Panele LONGi Solar - technologia, jakość i odpowiedzialność

30/09/2019

Autor: Sylwia Lewkowicz

4 minuty czytania

Longi solar panele fotowoltaiczne

Firma LONGi Solar stale prowadzi badania nad rozwojem technologii, dążąc do poprawienia wydajności swoich produktów. Azjatycki producent fotowoltaicznych modułów, ogłosił niedawno osiągnięcie nowego rekordu w wydajności monokrystalicznych ogniw, w technologii „PERC” na poziomie 24,06%. Czym charakteryzują się popularne panele LONGi Solar?

LONGi Solar

Firma w ubiegłym roku (2018) znalazła się na 4 miejscu wśród światowych producentów paneli fotowoltaicznych. Firma ma swoją siedzibę główną w Xi’an w Chinach i oddziały w Japonii, Niemczech, Ameryce, Indiach, Malezji i Australii. LONGi SOLAR stawia na badania nad rozwojem technologii i złożony systemem kontroli jakości. Sztandarowym produktem LONGi są ogniwa monokrystaliczne, a skala wysyłki produktów krzemowych wynosi 7,07 GW rocznie. Ale czy przy stale rosnącym zapotrzebowaniu na nowe technologie firma zaskoczy czymś więcej niż ciągle ulepszanymi modułami monokrystalicznymi?

Technologia na najwyższym poziomie – panele LONGi SOLAR

W swoich monokrystalicznych panelach fotowoltaicznych, LONGi SOLAR stawia na technologię PERC oraz HALF CUT. Dzięki tym rozwiązaniom moduły azjatyckiego producenta cechują się jeszcze większą wydajnością i niezawodnością.

Ogniwa PERC od tradycyjnych różnią się budową, dzięki dodatkowej warstwie dielektryka możliwe jest bardziej efektywne wykorzystanie promieni słonecznych. Efektem jest wyższa wydajność całej instalacji.

HALF CUT czyli ogniwa połówkowe zostały stworzone z myślą o minimalizacji strat spowodowanych np. zacienieniem czy zabrudzeniem. Co więcej panele wykorzystujące tą technologię charakteryzują się większą wytrzymałością mechaniczną, a co za tym idzie dłuższą żywotnością.

Panele LONGi SOLAR – wielokrotnie nagradzane

Moduły PERC firmy LONGi zdobywają uznanie na całym świecie. W 2017 i 2018 roku firma zdobyła pierwszą nagrodę w symulacji uzysku energii z paneli fotowoltaicznych, ze względu na wysoką wydajność i niezawodność modułów monokrystalicznych.
Dnia 5 czerwca 2019 r. uznany amerykański instytut testów RETC przyznał firmie LONGi nagrodę High Achiever Award. Firma otrzymała oznaczenie High Performance we wszystkich kategoriach – za zobowiązanie zachowania jakości, wytrzymałość i wydajność.

LONGi Solar a społeczna odpowiedzialność biznesu

Od momentu założenia w 2000 r. firma LONGi Solar przekształciła się w spółkę zatrudniającą ponad 1000 pracowników. Nieustannie poszerzając zdolności produkcyjne, aktywnie przyczynia się także do rozwoju społeczeństwa. Firma angażuje się w pomoc społeczną i charytatywną:

 • Po trzęsieniu ziemi w Yushu w prowincji Qinghai w 2010 r. LONGi Solar natychmiast zorganizowała zbiórkę w celu pomocy ofiarom katastrofy. Łącznie zebrano ponad 50 tys. juanów (100 000 RMB) i wysłano do Chińskiego Towarzystwa Czerwonego Krzyża.
 • Firma LONGi solar zainicjowała kampanię zbierania funduszy dla dotkniętych ubóstwem szkół podstawowych w odległych regionach górskich. Aby wesprzeć tę kampanię, pracownicy
  firmy przekazali wiele materiałów edukacyjnych i artykułów piśmiennych oraz udzielili uczniom pomocy finansowej.
 • Jako patron Stowarzyszenia Opieki Społecznej Shaanxi Agape, komisja charytatywna LONGi Solar regularnie przekazuje ubrania, zabawki i potrzebny sprzęt, znajdującym się w trudnej sytuacji dzieciom. Do tego pracownicy założyli zespół wolontariuszy, którzy odwiedzają i pomagają potrzebującym.

LONGi Solar minimalizuje ślad węglowy

Firma LONGi SOLAR otrzymała certyfikat CERTISOLIS za niski ślad węglowy przy produkcji najnowszej generacji modułów monokrystalicznych. Odznaczenie potwierdza niską emisje CO2 w całym cyklu życia produktu, od pozyskania surowców, produkcję, transport i przechowywanie, utylizację po recykling. Certyfikat jest również potwierdzeniem, że produkty LONGi kwalifikują się do projektów CRE we Francji.

LONGi Solar realizuje koncepcję „Solar for Solar”, która polega na wytwarzaniu produktów fotowoltaicznych przy użyciu wyłącznie czystej energii. Jako sygnatariusz RE100 grupy klimatycznej, LONGi dąży do osiągnięcia 100% czystej energii.
Przyjazne środowisku zakłady produkcyjne LONGi działają już w Yunnan
w
Chinach i Kuching w Malezji.
Zużycie czystej energii w trzech fabrykach w Lijiang, Baoshan i Chuxiong w Yunnan w Chinach stanowi odpowiednio 100%, 100% i 96,6%. W myśl zasady zrównoważonego rozwoju firma
stale usprawnia procesy produkcyjne, tak by były jak najmniej szkodliwe dla środowiska.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


  czytaj więcej

  czytaj więcej

  czytaj więcej

  czytaj więcej
  !