Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Blog

Jesteś na:

Fotowoltaika – Rzeszów stawia na energię ze słońca

31 stycznia 2019

Od kilku lat Rzeszów króluje w wielu rankingach – według klasyfikacji “Europolis 2018”, stolica Podkarpacia jest najbezpieczniejszym miastem w Polsce, drugim najszybciej rozwijającym się i jednym z najbardziej obywatelskich. Teraz Rzeszów pokazuje, że chce być także miastem dla którego ekologia i ochrona środowiska naturalnego to ważna sprawa, dlatego inwestuje w fotowoltaikę, termomodernizację czy nowy tabor MPK.

Zielone miasto Rzeszów

Największym atutem Rzeszowa są walory przyrodnicze, na obszarze miasta znajduje się ponad 1000 ha terenów zielonych – parki i ogrody miejskie. Stolica podkarpacia podejmuje liczne działania służące poprawie stanu naturalnego, a w szczególności poprawie jakości powietrza.  W ramach działań proekologicznych zakupiono nowoczesne autobusy MPK (w tym elektryczne), wybudowano buspasy, przeprowadzono kilka projektów termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Co więcej na bieżąco realizowany jest program likwidacji starych pieców i rozbudowy sieci ciepłowniczej. Rzeszów widzi też ogromne szanse w fotowoltaice. Fotowoltaika jest wykorzystywana między innymi  w budynkach użyteczności publicznej, a także do oświetlania przejść ulicznych.

MPWIK Rzeszów stawia na fotowoltaikę

Podkarpacki Rzeszów inwestuje w technologie oparte na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji już korzysta z energii słonecznej, a w planach jest farma fotowoltaiczna o powierzchni 2,4 ha i mocy 1,2 MW. Przewidywana roczna produkcja energii elektrycznej z tego systemu wyniesie około 1 GWh. Wyprodukowany prąd powinien w dużej mierze zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię oczyszczalni. Według  MPWiK w Rzeszowie “Sposób rozmieszczenia paneli fotowoltaicznych pozwoli na wykorzystanie produkowanej energii w godzinach szczytu energetycznego.”

Fotowoltaika zasila port lotniczy Rzeszów – Jasionka

Instalacja fotowoltaiczna w podrzeszowskiej Jesionce należy do najnowocześniejszych w Europie. Na jednym z budynków lotniska na powierzchni 2,5 tys. m2 zainstalowano ogniwa fotowoltaiczne, które w słoneczne mogą wytworzyć około 450 kilowatów prądu. Dzięki nim lotnisko oszczędza na rachunkach za prąd nawet 80 tys. zł. rocznie. Panele fotowoltaiczne zamontowane są nie tylko na dachu budynku, ale i na całej elewacji, w oknach natomiast zamontowane są żaluzje fotowoltaiczne.

Zainstalujemy fotowoltaikę dla Twojego domu w Rzeszowie

W Rzeszowie nie tylko władze miast troszczą się o środowisko, dbają o nie również mieszkańcy, którzy produkują czystą energię ze słońca. Inwestycja w panele fotowoltaiczne obniżyła już rachunki wielu rodzin z Podkarpacia w tym z Rzeszowa. Klienci, którzy skorzystali z oferty Columbus Energy otrzymali kompleksową usługę – od projektu, poprzez montaż aż po przyłączenie systemu do sieci. Jednym z naszych pierwszych klientów w Rzeszowie był Pan Janusz, na jego dachu zamontowaliśmy panele polikrystaliczne, które w pełni pokryły zapotrzebowanie jego  gospodarstwa domowego na prąd.

fotowoltaika rzeszów polikrystaliczne

Inną instalacją o mocy 4,2 kWp jest elektrownia Pani Bożeny. Panele monokrystaliczne – Full Black pozwoliły naszej Klientce zyskać niezależność energetyczną, mieszkanka Rzeszowa nie martwi się już szybującymi w górę cenami prądu. Jej mikroinstalacja jest wydajna i ekologiczna.

fotowoltaika rzeszów monokrystaliczne

Dobra inwestycja z szybką stopą zwrotu, oszczędność i ekologia to wszystko daje fotowoltaika. Jeśli dodatkowo postawimy na sprawdzoną firmę, zyskujemy bezpieczeństwo na lata.

Oceń ten artykuł.
Proszę czekać... Energia ze słońca przelicza głosy.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.