Falownik hybrydowy Solis

3/08/2020

Autor: Mateusz Konkiel

3 minuty czytania

inwerter hybrydowy solis

Falownik hybrydowy może współpracować jednocześnie z siecią publiczną oraz tworzyć instalację on-grid pracującą z akumulatorami. Dostępny w ofercie Columbus inwerter marki Solis, charakteryzujący się jedną z najwyższych sprawności na rynku, optymalizuje korzyści z użytkowania domowych systemów fotowoltaicznych współpracujących z magazynami energii. Czym wyróżniają się falowniki hybrydowe od Solis?

Falownik hybrydowy Solis – tryby pracy

Falownik hybrydowy Solis posiada możliwość pracy w trzech głównych trybach:

 • hybrydowym (on-grid z możliwością ładowania akumulatorów) –
  inwerter podłączony jest do sieci energetycznej oraz do magazynu energii. Przetwarza ono energię z paneli słonecznych i w zależności od priorytetu ustawień zasila odbiorniki energetyczne w domu, ładuje akumulatory, odprowadza nadmiar wyprodukowanego prądu do sieci energetycznej.
 • on-grid – falownik podłączony jest jedynie do sieci energetycznej, ale nie jest podłączony do akumulatorów. Urządzenie przetwarza prąd stały produkowany przez instalację fotowoltaiczną na prąd zmienny,
  zasila urządzenia w domu, a nadwyżkę prądu oddaje do sieci energetycznej,
 • off-grid – w tym trybie falownik zasila urządzenia w domu oraz ładuje akumulatory, nie jest podłączony do sieci zewnętrznej.

Falownik hybrydowy Solis – właściwości

Technologie zastosowane w hybrydowych falownikach Solis należą do najnowszych rozwiązań na rynku, których zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, a także zabezpieczenie na wypadek przerw w dostawie prądu. Falownik hybrydowy Solis oferuje:

 • sprawność na poziomie 98,4 %,
 • 2 wejścia MPPT i 4 wejścia DC i niskie napięcie startowe 26A DC umożliwiają wiele zastosowań,
 • wiele trybów pracy by zmaksymalizować zużycie własne;
 • wysoka wydajność ładowania i rozładowania;
 • kompatybilność z akumulatorami litowymi i kwasowo-ołowiowymi;
 • długą żywotność;
 • inteligentną funkcja BMS, poprawiająca niezawodność baterii;
 • 24-godzinne w pełni inteligentne zarządzanie energią;
 • zdalne sterowanie i funkcja aktualizacji w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa i łatwości obsługi technicznej.

Falowniki 1-fazowe i trójfazowe a magazyny energii

W ofercie Columbus posiada hybrydowe falowniki jednofazowe, które mogą współpracować z niskonapięciowymi magazynami energii Pylontech – US2000 o pojemności 4,8 kWh. Dla falowników trójfazowych przeznaczone są wysokonapięciowe magazyny energii Force H2 o pojemności 7,1 kWh; 10,65 kWh, 14,2 kWh . Magazyny energii od Pylontech pozwalają na nieprzerwane zasilanie domu w przypadku awarii sieci energetycznej. Wykonane są w technologii LiFePO charakteryzują się wysoką wydajnością nawet po kilku tysiącach pełnych cykli i długą żywotnością.

Instalacja fotowoltaiczna wyposażona w falownik hybrydowy oraz magazyn energii to jeszcze większe możliwości korzystania z czystej energii i niezależność od sieci. Sprawdź naszą ofertę Go Power i dołącz do grona niezależnych!

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty

Czym jesteś zainteresowany?

Zaznacz przynajmniej jedną opcję

Podaj swoje dane:

Czytaj więcej

Czytaj więcej