Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej? Odpowiedź to oferta “Fotowoltaika+”!

21/11/2019

Autor: Sylwia Lewkowicz

3 minuty czytania

Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej

Zmiana sposobu ogrzewania na elektryczne czy dodatkowy elektrosprzęt sprawiają, że wzrasta zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię elektryczną. Z czasem może się więc okazać, że dotychczasowa moc instalacji fotowoltaicznej nie pokrywa w pełni potrzeb rodziny i konieczna jest jej rozbudowa. Z pomocą przychodzi Columbus z ofertą “Fotowoltaika+”.

Czy rozbudowa instalacji fotowoltaicznej jest możliwa?

Sprawność całej instalacji zależy nie tylko od mocy paneli fotowoltaicznych, ale i od falownika i jego obciążenia. Aby instalacja działała jak najbardziej wydajnie, falownik powinien być maksymalnie dociążony, za niskie obciążenie powoduje bowiem obniżenie sprawności nawet o kilka procent. Spadek wydajności systemu będzie widoczny szczególnie w dniach o niskim nasłonecznieniu. 

Z tego wynika, że aby instalacja była jak najbardziej wydajna falownik musi być dopasowany do maksymalnej mocy generowanej przez panele fotowoltaiczne. Co więc w sytuacji gdy chcemy rozbudować instalację fotowoltaiczną? Czy jest to możliwe?

Klasyczny inwerter a rozbudowa instalacji fotowoltaicznej 

Jeśli chcemy rozbudować swoją instalację o 1-3 takie same panele, często jest to możliwe bez wymiany inwertera, jest on wtedy mocniej dociążony. Problem może pojawić się gdy rozbudowa ma być znaczna, lub moduły, które chcemy dołożyć mają większą moc (wtedy nie pracowałyby ze swoją mocą nominalną, tylko mocą poprzednio założonych paneli fotowoltaicznych). W takim przypadku konieczna byłaby wymiana inwertera i dopasowania go do nowych warunków przez co cena fotowoltaiki wzrosłaby. Jest to rozwiązanie kosztowne i nie zawsze opłacalne, gdyż znacznie wydłuża czas zwrotu inwestycji. Na szczęście są mikroinwertery!

Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej z wykorzystaniem mikroinwerterów

Mikroinwertery są przeznaczone do pracy z 1, 2 lub 4 modułami, dzięki nim prąd stały produkowany przez instalację zamieniany jest na zmienny bezpośrednio przy module.  Rozbudowując instalację fotowoltaiczną o dodatkowe panele, można je podłączyć do mikroinwerterów, tak by działały one niezależnie od pierwotnego systemu. To rozwiązanie jest dużo bardziej opłacalne, dzięki niemu można rozbudować instalację bez względu na posiadaną technologię (panele polikrystaliczne/monokrystaliczne) czy moc. 

“Fotowoltaika+” – rozbuduj swoją instalację z Columbus 

Z myślą o potrzebach Klientów postanowiliśmy uruchomić nową usługę pozwalającą na prostą i korzystną rozbudowę instalacji fotowoltaicznej. 0,5 Wp, 1 Wp, 2 Wp? Nie ważne, ile potrzebujesz, pomożemy Ci dobrać moc i rozwiązanie do Twoich aktualnych potrzeb.

  • Jesteś naszym Klientem? Możesz rozbudować swoją instalację po cenie swojego pierwszego systemu.
  • Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Klientem, nic straconego! Nasi doradcy pomogą dobrać Ci jak najkorzystniejsze rozwiązanie, tak byś nie musiał więcej dopłacać do rachunków za prąd.

Chcesz dokupić panele fotowoltaiczne do swojej dotychczasowej instalacji? Zadzwoń: 12 351 01 39 lub zamów rozmowę u naszego konsultanta.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty

Czym jesteś zainteresowany?

Zaznacz przynajmniej jedną opcję

Podaj swoje dane:

Czytaj więcej

Czytaj więcej