Domowe magazyny energii od Pylontech

3/08/2020

Autor: Mateusz Konkiel

3 minuty czytania

magazyny energii pylon tech

Magazyny energii od Pylontech pozwalają na przechowywanie energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną, a także nieprzerwane zasilanie domu w przypadku awarii sieci energetycznej. Czym wyróżnia się producent i w jakiej technologii produkowane są akumulatory Pylontech?

O Pylontech

Pylontech to firma z siedzibą w Szanghaju, działająca na światowym rynku systemów magazynowania energii od 2013 roku. Do końca 2019 roku, firma czasu uruchomiła ponad 1,5 GWh produktów w 50 krajach.

Pylontech w swoich fabrykach tworzą produkty od podstaw – od materiału katody, ogniw litowych, BMS i integracji systemów, aż po produkt dla użytkownika końcowego.

W swojej ofercie marka posiada produkty w zakresie od 12 V DC aż do 1000 V DC, przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego.

Technologia magazynów energii Pylontech

Magazyny energii od Pylontech wykonane są w technologii LiFePO – katoda zbudowana jest ze związku litu, żelaza, fosforu i tlenu. Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy jest żywotniejszym i bezpieczniejszym wariantem akumulatora litowo-jonowego. Technologia łączy w sobie zalety wysokiej wydajności prądowej oraz długiego czasu eksploatacji. Akumulatory LiFePo mają dużą gęstość energetyczną, dzięki czemu wyróżniają się możliwością dużej koncentracji energii. Urządzenia od Pylontech charakteryzują się również dużą odpornością na samorozładowywania. Dużą zaletą tych ogniw jest ich czas eksploatacji, który osiąga kilka tysięcy cykli ładowania/rozładowania. Akumulatory LiFePO nie są podatne na “efekt pamięci” występujący np. w bateriach Ni-Cd, Ni-MH czy AGM, powodujący “utratę” rzeczywistej pojemności.

Magazyny energii od Pylontech w ofercie Columbus Energy

W ofercie Columbus Energy znajdują się magazyny energii od Pylontech zarówno do zastosowań domowych jak do niewielkich obiektów komercyjnych.

Magazyn energii FORCE H2

Force H2 to najnowsza wersja wysokonapięciowego magazynu energii. Modułowy system magazynu Force H2 zapewnia konfiguracje pojemności od 7,1 kWh do 14,21 kWh. Konstrukcja pozwala podłączyć pionowo wiele urządzeń, a tym samym zwiększać pojemność magazynu.

Zalety:

 • modułowy design umożliwiający rozbudowę,

 • niezawodność i wydajność,
 • możliwość rozbudowy od 7-14 kWh pojemności,
 • szeroki zakres temperatur pracy od -20 ℃ do 60 ℃,
 • norma szczelności IP55,
 • 10 lat gwarancji producenta.

Magazyn energii US2000

US2000 od Pylontech to seria magazynów energii przeznaczona dla zastosowań domowych. US2000 umożliwia wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, przy zachowaniu min. 90% pojemności. Pojedynczy moduł (2,4 kWh) dostarcza do 5 kW. Konstrukcja pozwala podłączyć równolegle wiele urządzeń, a tym samym zwiększyć pojemność magazynu.

Zalety:

 • charakterystyczna dla technologii LiFePO4 bardzo długa żywotność ogniw i bezpieczeństwo,
 • nowoczesna, kompaktowa obudowa, która zajmuje niewiele miejsca
 • posiada system zabezpieczający przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem, wysoką i niska temperatura;
 • tryb automatycznego chłodzenia redukujący hałas,
 • szeroki zakres temperatur pracy od -10 ℃ do 50 ℃,
 • certyfikat bezpieczeństwa TüV CE UN38.3,
 • 10 lat gwarancji producenta.

Pylontech – magazyny energii z certyfikatem

Pylontech, jako pierwszy producent magazynów energii otrzymał od TUV Rheinland certyfikat 2Pfg 2511, jak i VDE-AR-E 2510-50 tym samym przechodząc najbardziej rygorystyczny standard certyfikacji na świecie.

TÜV Rheinland testuje systemy magazynowania energii pod kątem ich kwalifikacji zarówno pod kątem standardu VDE, jak i własnej normy 2Pfg 2511. Oba certyfikaty są uważane za pierwszy na świecie kompleksowy standard oceny systemów magazynowania energii.

Norma VDE określa surowe wymagania techniczne i warunki testowe dla systemów magazynowania energii w zakresie bezpieczeństwa systemu i baterii, zarządzania energią, magazynowania, transportu, instalacji, eksploatacji, konserwacji i ochrony środowiska.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


  czytaj więcej

  czytaj więcej

  czytaj więcej

  czytaj więcej
  !