5 bezsensownych mitów o fotowoltaice

16/06/2018

Autor: Mateusz Konkiel

2 minuty czytania

fotowoltaika mity

O to kilka bezsensownych mitów na temat fotowoltaiki, na które warto jedynie machnąć ręką.

1. W Polsce jest za mało słońca

Wydaje nam się, że w Polsce jest naprawdę mało dni słonecznych, bo często jest pochmurno, a zima lubi się przeciągać w nieskończoność. Ale mapy nasłonecznienia naszego kraju pokazują, że energii od słońca MAMY tyle, ile trzeba – 1000 kWh/m2, podobnie jak nasi sąsiedzi Niemcy, którzy od lat z zyskiem inwestują w fotowoltaikę.

2. Panele słoneczne nie działają w pochmurne dni

Jasne, z pogodą bywa różnie – raz słońce, raz deszcz. Mimo to instalacja fotowoltaiczna DZIAŁA bez względu na pogodę. Panele fotowoltaiczne pochłaniają promienie bezpośrednie oraz te rozproszone przez chmury, opady deszczu czy śniegu. To gwarantuje ciągłą produkcję energii.

3. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną nie zwróci się

Instalacje fotowoltaiczne są dla każdego i pozwalają zaoszczędzić od pierwszego dnia użytkowania. Przekonasz się o tym, jak po podłączeniu do sieci energetycznej, dostaniesz pierwszy rachunek.

4. Montaż paneli w domu wymaga pozwoleń

Jeśli moc instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu nie przekroczy 50 kW, to NIE POTRZEBUJESZ pozwolenia na jej montaż na dachu lub w ogrodzie. Takie mamy w Polsce prawo. Zapotrzebowanie na prąd w domu rzadko wymaga tylu kW.

5. Producent i rodzaj ogniwa nie mają znaczenia

Na rynku jest wiele rodzajów modułów fotowoltaicznych, np. monokrystaliczne, polikrystaliczne i cienkowarstwowe. To już pokazuje, że wybór producenta i elementów instalacji ma wpływ na WYDAJNOŚĆ i JAKOŚĆ Twojej przyszłej elektrowni domowej. Aby sprawnie produkować prąd i oszczędzać, zainwestuj w dobrą technologię.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej
    !