Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Wniosek “Mój Prąd” – najczęstsze błędy


Z udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej danych wynika, że średnio co szósty wniosek o przyznanie dotacji z programu “Mój Prąd” jest odrzucany. Jakie błędy najczęściej pojawiają się w formularzach wnioskodawców?

Wniosek „Mój Prąd” – jakie błędy skutkują odrzuceniem 

Większość złożonych wniosków o dofinansowanie z programu “Mój Prąd” szybko przechodzi procedurę weryfikacyjną. Część wniosków jest jednak odrzucana, ponieważ nie spełnia wymagań programu lub formularz zawiera błędy. Najczęstsze przyczyny odrzucenia wniosku to:

Należy również pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które są warunkiem uzyskania dotacji z programu “Mój Prąd”:

Wniosek “Mój Prąd” – jak złożyć?

Aby złożyć wniosek o dofinansowanie z programu “Mój Prąd” online konieczny jest e-dowód lub profil zaufany. Można go założyć na stronie www.pz.gov.pl lub korzystając z bankowości elektronicznej. Do wypełnienia formularza wniosku należy przygotować załączniki:

Potwierdzenie złożenia wniosku trafi na Twoją skrzynkę ePUAP i na e-mail podany we wniosku. Na skrzynce pocztowej znajdziesz także informacje o ewentualnych brakach lub błędach we wniosku. Wnioski odrzucone można składać ponownie po usunięciu powodu odrzucenia.

Wniosek „Mój Prąd” – kto może złożyć?

Wniosek do programu „Mój Prąd” może być złożony przez osobę fizyczną wytwarzającą energię elektryczną na własne potrzeby, która zawarła umowę kompleksową z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej.

Jak uniknąć błędów we wniosku “Mój Prąd”?

Chcesz uniknąć błędów? Pamiętaj, że po wysłaniu wniosku nie możesz go edytować, ani podmieniać w nim załączników, dlatego starannie i z uwagą wypełnij formularz. Zanim wyślesz formularz, dokładnie sprawdź każdą rubryczkę i załącznik. Chcesz mieć 100% pewność, że otrzymasz dotację? Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów którzy załatwią za Ciebie całą dokumentację. Dzięki temu, że Columbus Energy zawarło z NFOŚiGW porozumienie regulujące sposób współpracy w zakresie realizacji programu “Mój Prąd”, pieniądze otrzymasz w krótkim czasie.

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.