NOWOŚĆ! Zwiększona moc od Columbus Energy - 350 Wp w technologii MWT

18/05/2020

Autor: Sylwia Lewkowicz

2 minuty czytania

Columbus Energy nie zwalnia tempa! W trosce o jak najwyższą jakość swoich produktów, wprowadzamy do oferty panele fotowoltaiczne o jeszcze większej mocy, w sprawdzonej technologii ogniw kontaktowych – Sunport MWT Half-Cut PERC 350 Wp Full Black!

Technologia od Sunport to maksymalne wykorzystanie promieniowania słonecznego. Dzięki metodzie busbar free, powierzchnia absorpcyjna ogniwa nie jest zacieniona przez szynowody i zwiększa się jego efektywność.

Co więcej, producent na zlecenie Columbus Energy stworzył wydajny produkt o jeszcze większej mocy niż dotychczas, przy zachowaniu niewielkich rozmiarów. To wszystko, za sprawą 63 ogniw podzielonych na połówki half cut. Zastosowanie nieparzystej liczby nie byłoby możliwe w przypadku tradycyjnych modułów z busbarami.

Największe zalety tych modułów od Sunport to:

 • wysoka sprawność nawet do 20%,
 • 3% mniejsza powierzchnia zacienienia modułu,
 • lead free – brak zawartości ołowiu,
 • niski współczynnik temperatury -0,36%°C, niemożliwy do uzyskania w klasycznej technologii,
  to wyższa wydajność nawet w upalne dni,
 • współczynnik degradacji to do -0,55% / rok – tak niski jak w panelach glass-glass.
 • niska degradacja modułów w czasie potwierdzona 30-letnią gwarancja na sprawność na poziomie 82% z zakładem ubezpieczeń Lloyd’s of London.

Standardowy moduł z bus barami zawiera do 12 g ołowiu. Moduł w technologii MWT lead free pozbawiony jest bus barów, a przy tym, szkodliwego metalu ciężkiego. Dzięki temu rozwiązaniu, moduły od Sunport są bezpieczne dla środowiska, a ich wpływ na otoczenie jest całkowicie zminimalizowany. Bezołowiowe panele to ekologiczny wybór dla Ciebie i Twojego domu.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


  czytaj więcej

  czytaj więcej

  czytaj więcej

  czytaj więcej
  !