czytaj mniej

Pompa ciepła to komfortowe, ekonomiczne i przyjazne środowisku źródło ciepła. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Pompy ciepła powietrze-woda do ogrzewania budynku wykorzystują energię odnawialną, skumulowaną w powietrzu. Jest to energia dostępna dla każdego i bez ograniczeń. Nawet gdy na zewnątrz panuje niska temperatura do -25 st. C, pompa ciepła z powodzeniem wygeneruje tyle ciepła ile potrzebujesz.

 • multifunkcyjne urządzenie – ogrzeje dom i przygotuje ciepłą wodę,
 • komfortowa temperatura nawet przy -25 st. Celsjusza,
 • nadają się dla zarówno dla nowych, jak i starszych domów,
 • najtańsze źródło energii grzewczej,
 • nieinwazyjny montaż bez odwiertów i przekopów,
 • bezobsługowe, ciche (39 dB), całkowicie bezemisyjne.

Pompy ciepła to:

Oszczędność
stosunek energii pobranej do oddanej to nawet 1:5. Urządzenia doskonale współpracują z fotowoltaiką, co znacząco obniża koszty ogrzewania.
Szybki zwrot inwestycji
w dobie dynamicznie rosnących cen opału, zwrot poniesionych kosztów to kilka lat. Później to już tylko rosnące oszczędności.
Bezpieczeństwo
pompy to ciepło bez ognia, w odróżnieniu od tradycyjnych kotłów na paliwo stałe lub gaz, nie występuje ryzyko pożaru, oparzenia czy zaczadzenia.
Komfort użytkowania
nie musisz rozpalać w piecu, temperaturą zarządzasz z poziomu panelu sterowania w domu lub aplikacji w telefonie, eksploatacja jest czysta i wygodna.
Ekologiczna eksploatacja
pompy ciepła są bezemisyjne i ciche. Wykorzystanie ekologicznych czynników roboczych ogranicza ich wpływ na środowisko do minimum. 

Oblicz opłacalność pompy ciepła:

Pompa Ciepła Columbus PRO.

Pompa ciepła Columbus z serii Pro to wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykonanie i połączenie innowacyjnych technologii – inwerterowej i EVI. Multifunkcyjne urządzenie zapewni Ci maksymalną wygodę – ogrzeje dom i przygotuje ciepłą wodę również w skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, a dzięki 5-letniej gwarancji i szybkiemu serwisowi door-to-door masz pewność dobrej inwestycji na lata.

technologia EVI zapewnia wyższą sprawność przy niskiej temperaturze

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

wysoki współczynnik COP efektywna nawet do – 30 st. C.

Pompa niskotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

ekologiczny i efektywny czynnik chłodniczy R32

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

wysoki współczynnik COP nawet do 5,08

dostosowana do inteligentnego systemu zarządzania energią – PowerHouse powered by Loxone

Odporność na korozję dzięki obudowie wykonana z wysokiej jakości materiału

Pompa wysokotemperaturowa

klasa energetyczna A+++ zapewnia wysoką energooszczędność i najwyższy poziom dotacji z programu “Czyste Powietrze”

w pełni bezpieczny dla środowiska czynnik R290 dla nowej generacji pomp ciepła

wydłużona żywotność sprężarki dzięki technologii inwerterowej

Pompa Ciepła KAISAI.

Nowoczesna technologia pompa ciepła Kaisai pozwala na ich wydajną pracę w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej, która pozwalaja na płynną regulację mocy grzewczej, efektywność całego układu wzrasta, a koszty eksploatacji maleją. Urządzenie jest bezpieczne – zarówno w użytkowaniu jak i dla środowiska. Sprawdzi się zarówno w nowych, jak i modernizowanych domach.

wysoka energooszczędność – dzięki wydajnej sprężarce inwerterowej,

bezpieczny dla środowiska i ekonomiczny czynnik R290

intuicyjne sterowanie – sterownik z 5-calowym, kolorowym ekranem oraz możliwość obsługi zdalnej

Pompa wysokotemperaturowa

wysoka temperatura wyjścia wody – nawet 75°C przy -7°C na zewnątrz, bez wykorzystania grzałek wspomagających.

stylowa i wytrzymała obudowa – obudowa została wykonana z odpornego na korozję i warunki atmosferyczne materiału ASA,

obniżony poziom hałasu – wyjątkowo cicha praca (od 45 dB(A) w odległości 1m).

