Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Drzewka z panelami słonecznymi w Orlando


Panele słoneczne jako drzewa solarne w Orlando pojawiły się podczas konferencji pod nazwą DistribuTECH w Orange Country Convention Center (centrum konferencyjne) w Stanach Zjednoczonych. Ich projekt wymyśliła firma Spotlight Solar po to, aby pokazać, że fotowoltaika to nie tylko energooszczędność i ekologia, ale także technologia, która może być atrakcyjną częścią naszego krajobrazu.

W 2009 roku na dachu wspomnianego centrum konferencyjnego w Orlando zainstalowano 4 drzewka. Każde z nich ma wysokość 22 metrów. Razem są w stanie wytworzyć aż 1 MW energii, która później wykorzystywana jest do zasilania budynku. Z jej pomocą można byłoby naładować ponad 1,75 mln smartfonów. Energia ze słońca to także redukcja emisji CO2 o 12 ton rocznie.

Dodatkowe drzewa zostały zainstalowane również różnych, dobrze widocznych miejscach w Orlando. Mają one przykuwać uwagę i promować energię odnawialną.

Drzewka solarne od Spotlight Solar są obecne nie tylko w Orlando. Te interesujące instalacje pojawiły się w całych Stanach Zjednoczonych. Na przykład zasilają festiwal muzyczny – Austin City Limits Music Festival w Teksasie.

źródło: Spotlight Solar

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.