Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz
2 minut 3 sekund

E-book – Domowe magazyny energii elektrycznej – co powinieneś wiedzieć, zanim zainwestujesz?

Zapotrzebowanie na magazyny energii w polskim systemie elektroenergetycznym stale rośnie. Dzięki tym urządzeniom, możliwy jest dalszy rozwój OZE w naszym kraju. Dobrą wiadomością jest więc to, że coraz częściej, obok przedsiębiorstw, na urządzenia służące przechowywaniu energii, decydują się gospodarstwa domowe. Dlaczego prosumenci inwestują w magazyny energii? Jakie są korzyści tego rozwiązania? Którą technologię wybrać dla swojego domu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym darmowym e-booku – “Domowe magazyny energii elektrycznej – co powinieneś wiedzieć, zanim zainwestujesz?”.

Wzrost popularności magazynów energii

Magazyn energii jest urządzeniem komplementarnym do instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła. Urządzenie znacząco podnosi poziom autokonsumpcji energii z OZE, tym samym zwiększając opłacalność inwestycji i skracając czas jej zwrotu. Dlaczego magazyny energii stały się popularne dopiero teraz? Do tej pory, właściciele fotowoltaiki “magazynowali” energię w sieci, było to wyjątkowo korzystne rozwiązanie, które nie wymagało dodatkowych inwestycji mogących zwiększyć opłacalność systemu rozliczeń. Net-billing, którego zasady weszły w życie w 2022 r., sprawił, że prosumenci zyskali większą świadomość oraz motywację do zarządzania energią elektryczną – optymalizacji wykorzystania energii z OZE to jeszcze większe oszczędności. Innym powodem trendu, jest czwarta odsłona programu “Mój Prąd”. Pojawienie się dopłat do technologii towarzyszących, stało się zachętą do zakupu całego systemu – fotowoltaiki wraz z magazynem energii.

E-book o magazynowaniu energii

Jak już wspomnieliśmy, magazynowanie energii staje się powoli standardem przy inwestycji w fotowoltaikę i Polacy, zainteresowani oszczędnościami, coraz częściej szukają informacji na ten temat. E-book  “Domowe magazyny energii elektrycznej – co powinieneś wiedzieć, zanim zainwestujesz?” to uniwersalne kompendium dotyczące popularnego tematu magazynowania energii z OZE w gospodarstwach domowych.

Z ebooka dowiesz się między innymi:

  • co to jest i jak działa magazyn energii,
  • jakie korzyści ma urządzenie,
  • jakie są najpopularniejsze technologie magazynowania energii,
  • na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie dla domu,
  • na jaką dotację możesz liczyć,
  • czy inwestycja w magazyn energii jest opłacalna.

Poradnik przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami, w szczególności tych, którzy chcą zyskać niezależny, samowystarczalny i oszczędny dom. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o domowych magazynach energii? Wypełnij formularz i pobierz nasz bezpłatny e-book. 

Oceń ten artykuł

powiązane artykuły
czytaj bloga
zapytaj o ofertę
Columbus