Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz

Dynamiczne bilansowanie z gwarancją 1:1 – dowiedz się, jak to działa!

Zobacz
3 minut 27 sekund

Warszawa – pompa ciepła sposobem na smog

Pompa ciepła w Warszawie to coraz częściej wybierany system ogrzewania budynków. Za tym systemem OZE przemawia głównie ekonomia i fakt, że jest to najtańsze źródło ciepła. Mieszkańcy stolicy i województwa mazowieckiego oprócz oszczędności, cenią sobie także to, że pompa ciepła nie emituje szkodliwych substancji do środowiska i nie przyczynia się do powstawania smogu.

Montujemy pompy ciepła w Warszawie

Ilość realizowanych przez Columbus instalacji pomp ciepła w Warszawie systematycznie wzrasta. Mieszkańcy stolicy inwestują już nie tylko w fotowoltaikę i darmowy prąd ze słońca, ale i czysty i tani sposób pozyskiwania energii cieplnej. Takim rozwiązaniem jest właśnie pompa ciepła. Nasi przedstawiciele obecni są w całej Polsce, dzięki temu, nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale i Piaseczna, Otwocka, Mińska Mazowieckiego, Płońska i innych miejscowości mogą liczyć na szczegółowy audyt i precyzyjny dobór mocy urządzenia.

Rodzaj pompy ciepła w Warszawie

Najchętniej wybieranym rodzajem pompy ciepła w Warszawie są urządzenia, które jako źródło ciepła wykorzystują powietrze. Ich zaletą jest łatwa, nie wymagająca dużych przestrzeni instalacja. Miejskie ogródki zazwyczaj są małe i nie umożliwiają montażu gruntowych wymienników ciepła. Pompa ciepła powietrze woda, jak już wspomnieliśmy, jako źródło energii wykorzystuje powietrze. W tym przypadku potrzebna jest tylko jednostka zewnętrzna z wentylatorem, który pobiera ciepło z powietrza i przekazuje go na układ. 

Pompa ciepła a zakaz palenia węglem w Warszawie

W sezonie grzewczym Warszawa co chwilę znajduje się w pierwszej dziesiątce najbardziej zanieczyszczonych miast świata. Z tego względu mieszkańce i ktywiści od dłuższego już czasu domagali się zakazu palenia węglem w mieście. O wprowadzeniu nowych przepisów poinformował prezydent podczas Kongresu Czystego Powietrza poinformował prezydent stolicy. Zakaz ma zacząć obowiązywać już za cztery lata czyli od 2024 roku. Jaki sposób ogrzewania będzie dopuszczalny? Mieszkańcy Warszawy będą mogli ogrzewać swoje domy np. kotłem na gaz, prąd lub pompą ciepła. Między innymi z tego powodu pompa ciepła jest coraz chętniej wybierana zarówno do modernizowanych jak i nowobudowanych domów. 

Jest to urządzenie które spełnia wszelkie wymogi odnośnie ekologicznego ogrzewania budynku, jest przy tym tani w eksploatacji i komfortowa w użyciu. Przy połączeniu systemu z fotowoltaiką, ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody, jest praktycznie darmowe.

Sprawdź -> Fotowoltaika – Warszawa adaptuje się do zmian klimatu

Dlaczego pompa ciepła?

Pompa ciepła w Warszawie ceniona jest ze względu na ekonomię rozwiązania. Jest to najtańsze źródło ciepła spośród dostępnych na rynku. W tym segmencie urządzeń najchętniej wybierana jest pompa ciepła powietrze woda Jej instalacja nie wymaga specjalnych przedsięwzięć projektowych, dużego ogrodu czy dostępu do zbiorników wodnych, ponieważ dolnym źródłem ciepła jest powietrze.

Pompy ciepła dostępne w ofercie Columbus cechuje:

  • wysoka wydajność – SCOP ~5,
  • multifunkcjonalność – ogrzeje budynek, przygotuje ciepłą wodę użytkową, latem ochłodzi,
  • niski poziom hałasu 39 dB,
  • wysoki komfort użytkowania,
  • uniwersalność – nadają się zarówno do budynków modernizowanych jak i nowych.

Pompa ciepła w Warszawie z dotacją

Pompa ciepła w Warszawie jest objęta dofinansowanie z programu “Czyste Powietrze”. W jego ramach obniżysz cenę pompy ciepła o 14 100 złotych. W Columbus pomożemy Ci na każdym etapie ubiegania się o dotację, a jeśli spełniasz wszelkie wymagania – zapewnimy jej uzyskanie.

Oprócz dotacji “Czyste Powietrze” na osoby które zdecydowały się na zakup pompy ciepła czeka również ulga termomodernizacyjna. Od podstawy opodatkowania odliczysz wszystkie wydatki poniesione na urządzenie, nie sfinansowane z dotacji. Maksymalna kwota jaką możesz odliczyć nawet do 53 tys. złotych. 

Sprawdź naszą ofertę i umów się na spotkanie z doradcą, który dopasuje moc urządzenia do specyfiki budynku i potrzeb Twojej rodziny.

Oceń ten artykuł

powiązane artykuły
czytaj bloga
Powietrzna pompa ciepła – czy jest dla mnie?
Powietrzna pompa ciepła – czy jest dla mnie?
Wykorzystanie ciepła z powietrza to najłatwiejszy i najtańszy sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej. Z tego powodu powietrzne pompy ciepła cieszą się coraz większym powodzeniem.  Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęście...
Cena pompy ciepła – od czego zależy jej koszt?
Cena pompy ciepła – od czego zależy jej koszt?
Pompa ciepła to urządzenie, które daje ogromne możliwości wykorzystania energii odnawialnej. Może służyć do ogrzewania budynków, przygotowania ciepłej wody użytkowej, ale także do chłodzenia pomieszczeń. Do tego jest najtańszym ź...
Pompa ciepła powietrze – woda – jak działa?
Pompa ciepła powietrze – woda – jak działa?
Popularność powietrznych pomp ciepła na polskim rynku rośnie z roku na rok. Ich największą zaletą jest to, że są dostępne praktycznie dla każdego budynku mieszkalnego, niezależnie od tego czy modernizujesz istniejący dom czy budujesz...
Pompa ciepła – Poznań stawia na ekologiczne ogrzewanie
Pompa ciepła – Poznań stawia na ekologiczne ogrzewanie
Poznań jest miastem, gdzie problem smogu, zwłaszcza w sezonie grzewczym pojawia się dość często. Niejednokrotnie miasto figurowało w pierwszej 10-tce niechlubnego rankingu miast świata z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. W stolicy ...
Pompa ciepła czy ogrzewanie elektryczne – co wybrać?
Pompa ciepła czy ogrzewanie elektryczne – co wybrać?
Pompa ciepła jak i ogrzewanie elektryczne, by produkować ciepło, potrzebują prądu. Jakie są różnice w poborze energii elektrycznej i które rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne? Podpowiadamy, co wybrać by ograniczyć koszty ogrzewania ...
Czyste Powietrze 2024 – na ile dofinansowania możesz liczyć?
Czyste Powietrze 2024 – na ile dofinansowania możesz liczyć?
Czyste Powietrze to jeden z najpopularniejszych programów wspierający walkę ze smogiem poprzez modernizację i poprawę efektywności energetycznej polskich domów. Maksymalna wysokość dotacji wynosi 66 tys. złotych w poziomie podstawowym...
zapytaj o ofertę
Columbus