Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz
4 minut 28 sekund

Columbus HERO – ratunek dla nieefektywnych energetycznie domów

Columbus HERO

Szacuje się, że w Polsce aż 70% spośród 5 mln domów jednorodzinnych nie spełnia standardów efektywności energetycznej. Skutkiem tego są wysokie roczne koszty ogrzewania, które zagrażają finansom wielu rodzin w naszym kraju. Zjawisko ubóstwa energetycznego dotyka 10-20% gospodarstw domowych w Polsce*, co budzi niepokój. Jednak warto pamiętać, że za tymi surowymi statystykami kryje się indywidualna rodzina.  Będąc świadomi tego problemu, zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie zwalczania braku efektywności energetycznej w domach. W rezultacie narodził się Columbus HERO!

Zimno to nie tylko kwestia temperatury…

Brak lub niedostateczna izolacja termiczna, przestarzała stolarka okienna, nieefektywne źródło ciepła – to wszystko sprawia, że Twój dom jest efektywny energetycznie, gdzie zimno staje się nie tylko kwestią temperatury, ale także kosztów. Nieszczelne okna pozwalają ciepłu uciec z domu, a niedostateczna izolacja ścian, stropu czy podłóg potęguje straty ciepła. Brak skutecznego źródła ciepła sprawia, że każda próba utrzymania przyjemnej temperatury kończy się walką z chłodem, a rachunki za ogrzewanie stają się znaczącym obciążeniem domowego budżetu.

Columbus HERO stawia czoła tym wyzwaniom. Program pozwala uczynić dom miejscem, gdzie ciepło pozostaje tam, gdzie powinno być – wewnątrz. Co najważniejsze – z Columbus, termomodernizacja staje się dostępna dla każdego, niezależnie od ograniczeń budżetowych.

Columbus HERO – na miarę Twoich potrzeb

Celem Columbus HERO jest realizacja termomodernizacji i podniesienie efektywności energetycznej domów w Polsce. Oferujemy najbardziej skuteczne i najszybsze metody poprawy parametrów termicznych budynku. Przygotowaliśmy cztery pakiety, dostosowane do różnorodnych potrzeb osób stojących przed wyzwaniem poprawy izolacji i ogrzewania w swoich domach.

W ramach pakietów znajdują się m.in.:

  • Pianowanie poddasza – jedna z najskuteczniejszych metod poprawy izolacji, która zapewnia ochronę przed utratą ciepła przez dach, który powoduje nawet od 15-30% strat ciepła.
  • Wymiana stolarki okiennej – przez nieszczelne, przestarzałe okna ucieka ok 20% energii cieplnej. Nowoczesna stolarka okienna z energooszczędnymi parametrami to klucz do utrzymania ciepła w domu. To również inwestycja w estetykę i komfort. 
  • Wymiana źródła ciepła – wymiana starego, nieefektywnego źródła ciepła na kocioł na pellet, pompę ciepła lub piec zgazowujący drewno to nie tylko wyższy komfort cieplny i oszczędność na rachunkach za ogrzewanie, ale także dostosowanie do przepisów uchwał antysmogowych. Sprawdź, do kiedy musisz wymienić “kopciucha” aby uniknąć kar finansowych> BLOG 
  • Mała instalacja fotowoltaiczna – dla tych, którzy myślą o przyszłości – własna instalacja fotowoltaiczna może pokryć podstawowe lub bieżące zapotrzebowanie na energię, zmniejszając zależność od tradycyjnych źródeł.
  • Columbus Hydro –  to system rozbudowy instalacji centralnego ogrzewania, który  ma na celu zapobieganie awariom oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników, a także poprawienie parametrów fizyko-chemicznych wody.
  • Inne niezbędne prace izolacyjne – zgodne z zaleceniami profesjonalnego audytu energetycznego. 

Termomodernizacja dla każdego 

Możesz otrzymać nawet do 100% finansowania na inwestycję, a maksymalna kwota dotacji to aż 136,2 tysięcy złotych! Dzięki temu termomodernizacja staje się osiągalna dla każdego – nawet jeśli Twój budżet jest ograniczony. 

Dlaczego warto?

Zadbaj ciepło w swoim domu, nawet jeśli Twój budżet jest ograniczony.

  • Dofinansowanie – nawet 136 000 złotych bezzwrotnej dotacji.
  • Bez inwestycji – do 100% pokrycia kosztów.
  • Bezpłatne wsparcie – pomoc specjalisty ds. dotacji.
  • Unikniesz kar – mandat 500 zł lub grzywna do 5000 zł za palenie w kopciuchu.

HERO nie tylko ochroni Twój dom przed zimnem, ale również wyniesie go na nowy poziom, gdzie ciepło to nie tylko fizyczna temperatura, ale także atmosfera bezpieczeństwa i komfortu. To nie tylko nowy piec czy izolacja termiczna, to lepsza jakość życia we własnym domu.

Dla kogo jest Columbus HERO?

Jeśli czujesz, że Twój dom wymaga poprawy efektywności energetycznej – trudno osiągnąć w nim pożądaną temperaturę, Twój kocioł jest przestarzały, a rachunki za ogrzewanie za wysokie – nasz oferta jest dla Ciebie! Skontaktuj się z nami. Nasz ekspert dobierze pakiet HERO dopasowany do Twoich potrzeb, oceni możliwości ubiegania się o dotacje i udzieli Ci pełnego wsparcia w całym procesie.

Jeśli zauważasz w swojej okolicy sąsiadów, którzy mają trudności z utrzymaniem komfortowej temperatury w swoich domach, zmagają się z zbyt wysokimi rachunkami za ogrzewanie, a zima jest dla nich wyjątkowo ciężkim okresem – skorzystaj z Programu Poleceń Columbus. 

Skontaktuj się z właścicielami domu i omów z nimi potencjalne rozwiązania. Zapytaj, czy są zainteresowani przeprowadzeniem termomodernizacji, a jeśli tak, poleć ich w naszym programie poleceń i otrzymaj wynagrodzenie – nawet 1000 zł za skuteczne polecenie!

Zarejestruj się w Programie Poleceń Columbus i otrzymuj premię za polecenia.

Może właśnie dzięki Tobie, domy Twoich sąsiadów, znajomych czy bliskich staną się oszczędne, ekonomiczne, a zima przestanie być czasem walki o ciepło. Pozwól im skorzystać z szansy na poprawę efektywności energetycznej ich domów. 

* raport Klubu Jagiellońskiego, Fundacji Polska z Natury i Our Common Home “Jest drogo, będzie drożej?” 2023

Oceń ten artykuł

powiązane artykuły
czytaj bloga
zapytaj o ofertę
Columbus