Columbus inwestuje w technologię przyszłości

3/09/2020

Autor: Sylwia Lewkowicz

2 minuty czytania

Columbus Energy zainwestował 10 mln EUR w spółkę Saule Technologies – światowego lidera w zakresie przemysłowego wykorzystania perowskitu w produkcji energii słonecznej. To kolejny krok Columbusa w stronę przyszłości. Technologia ogniw perowskitowych już niebawem zrewolucjonizuje rynek nie tylko energetyki, ale i elektroniki użytkowej. 

Spółka Saule Technologies, po latach badań laboratoryjnych, przygotowuje się do wprowadzenia na rynek ogniw słonecznych opartych o perowskity. Technologia, dzięki wykorzystaniu ogniw perowskitowych w urządzeniach elektroniki użytkowej – już niebawem wkroczy w życie codzienne każdego z nas. Moduły z perowskitu, jako alternatywa dla krzemu, znajdą również szerokie zastosowanie w budownictwie. Lekkie i elastyczne panele słoneczne można integrować z fasadami budynków i pokryciami dachów o niskiej nośności, co pozwoli na pozyskiwanie energii z większych powierzchni. Dzięki temu, że ogniwa mogą być również transparentne, znajdą zastosowanie w nowoczesnej architekturze jako element łączący wysoką estetykę z funkcjonalnością. 

Spółka z Columbus Energy zapewni naukowcom m.in na opłacenie pilotażowej linii produkcyjnej fotowoltaicznych ogniw perowskitowskich oraz badania B+R związane z rozwojem technologii perowskitu.

Wchodząc we współpracę, Columbus Energy zapewniła sobie pierwszeństwo zakupu technologii opracowanej przez Saule oraz prawo pierwokupu patentów opracowanych przez laboratorium.Dzięki temu Columbus będzie odgrywać wiodącą rolę jako dostawca tego typu rozwiązań na rynku.

Columbus Energy, jako polska firma, z polskim kapitałem, chce inwestować w polskie technologie, które mogą zrewolucjonizować świat – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A. – Taką inwestycją jest właśnie firma Saule Technologies. Wzajemnie potrzebujemy elastycznych partnerów, a ilość elementów synergii jest niezliczona. Jako akcjonariusz Saule Technologies będziemy wspierać zespół wybitnych naukowców i inżynierów, a jako dystrybutor będziemy zarówno promować same produkty wychodzące z linii produkcyjnej Saule Technologies, jak i zachęcać międzynarodowe przedsiębiorstwa do integracji rozwiązań Saule Technologies z ich produktami.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej
    !