Mój Prąd 6.0 od 2 września – nie przegap szansy na dofinansowanie!

Zobacz

Mój Prąd 6.0 od 2 września – nie przegap szansy na dofinansowanie!

Zobacz
2 minut 40 sekund

Webinar: Jak zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki?

Obecne zasady rozliczania nadwyżek energii z fotowoltaiki zachowają na 15 lat tylko ci prosumenci, którzy złożą kompletne i poprawne zgłoszenie o przyłączenie mikroinstalacji do sieci do Operatora Sieci Dystrybucyjnej (OSD) do 31 marca 2021 roku. Kto zgłosi fotowoltaikę po tym czasie, skorzysta z obecnych zasad tylko przez okres przejściowy – do 30 czerwca 2022 r. Później automatycznie przejdzie na system net-billingu tzn. będzie sprzedawać prąd z fotowoltaiki i kupować energię z sieci. Jak zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki?

Fotowoltaika po 31 marca 2022 r.

1 kwietnia 2022 r. wchodzi w życie net-billing, nowe rozwiązanie polegające na wartościowym rozliczeniu energii wyprodukowanej przez prosumenta. Nowy system polega na tym, że wytworzoną nadwyżkę energii prosument będzie sprzedawał do sieci, a w przypadku niedoboru odkupował energię po cenach rynkowych. W praktyce oznacza to kupowanie jej po cenach wyższych, niż się “sprzedało”. Wśród przyszłych prosumentów nowy system budzi wątpliwości co do opłacalności fotowoltaiki. Czy słusznie?

Czy fotowoltaika nadal będzie opłacalna?

Wiele osób stoi obecnie przed dylematem – inwestować w fotowoltaikę, czy nie. Wątpliwości jakie się pojawiają, to najczęściej te związane z nowym systemem rozliczeń. Już 31 marca 2022 r., o godz. 18:00 zapraszamy na bezpłatne spotkanie – “Jak zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki? Sposób na zachowanie 100% energii bez względu na zmianę prawa.”

Podczas naszego webinaru odpowiemy na najczęściej zadawane przez Was pytania:

  • Czym jest i jak działa net-billing?
  • Jakie zmiany czekają prosumentów od 1 kwietnia 2022 roku?
  • Czy fotowoltaika po nowelizacji przepisów nadal będzie opłacalna?
  • Czy jest alternatywa dla nowego systemu rozliczeń?

Opowiemy także o możliwościach jakie daje alternatywa dla net-billingu czyli bilansowanie 1:1. Przedstawimy założenia nowej opcji rozliczeń, a także opowiemy dla kogo jest ona korzystna i dlaczego.

Kto poprowadzi spotkanie?

Michał Kopyść – Ekspert w zakresie energetyki odnawialnej – Z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie oraz sprzedaży. W Columbus wyszkolił dziesiątki doradców, którzy na co dzień, szerzą wiedzę na temat ekologicznych źródeł pozyskiwania energii.

Marcin Kwiecień – Regionalny Kierownik Sprzedaży Columbus – Dynamiczny, kreatywny absolwent AGH w Krakowie z kilkuletnim doświadczeniem i sukcesami na stanowisku Kierownika sprzedaży. Ekspert w dziedzinie OZE, z dużą znajomością przepisów prawnych regulujących wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych.

Dla kogo jest webinar?

Spotkanie skierowane jest głównie dla osób planujących montaż fotowoltaiki. Na spotkanie zapraszamy osoby które chcą poznać zasady net-billingu, a także te, które zastanawiają się czy fotowoltaika po zmianach w prawie, to nadal korzystne rozwiązanie.

Jaki jest koszt uczestniczenia w spotkaniu?

Nasz webinar online jest bezpłatny. Wystarczy, że wypełnisz formularz rejestracji, a otrzymasz od nas link z dostępem do spotkania.


Obejrzyj nasze webinary

Jeśli interesują Cię odnawialne źródła energii, zapraszamy na kolejne wydarzenia. Tymczasem, obejrzyj video z poprzednich spotkań. Wybierz tematykę, która Cię interesuje, a my wyślemy Ci w wiadomości mailowej nagrania z webinarów, w czasie których nasi eksperci poruszyli istotne dla Ciebie zagadnienia.

Aby zyskać dostęp kliknij:

Oceń ten artykuł

zapytaj o ofertę
Columbus