Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Blog

Jesteś na:

Fotowoltaika Podkarpacie – w myśl zrównoważonego rozwoju

30 kwietnia 2019

Województwo podkarpackie to teren charakteryzujący się bogactwem przyrody w niezmienionym stanie. Region położony na południowo-wschodnim krańcu Polski wyróżnia się różnorodnością – z jednej strony rozległe kompleksy leśne, rezerwaty przyrody, góry i kotliny, z drugiej rozwinięta gospodarka i strefy ekonomiczne. Podkarpacie cechuje zrównoważony rozwój w którym potrzeby obecnego pokolenia są zaspokajane z równoczesną dbałością o środowisko naturalne. W tą ideę doskonale wpisuje się fotowoltaika.

Fotowoltaika – Podkarpacie stawia na czystą energię

Świadome gospodarowanie zasobami to jedno z założeń zrównoważonego rozwoju. Wybór odnawialnych źródeł energii i ich racjonalne wykorzystanie to sposób na redukcję emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Podkarpacie od wielu lat wspiera rozwój OZE. We wrześniu 2011 roku wystartował Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej w formule Stowarzyszenia „Podkarpacka Ekoenergetyka”, który wspomaga zrównoważone przechodzenie na gospodarkę niskoemisyjną. W 2014 zarząd województwa przyjął „Program rozwoju odnawialnych źródeł energii”, który stanowił strategię rozwoju i racjonalnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Jednym głównych z założeń programu był rozwój energetyki prosumenckiej w zakresie fotowoltaiki. Od tego czasu w regionie wiele się dzieje, dobrym przykładem jest stolica Podkarpacia – Rzeszów. Fotowoltaika zasila m.in. tamtejszy MPWiK i port lotniczy. Panele fotowoltaiczne znajdują się także na wielu dachach budynków publicznych w województwie – szkół, urzędów czy domów pomocy.

Fotowoltaika – podkarpackie gospodarstwa domowe zasilane prądem ze słońca

Dziesiątki gospodarstw domowych z Podkarpacia postawiło już na fotowoltaikę. Na dachach domów są zarówno panele polikrystaliczne jak i wydajniejsze – monokrystaliczne Full Black.

U pana Roberta z Ustrzyk Dolnych mogliśmy podziwiać malownicze, górskie krajobrazy. Fotowoltaika jako czyste źródło energii idealnie wpisuje się w naturalną panoramę miasteczka leżącego w południowo – wschodniej części kraju. Właściciel instalacji o mocy 3,24 kWP cieszy się darmowym prądem, ponieważ instalacja w pełni pokrywa jego zapotrzebowanie na energię.

fotowoltaika Podkarpacie - Ustrzyki Dolne

 

Mielec to popularny ośrodek przemysłowy położony w północno – zachodniej części województwa podkarpackiego. Miasto kojarzone jest głównie z przemysłem lotniczym. Fotowoltaika na tym terenie cieszy się coraz większą popularnością. Na instalację produkującą prąd ze słońca zdecydowali się m. in. pani Iwona, pan Tadeusz czy pan Bogdan. Nasi klienci dbają o środowisko i jednocześnie oszczędzają na rachunkach

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.