Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Fotowoltaika w Białymstoku – “zielone” miasto inwestuje w OZE


Białystok znajduje się w europejskiej czołówce czystych miast. Na 109 miast, stolica podlasia uplasowała się na 7 miejscu. Z ankiet przeprowadzonych na zlecenie Eurostatu, wynika, że aż 91% mieszkańców jest zadowolonych z czystości. Chcąc utrzymać wysoką pozycję, mieszkańcy chętnie inwestują w czyste źródła energii. Okazuje się, że fotowoltaika w Białymstoku ma się bardzo dobrze.

Białystok – “zielone płuca” Polski

Białystok nie bez przyczyny uznawany jest za jedno z najczystszych miast w Polsce. Ponad 30% powierzchni to tereny zielone. W tym podlaskim mieście znajdują się dwa rezerwaty przyrody i liczne parki, a w jego granicach zlokalizowany jest też fragment Narwiańskiego Parku Narodowego. O tak cenne elementy środowiska przyrodniczego warto więc zadbać. Wiedzą o tym mieszkańcy Białegostoku, dla których nie obca jest fotowoltaika.

Fotowoltaika w mieście Białystok – czysta energia ze słońca

Fotowoltaika to przyszłość odnawialnych źródeł energii, również w Białymstoku. Pani Elżbieta zgłosiła się do nas, ponieważ była zainteresowana instalacją fotowoltaiczną na dachu swojego domu. Instalacja, o mocy 5,22 kWp którą zamontowaliśmy w pełni zaspokaja zapotrzebowanie tak dużego gospodarstwa na energię elektryczną i przy okazji wspiera ochronę środowiska naturalnego. Obrzeża Białegostoku, na których zlokalizowany jest dom naszej Klientki to cicha i zielona okolica – to właśnie tu panele fotowoltaiczne mają produkować czystą energię ze słońca. Użycie ekologicznego źródła energii pozwoli na zachowanie krajobrazu w niezmienionej postaci i zrównoważony rozwój okolicy. Oprócz ekonomicznych i ekologicznych względów, dla mieszkańców Białegostoku ważna jest także wolność energetyczna i uniezależnienie się od coraz wyższych cen prądu.

fotowoltaika białystok

Instalacja fotowoltaiczna 5,22 kWp składająca się z 18 paneli monokrystalicznych FULL BLACK, każdy o mocy 290 Wp

Firma przyjazna środowisku

Okręgowa stacja kontroli pojazdów w Białymstoku również stawia na energię ze słońca i zrównoważony rozwój. Na dachu budynku firma Columbus Energy zainstalowała panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 9,96 kWp. Instalacja wykorzystująca odnawialne źródła energii to dla każdej firmy duże oszczędności, ale i prestiż. Pozytywny eko-wizerunek firmy to coś, co z pewnością docenią mieszkańcy Białegostoku. Dla klienta biznesowego zaś, fotowoltaika to przede wszystkim niezależność energetyczna i dobra inwestycja z szybką stopą zwrotu. Columbus Energy chcąc dostosować swoją ofertę do rosnących potrzeb przedsiębiorców stworzył pakiet Gobloo. Dzięki niemu, fotowoltaika dla firm jeszcze bardziej się opłaca.

Wodociągi Białostockie również inwestują w fotowoltaikę

Fotowoltaika – Białystok już oszczędza i czerpie darmową energię ze słońca! W ramach projektu gminnej spółki Wodociągi Białostockie zamontują 236 paneli fotowoltaicznych w stacji uzdatniania wody w Jurowcach. Elektrownia fotowoltaiczna ma za zadanie zwiększyć produkcję energii elektrycznej na potrzeby własne. Dzięki tej inwestycji miasto chce podłączyć do oczyszczalni ścieków większą ilość budynków prywatnych, zminimalizować ryzyko awarii, a także efektywniej oczyszczać ścieki.

Oszczędzają także przedsiębiorcy

Jedna z Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów zabezpieczyła się już przed wzrostem cen prądu jakie dosięgają przedsiębiorców. Dzięki instalacji fotowoltaicznej o mocy blisko 10 kWp oszczędzają w ciągu dnia na kosztach prądu korzystając z darmowej energii słonecznej. O tym jak uniezależnić swój biznes od podwyżej prądu i nie tracić kapitału pisaliśmy już na naszym blogu. W obliczu podwyżek cen prądu jakie najbardziej uderzają w przedsiębiorców, warto już dzisiaj zabezpieczyć swój biznes i wybrać odpowiednią ofertę fotowoltaiki dla biznesu.

fotowoltaika dla biznesu Białystok

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9,96 kWp

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.