Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Jesteś na:

Najważniejsze wydarzenia w Columbus Energy w 2Q2020


Od 2014 dostarczamy rozwiązania eko-energetyczne dla domów i firm w całej Polsce. Dziś jesteśmy najbardziej rozpoznawalną marką w branży instalacji fotowoltaicznych. Do tej pory zaufało nam 23 000 rodzin i przedsiębiorców w całej Polsce, co przekłada się na  138 MW mocy na polskim rynku fotowoltaicznym.  Teraz poszerzamy grono prosumentów, którzy decydują się dodatkowo na inwestycję w pompy ciepła i magazyny energii. 

II kwartał 2020  w dobie COVID-19

Trudna sytuacja na rynku związana z pandemią COVID-19, spowodowała spadek sprzedaży w kwietniu. Jednak już w maju i czerwcu spółka zanotowała znaczący wzrost wyników finansowych. Półrocze zakończyliśmy  z rekordowym wynikiem 5 krotnego wzrostu przychodów (2h2019 do 2h2020), utwierdzając swoją stabilną pozycję w branży. Obecnie każdego dnia montujemy ponad 100 instalacji fotowoltaicznych, co odzwierciedla rzeczywisty potencjał i dynamikę rozwoju Spółki. 

Czas trwającej pandemii wykorzystaliśmy  również na intensywną pracę nad przygotowaniem nowej oferty wraz z wprowadzeniem nowego produktu.

Jeszcze większa moc!

W drugim kwartale 2020 wprowadziliśmy do oferty standardowej panele fotowoltaicznych o jeszcze większej mocy jednostkowej modułu  – Sunport MWT Half-Cut PERC 350 Wp Full Black. Sprawdzona technologia Back Contact zmniejsza powierzchnię zacienienia o 3%, gwarantując sprawność na poziomie 20%. Moduł w technologii MWT pozbawiony jest bus barów, a przy tym, ołowiu.  Nowa technologia to jeszcze większa efektywność i bezpieczeństwo dla środowiska.

Godło „Teraz Polska” dla Columbus Care

W czerwcu br. Columbus Care, czyli kompleksowa usługa opracowana z myślą o satysfakcji i zadowoleniu każdego właściciela domowej instalacji fotowoltaicznej, została  nagrodzona Godłem Teraz Polska.  Tym samym nasza firma, jako pierwsza z branży energii odnawialnej, zapisała się w niemal 30-letniej historii konkursu.

Uruchomienie pierwszego magazynu energii

W czerwcu zamontowaliśmy swój pierwszy bateryjny magazyn energii. Magazyn ma pojemność 10 kWh, jest połączony z instalacją fotowoltaiczną i funkcjonuje jako system UPS, czyli utrzymuje awaryjnie całą sieć domową podczas przerwy w dostawie energii. To wstęp do nowej oferty obejmującej magazyny energii marki Pylontech która wystartowała w sierpniu.

Farmy fotowoltaiczne – kluczowe inwestycje

Columbus Energy intensywnie rozwija projekt budowy farm fotowoltaicznych. Spółka zawarła w tym celu umowy z kolejnymi podmiotami. Drugi kwartał 2020 to:

Łącznie w portfelu inwestycyjnym farm fotowoltaicznych mamy już  ponad 1000 MW.  Zakończyliśmy budowę farm o mocy kilkunastu MW i jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych kilkudziesięciu MW.

Nasze dalsze plany to między innymi zwiększenie udziału w rynku OZE,  inwestycja w rozwój i innowacyjne rozwiązania dla infrastruktury e-mobility, związanych z ładowaniem samochodów elektrycznych, a także dostarczanie nowych rozwiązań dają naszym Klientom pełną niezależność energetyczną. 

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.