Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

5 głównych zalet fotowoltaiki


Zastanawiacie się, czy warto inwestować w instalacje fotowoltaiczne? Warto! Mamy na to potwierdzenie w postaci siedmiu głównych zalet fotowoltaiki.

1. Fotowoltaika = darmowy prąd ze słońca!

Energia ze słońca to darmowy prąd dla Twojego domu. Z własną instalacją fotowoltaiczną oszczędzasz od pierwszego dnia jej użytkowania. Żywotność paneli słonecznych szacuje się na około 30 lat, ale inwestycja zwraca się w momencie podłączenia instalacji do sieci energetycznej. Od razu Twoje rachunki za prąd spadają do minimum. Nie są Ci również straszne stale wzrastające ceny za energię elektryczną w naszym kraju.

2. Fotowoltaika = niezależność od zakładu energetycznego!

Skoro stale wzrastające ceny za energię elektryczną w naszym kraju nie są Ci straszne z domową instalacją fotowoltaiczną, bo Twój dom jest niezależny od rynku energii i zmieniających się cen.

3. Fotowoltaika = ekologia

Fotowoltaika to zielona energia, bez emisji zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. Z domową instalacją fotowoltaiczną masz gwarancję, że nie trujesz siebie i innych. Dzięki Tobie tony CO2 nie trafiają do atmosfery.

4. Fotowoltaika = bezobsługowość

Inwestujesz w panele słoneczne, instalacja jest montowana na dachu Twojego domu lub w Twoim ogrodzie przez wykwalifikowanych instalatorów i podłączona do sieci. Nic nie musisz robić, żeby działała. Fotowoltaika jest bezobsługowa i odporna na warunki atmosferyczne. Możesz usiąść wygodnie w fotelu i sprawdzić przez aplikację mobilną, ile prądu już wyprodukowała.

5. Fotowoltaika = bezpieczeństwo energetyczne

Z domową instalacją fotowoltaiczną zyskujesz niezależność od zakładu energetycznego i nie przejmujesz się stale rosnącymi cenami za prąd. Ale to nie wszystko! Przyczyniasz się również do bezpieczeństwa energetycznego Polski. Prosumenci, produkują prąd, którego nadwyżki trafiają do krajowej sieci. Tworzą w ten sposób elektrownię rozproszoną.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.