Pompy ciepła w naszej ofercie:

Pompa Ciepła Columbus PRO, niskotemperaturowa
warianty mocy: 
8 kW / 13 kW / 18kW/ 23kW

Pompa Ciepła KAISAI, wysokotemperaturowa
warianty mocy: 9 kW / 14 kW / 16 kW

Pompa Ciepła Columbus PRO, wysokotemperaturowa
warianty mocy:
 12 kW / 18 kW

PowerHouse powered by Loxone

System do inteligentnego zarządzania domem

Automatyczne ogrzewanie

system oblicza dokładne zapotrzebowanie na ciepło w Twoim domu. Dzięki temu możesz cieszyć się komfortową temperaturą w każdym pomieszczeniu o każdej porze.

Tryb ekonomiczny

pod nieobecność domowników, pompa ciepła przejdzie w tryb ekonomiczny, utrzymując minimalne temperatury w ramach wcześniej określonego zakresu.

Oszczędność energii

w pierwszej kolejności wykorzystasz dostępną energię z fotowoltaiki do ogrzania domu, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej na rachunkach.

Ochrona budynku

ustaw wstępne zakresy temperatury w domu – jeśli temperatura spadnie poniżej określonego zakresu, ogrzewanie uruchomi się dla ochrony budynku.

Co zyskasz dzięki PowerHouse by Loxone?

Do 43% oszczędności energii na ogrzewaniu dzięki inteligentnemu ogrzewaniu stref dopasowanego do aktualnego zapotrzebowania na ciepło

Columbus PRO

najwyższy poziom dofinansowania

Pompy ciepła powietrze/woda Columbus PRO posiadają klasę energetyczną A+++. Wysoka klasa energetyczna to nie tylko ekonomia w postaci większych oszczędności na rachunkach za prąd, ale także najwyższy poziom dotacji z programu “Mój Prąd” i “Czyste Powietrze” (różnica w stosunku do standardowego urządzenia wynosi 6 800 zł!).

Dotacja na pompę ciepła powietrze/woda o podwyższonej klasie energetycznej wynosi:

do
27 500 zł
w programie “Czyste Powietrze”
do
19 400 zł
w programie “Mój Prąd 5.0”
do
7 000 zł
w programie “Moje Ciepło”

Decydując się dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” możesz zwiększyć dotację do pompy ciepła, która wynosi 19 400 zł dzięki innowacyjnej usłudze Columbus Hydro. Jest to nasz autorski system ochrony instalacji centralnego ogrzewania mający na celu zapobieganie awariom systemu i zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom. Jego wybór powoduje, że kwalifikujesz się do dodatkowego dofinansowania w wysokości do 8 100 zł. Łącznie możesz więc liczyć na dotację w wysokości do 27 500 zł! 

Przewagą dotacji “Mój Prąd 5.0” jest to, że nie obowiązują kryteria dochodowe, a wsparcie przysługuje nie tylko przy wymianie pieca na paliwo stałe, jak ma to miejsce w programie “Czyste Powietrze”, zatem o dotację mogą starać się także właściciele np. kotłów gazowych.

Inwestując w pompę ciepłą i korzystając z dotacji możesz dodatkowo skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Możliwa do odpisania kwota jest równa wydatkom pomniejszonym o otrzymaną dotację. Ulga odliczysz od dochodu (w PIT) lub przychodu (w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych). Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych. 

Kompleksowa Gwarancja Totalna  na całą instalację 

Gwarancja Totalna od Columbus to:
 • 5-letnia ochrona z możliwością jej przedłużenia,
 • profesjonalny serwis nie tylko urządzenia,
 • door-to-door – serwis i naprawę przeprowadzimy u Ciebie, na miejscu,
 • bezpłatna naprawa lub wymiana komponentu na nowy,
 • dzięki wielu ekipom serwisowym, szybka reakcja na zgłoszoną awarię.

