Panele fotowoltaiczne Sunport Power - jeszcze większa wydajność!

5/11/2019

Autor: Sylwia Lewkowicz

5 minut czytania

Sunport Power zajmuje się opracowywaniem i produkcją modułów o wysokiej wydajności. Firma jest pierwszym producentem na świecie, który wykorzystuje przełomową technologię Metal Wrap Through, w skrócie MWT i realizuje jej masową produkcję. Zdolność produkcyjna Sunport w zakresie ogniw MWT wynosi 1,4 GW rocznie. Co jeszcze wyróżnia azjatyckiego producenta?

Technologia Sunport

Sunport opracował i opatentował wysokowydajne ogniwa słoneczne oparte na technologii MWT (Metal Wrap Through). Technologia ogniw kontaktowych pozwala na wyeliminowanie strat wynikających z zacieniania przez bus bary przedniej powierzchni ogniwa i strat wynikających z rezystancji szeregowej. Nowa struktura maksymalizuje wykorzystanie promieniowania słonecznego. Panele Sunport posiadają niski temperaturowy współczynnik mocy, dzięki czemu mają wysoką wydajność nawet w upalne dni. 

Sunport MWT  Half Cut PERC 350 Wp Full Black – nowość w ofercie Columbus Energy

Największe zalety paneli fotowoltaicznych Sunport wykorzystujących technologię MWT Back-Contact, Half Cut i PERC to:

 • wysoka sprawność nawet do 20%,
 • 3% mniejsza powierzchnia zacienienia modułu,
 • wysoka wydajność nawet w upalne dni, 
 • lead free – brak zawartości ołowiu,
 • niższa degradowalność modułów,
 • 30-letnia gwarancja na sprawność.

Panele fotowoltaiczne Sunport – gwarancja

Sunport posiada umowę z PICC (People’s Insurance Company of China) – pierwszą ogólnokrajową spółką w Chinach, zajmującą się głównie dostarczaniem produktów ubezpieczeniowych i zakładem ubezpieczeń Lloyd’s of London, który jest najstarszym i najbezpieczniejszym instytutem ubezpieczeniowym na świecie. Firma w swoim standardzie oferuje 30-letnią, liniową gwarancję na produkty, zapewniającą o sprawności mocy paneli fotowoltaicznych na poziomie 82% nawet po 30 latach. Sunport udziela 10-letniej gwarancji na produkt, którą Columbus Energy, w ramach zakupu i montażu instalacji, rozszerza do 15 lat! 

Sunport – kontrola jakości

Sunport posiada certyfikaty jakości Międzynarodowej Organizacji Normalizującej (ISO) takie jak – system zarządzania jakością (ISO 9001: 2015), system zarządzania środowiskiem (ISO 14001: 2015) oraz system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy (OHSAS 18001: 2007) od brytyjskiego centrum akredytacji NQA.

Dodatkowo Sunport spełnia standardy IEC – globalnej organizacji opracowującej i publikująca międzynarodowe normy z zakresu technik elektrycznych i elektronicznych oraz dziedzin z nimi związanych, w zakresie kontroli materiału i produkcji.

Kontrola materiału:

 • zarządzanie łańcuchem dostaw,
 • dokładna ocena wszystkich przychodzących surowych materiałów, 
 • kontrola na miejscu każdej partii surowca,
 • właściwe przechowywanie materiałów w stałej temperaturze i wilgotności.

Kontrola produkcji:

 • ponad 300 punktów kontroli jakości,
 • ponad 150 testów kontroli jakości,
 • czterokrotne testy EL (test elektroluminescencyjny wykrywający mikrouszkodzenia ogniw),
 • solarny symulator do testowania wydajności,
 • kontrola jakości procesu.

Kontrola poprodukcyjna:

 • test po otworzeniu opakowania,
 • okresowe kontrole na miejscu w magazynie,
 • system kontroli kodów kreskowych, który umożliwia sprawdzenie informacji o każdym module przez kolejne lata. 

Wielcy ludzie Sunport

Dr Zhang Fengming – założyciel Sunport

Firma Sunport została założona w 2012 roku przez dr Zhanga Fengminga, który jest jednym z wiodących fizyków słonecznych, profesorem i doktorem na Uniwersytecie Nanjing. Fenming przez wiele lat pracował w branży fotowoltaicznej. Zaraz po ukończeniu doktoratu z fizyki ciała stałego na Uniwersytecie w Newcastle w 1996 roku dołączył jako naukowiec PV Center UNSW, a następnie Pacific Solar Pty Ltd. W roku 2001 pracował jako naukowiec i dyrektor centrum badawczo rozwojowego w Suntech. Jako jeden z kluczowych założycieli zaangażował się w rozwój China Sunenergy, gdzie był odpowiedzialny za technologię i produkcję. Pod koniec roku 2009 był zatrudniony jako wiceprezes oraz CTO Tianwei New Energy. W 2012 r. Wraz ze swoim zespołem założył Nanjing Sunport Power Co. Ltd.

Profesor Martin Green – „ojciec fotowoltaiki”

Producent inwestuje w badania i rozwój, dlatego zatrudnia najlepszych naukowców z branży PV. W sierpniu 2018 roku, głównym naukowcem Sunport Power został prof. Martin Green. 

Australijski naukowiec i jego zespół od 1983 roku przodują w świecie w dziedzinie wydajności ogniw krzemowych, torując drogę wiodącym technologiom solarnym. Nazwany „ojcem fotowoltaiki”, kierował pokoleniem międzynarodowych badaczy i przedsiębiorców – w tym założycieli i naukowców wielu firm fotowoltaicznych na świecie. Wyniósł fotowoltaikę z laboratorium i wprowadził na rynek, konsekwentnie utrzymując rekord światowy w zakresie wydajności krzemowych ogniw słonecznych. Profesor Green wraz z naukowcami z Uniwersytetu Nowej Południowej Walii, wynalazł technologię PERC, która umożliwa uzyskanie jeszcze większej wydajności modułu. Innowacyjna budowa ogniwa znalazła uznanie na całym świecie i jest stosowana przez największych światowych producentów paneli fotowoltaicznych. Sprzedaż systemów w technologi PERC przekroczyła w 2017 roku 10 miliardów USD i przewiduje się, że przekroczy 1 bilion USD do 2040 r.

Marin Green otrzymał prestiżową nagrodę w za osiągnięcia w dziedzinie energetyki – Global Energy Award 2018, pokonując tym samym Elona Muska i jego Teslę!

Od 14 sierpnia 2018 r. Prof. Martin Green został głównym naukowcem Sunport Power.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


  czytaj więcej

  czytaj więcej

  czytaj więcej

  czytaj więcej
  !