tylko w punkcie pomiaru. Opole uczy też mieszkańców jak przeciwdziałać niskiej emisji informując o tym jak zmniejszyć emisyjność pieców, czy jak bezpiecznie dla środowiska ogrzać dom. Informowanie o wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii jest jedną z misji jakie obrało Opole. Fotowoltaika nie jest więc dla mieszkańców obcym tematem.

Fotowoltaika – Opole inwestuje w mikroinstalacje

Jednym z mieszkańców miasta Opole który zdecydował, że to fotowoltaika zasili jego dom jest Pan Krzysztof. Jego instalacja fotowoltaiczna o mocy 6,67 kWp produkuje prąd ze słońca już od początku zeszłego roku. Pan Krzysztof zdecydował się na montaż paneli fotowoltaicznych ponieważ wiedział, że jest to korzystne zarówno dla niego jak i środowiska.


Dziś opolszczanin jest niezależny od podwyżek prądu i zmniejszył ślad węglowy swojego gospodarstwa domowego o kilkadziesiąt ton!

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.