Ubezpiecznie All-risk

Pompy Ciepła na 1 rok w InterRisk:
 • all risk – od wszystkich ryzyk (wymienionych i niewymienionych wyłączając jedynie dla ryzyka wymienione w OWU – np. umyślne uszkodzenie przez właściciela, wojna, etc.) – dokumenty dostępne na witrynie działu operacji
 • po roku Klient może przedłużyć ubezpieczenie na atrakcyjnych warunkach
 • ubezpieczenie obejmuje pomy ciepła wraz z pozostałym oprzyrządowaniem
 • sumy ubezpieczeń różne w zależności od rodzaju zdarzeń
 • przykładowe ryzyka jakie obejmuje: grad, pożar, uderzenie pieruna, kradzież, przepięcia, osunięcie ziemi, wybuch, powódź, przewrócenie się drzewa, trzęsienie ziemi, huragan
 • dla wszystkich pomp ciepła w ofercie Columbus

Pompa ciepła dla Twojego domu

krok po kroku do wyjątkowego komfortu

1
Kontakt
Zainteresowany pompą ciepłą dla swojego domu? Zostaw do siebie kontakt wypełniając formularz na stronie. Umówimy Cię na darmowy audyt z naszym doradcą w dogodnym dla Ciebie terminie. Widzimy się już wkrótce!
Wypełnij formularz
2
Bezpłatny audyt i profesjonalne doradztwo
Podczas spotkania, nasz specjalista określi zapotrzebowanie Twojego domu na ciepło i dobierze urządzenie, które zapewni Ci pełen komfort, nawet przy skrajnie niskich temperaturach na zewnątrz.
3
Dokumentacja i finansowanie
Pomożemy we wszystkich formalnościach związanych z montażem pompy ciepła, a także zaproponujemy korzystne finansowanie Twojej inwestycji. 
4
Montaż
Właściwy montaż to nasz priorytet! Nasi instalatorzy zamontują urządzenie w wyznaczonym terminie, z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo i estetykę.
5
Podłączenie instalacji i formalności
Uruchomimy Twoje urządzenie i skonfigurujemy je tak, by zapewnić Ci idealną temperaturę w domu, przy możliwie najniższym poborze energii elektrycznej.
6
Opieka posprzedażowa i serwis
W razie jakichkolwiek pytań lub problemów, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zajmiemy się również profesjonalnym serwisem urządzenia. Możesz na nas liczyć!

Ogrzewanie w Twoim nowym domu

pompa ciepła powietrze-woda

 

Zaplanowanie inwestycji z pompą ciepła na odpowiednim etapie projektowania lub budowy domu może sprawić, że nakłady na inwestycje okażą się niższe niż w przypadku tradycyjnych kotłów na paliwo stałe.

Dom z pompą ciepła nie wymaga budowy komina, ani pomieszczenia na składowanie opału. Pompa ciepła to więc nie tylko oszczędności na ogrzewaniu, ale także redukcja kosztów budowy i konserwacji kominów oraz większa powierzchnia użytkowa domu.

Pompa ciepła powietrze-woda

jak to działa?

Pompy ciepła powietrze-woda często określane jako powietrzne pompy ciepła, do ogrzewania budynków lub wody użytkowej wykorzystują energię cieplną zgromadzoną jak sama nazwa wskazuje, w powietrzu. Ciepło jest pobierane przez parownik, który zawiera czynnik chłodniczy, który wrze w bardzo niskich, minusowych temperaturach. Następnie czynnik ten jest sprężany, w wyniku czego jego ciśnienie i temperatura wzrastają. W dalszym etapie czynnik w postaci gazowej jest przekazywany do skraplacza, gdzie oddaje ciepło do wody w instalacji grzewczej w budynku. W wyniku tego procesu czynnik chłodniczy zmienia stan skupienia na ciekły i zostaje podany do układu rozprężnego, gdzie jego temperatura i ciśnienie obniżają się. Następnie cykl zaczyna się od nowa