Piec gazowy - bezobsługowy i opłacalny

26/08/2018

Autor: Mateusz Konkiel

2 minuty czytania

piec na gaz

Osoby korzystające z ogrzewania gazowego, chwalą to rozwiązanie jako wyjątkowo wygodne. Technologia wykorzystywana w tego typu kotłach jest jedną z najnowocześniejszych. Jakie jeszcze są zalety takiego ogrzewania?

Pełne zautomatyzowanie

W przeciwieństwie do pieców na inne paliwa, ten nie wymaga obsługi, wystarczy go podłączyć do sieci i zaprogramować. Jedyną rzeczą o której trzeba pamiętać to okresowy przegląd techniczny i opłacanie rachunków za gaz.

Opłacalność

Obecne piece na gaz to nowoczesne, oszczędne urządzenia o wysokiej sprawności. Producenci tych kotłów korzystają z coraz to nowocześniejszych technologii, dzięki czemu ich wydajność stale rośnie. Wybierając kotły gazowe warto wziąć pod uwagę urządzenia kondensacyjne, które charakteryzują się wyższą sprawnością, niż zwykłe piece na gaz. Co najważniejsze, piece gazowe mogą pracować nie tylko na potrzeby ogrzewania, ale także przygotowywać ciepłą wodę użytkową.

Oszczędność miejsca

Piece gazowe są czyste, w odróżnieniu od kotłów na paliwa stałe – nie ma brudzącej sadzy czy popiołu. Dodatkowo urządzenia te są niewielkich rozmiarów, a jeśli chodzi o kocioł kondensacyjny o mocy nie większej niż 30 kW, nie ma obowiązku umieszczenia go w kotłowni – może zatem stać w kuchni, łazience czy przedpokoju. Jest to więc idealne rozwiązanie dla niewielkich mieszkań oraz domów bez kotłowni.

Podłączenie do sieci

Należy pamiętać, że wybierając piec na gaz, lokal musi być podłączony do sieci gazowej. Problem pojawia się gdy dom znajduje się daleko od innych, lub w najbliższej okolicy nie ma gazociągu, wtedy warto rozważyć inną metodę ogrzewania, gdyż formalności i roboty związane z podłączeniem mogą okazać się czasochłonne i kosztowne.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej
    !