Panele monokrystaliczne - Full Black na Twoim dachu

22/06/2018

Autor: Mateusz Konkiel

2 minuty czytania

panele monokrystaliczne

Najwydajniejsze na rynku panele monokrystaliczne coraz częściej pojawiają się na dachach polskich domów. Czarne płytki ich ogniw z lepszą sprawnością wyłapują promienie słoneczne, co przekłada się na większą produkcję energii elektrycznej.

Panele monokrystaliczne jeszcze lepsza efektywność

Pojedyncze ogniwo w panelach monokrystalicznych wykonane jest z jednego dużego monokryształu krzemu o kształcie walca i średnicy około 30 centymetrów. Tnie się go na płytki o grubości 2-3 milimetrów. Pierwotnie krzem krystaliczny ma kształt kolisty, więc nie wycina się z niego kwadratów, a ośmiokąty. Pozwala to uniknąć sporych strat materiału.

Wycięte ogniwa zazwyczaj łączy się w trzy sekcje, w których napięcie energii wynosi około 35-40 V. Do każdej sekcji podpięta jest dioda, co zabezpiecza przed zbyt dużym spadkiem mocy ogniwa, gdy zacienieniu ulegnie jedna z jego części. Całość, tak jak w przypadku paneli polikrystalicznych, pokryta jest warstwą antyrefleksową.

Ogniwa monokrystaliczne wyróżniają się czarną barwą. Producenci instalację wyposażają również w aluminiową ramę w tym samym kolorze, aby panele elegancko prezentowały się na dachu.

Dlaczego warto zainwestować w panele monokrystaliczne?

Monokrystaliczne panele słoneczne to gwarancja większej wydajności i najlepszej sprawności na rynku – na poziomie nawet powyżej 20%. Modułu tego rodzaju wyróżnia również niska masa i mniejsze rozmiary. To sprawia, że na tej samej powierzchni dachu zmieści się więcej paneli monokrystalicznych, niż polikrystalicznych, które dodatkowo wyprodukują więcej energii elektrycznej.

Monokryształy to również najmniejszy spadek mocy w czasie użytkowania oraz najwyższa trwałość – minimum 30 lat. Nowoczesna, dopracowana technologia produkcji umożliwia współpracę paneli z wszystkimi typami inwerterów i sterowników.

Instalacja monokrystaliczna cechuje się wysoką odpornością na różne anomalie pogodowe. Nie zagraża jej silny wiatr, grad, ani zalegający mokry śnieg. Panele monokrystaliczne cechują się wydajniejszą produkcję prądu nawet podczas kiepskiej pogody.  

Panele monokrystaliczne w ofercie Columbus

W ramach ofert przeznaczonych dla domów jednorodzinnych, Klienci mają  do wyboru następującą technologie paneli monokrystalicznych – panele Sunport MWT Half Cut Back-Contact PERC 370 Wp Full Black.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej
    !