Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Prawa do farm fotowoltaicznych o wartości sprzedaży 1,3 mld złotych nową inwestycją Columbus Energy


6 sierpnia 2019 roku zawarliśmy kluczową umowę współpracy w zakresie rozwoju i realizacji projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 355 MW, które w przyszłości mogą być sprzedane za 1,3 mld złotych.

Prezes Dawid Zieliński podkreśla, że „Columbus Energy będzie budować MEGAwaty, jak  buduje kilowaty.”

Nawiązanie współpracy ze znaczącym deweloperem farm w branży to kolejny etap realizacji naszej strategii rozwoju. Rozpoczynamy rozwój w zakresie inwestycji w długoterminowe projekty fotowoltaiczne. Inwestycje w farmy fotowoltaiczne będą miały wpływ na realizowane przez nas  wyniki finansowe. – „Cieszymy się zaufaniem inwestorów końcowych, banków i podwykonawców. Przepracowaliśmy wiele miesięcy ucząc się współpracy z deweloperami farm fotowoltaicznych. Jesteśmy przekonani, że możemy pomóc całemu rynkowi nabrać większego tempa przekładając nasze doświadczenie z branży mikroinstalacji na megawaty. Ta umowa jest początkiem naszej działalności na rynku zawodowej energetyki fotowoltaicznej” – podkreśla Dawid Zieliński.

Jako liderzy rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce stajemy się integratorem projektów fotowoltaicznych. Nasza rola polega na byciu łącznikiem pomiędzy poszczególnymi segmentami rynku – właścicielami gruntów i projektantami oraz właścicielami praw do inwestycji, wykonawcą inwestycji oraz instytucją finansującą i końcowym inwestorem.

12 sierpnia 2019 roku, opublikowany zostanie raport okresowy za II kwartał 2019 roku.

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.