Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Columbus Energy stawia na farmy fotowoltaiczne


Columbus Energy kupiło dwie spółki posiadające uprawnienia do budowy 1 megawatowych farm fotowoltaicznych i zamierza zrealizować ich budowę. Farmy powstaną w miejscowościach Adamowa Góra i Erminów w woj. mazowieckim. Ruszamy więc z inwestycjami w długoterminowe projekty energetyczne, co wpisuje się w naszą strategię rozwoju. 

Mając ugruntowaną pozycję na rynku oraz doświadczenie w branży, planujemy zrealizować inwestycje przejętych spółek – wybudować dwie 1 megawatowe farmy fotowoltaiczne w miejscowościach Adamowa Góra i Erminów w woj. mazowieckim i podłączyć je do sieci zgodnie z regulacjami URE. Oba projekty wygrały zeszłoroczne aukcje OZE, a gwarantowane ceny odsprzedaży produkowanej przez nie energii wynoszą odpowiednio: Adamowa Góra – 363,47 zł /MWh, Erminów – 362,74 zł /MWh. 

Wykorzystując potencjał polskiego rynku branży fotowoltaicznej, Columbus Energy ma ambicję stać się łącznikiem pomiędzy poszczególnymi segmentami rynku – właścicielami gruntów, projektantami i właścicielami uprawnień do inwestycji, a wykonawcami inwestycji oraz instytucjami finansującymi. Przypominamy, że zgodnie z tegorocznym raportem IEO fotowoltaika ma szansę do 2020 roku stać się drugą największą mocą OZE w Polsce. Jesteśmy częścią tego dynamicznego rozwoju!

W ostatnich latach ponad 90% naszych przychodów stanowiła sprzedaż instalacji dla klienta indywidualnego. Przyrost mocy w sektorze prosumenckim pobudził transformację energetyczną naszego kraju w kierunku OZE. Aktualnie fotowoltaika to sposób na czystą energię i niskie rachunki za prąd dla wszystkich w naszym kraju. 

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.