Pompa ciepła - Poznań stawia na ekologiczne ogrzewanie

28/12/2020

Autor: Sylwia Lewkowicz

4 minuty czytania

pompa ciepła poznań

Poznań jest miastem, gdzie problem smogu, zwłaszcza w sezonie grzewczym pojawia się dość często. Niejednokrotnie miasto figurowało w pierwszej 10-tce niechlubnego rankingu miast świata z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. W stolicy wielkopolski podejmowane są kolejne miejskie inicjatywy mające ograniczyć smog. Jednak i mieszkańcy sami podejmują działania zmierzające do poprawy jakości powietrza jak np. montaż pomp ciepła.

Uchwała antysmogowa w Poznaniu a pompa ciepła

Głównymi źródłami emisji pyłów drobnych PM10 w miastach jest spalanie paliw stałych. Z tego powodu coraz więcej miast decyduje się na wprowadzenie zakazów lub ograniczeń dotyczących stosowania kotłów na paliwo stałe. Uchwała antysmogowa w Poznaniu wprowadza na obszarze miasta ograniczenia lub zakazy w zakresie eksploatacji instalacji grzewczych, w których następuje spalanie paliw. Zakaz stosowania kominków opalanych drewnem, pieców kaflowych lub typu “koza” oraz kotłów węglowych nie spełniających wymagań Ekoprojektu obowiązuje w dni z dużym zanieczyszczeniem powietrza osoby posiadające drugi sposób ogrzewania jak np. ogrzewanie gazowe elektryczne, z miejskiej sieci ciepłowniczej. Dodatkowo w planach miejscowych wprowadzony został zakaz montowania pieców i
trzonów kuchennych, które będą umożliwiały spalanie paliw stałych.

Z tych powodów mieszkańcy Poznania decydują się na montaż pomp ciepła, których eksploatacja nie wiąże się z emisją szkodliwych substancji do atmosfery. Urządzenia te spełniają wszelkie wymagania dotyczące ochrony środowiska obowiązujące w mieście. Pompa ciepła z powodzeniem może zastąpić kotły na paliwo stałe. Jest tania w eksploatacji i spełnia wiele funkcji.

Pompa ciepła – Poznań likwiduje smog

Najchętniej wybieraną pompą ciepła przez mieszkańców Poznania jest typ powietrze – woda. Powietrzna pompa ciepła jest uniwersalna, nadaje się do praktycznie każdego budynku, a jej montaż nie jest tak skomplikowany jak w przypadku gruntowych lub wodnych pomp. Urządzenie służy zarówno do ogrzewania budynku jak i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Co więcej, przy odpowiedniej instalacji towarzyszącej, latem może chłodzić. Powietrzna pompa ciepła jest tania w eksploatacji. Urządzenie o dobrej wydajności z 1 kW energii elektrycznej jest w stanie wytworzyć aż 5 kW energii cieplnej. Dodatkowo jeśli połączyć system z instalacją fotowoltaiczną, ogrzewanie staje się darmowe. Fotowoltaika w Poznaniu jest bardzo popularna, coraz częściej więc mieszkańcy wielkopolski uzupełniają zestaw o kolejny system OZE czyli pompę ciepła.

Montujemy pompy ciepła w Poznaniu

Ilość realizowanych przez Columbus instalacji pomp ciepła w Poznaniu stale rośnie. Mieszkańcy stolicy wielkopolski oprócz tego, że stawiają na darmowy prąd z fotowoltaiki inwestują w pompy ciepła jako ekonomiczny i ekologiczny sposób pozyskiwania energii cieplnej. Nasi przedstawiciele obecni są w całej Polsce, dzięki temu, nie tylko mieszkańcy Poznania ale i innych miejscowości w wielkopolsce jak Gniezno, Leszno, Kalisz, Konin czy Piła mogą liczyć na szczegółowy audyt i precyzyjny dobór mocy urządzenia.

Pompa ciepła w Poznaniu z dotacją

Pompa ciepła w Poznaniu jest objęta dofinansowanie z programu “Czyste Powietrze”. Dzięki pomocy specjalistów z Columbus, w jej ramach otrzymasz aż 14 100 złotych zwrotu. Pomożemy Ci na każdym etapie ubiegania się o dotację.

Oprócz dofinansowania z programu “Czyste Powietrze” możesz również liczyć na ulgę termomodernizacyjną. Od podstawy opodatkowania odliczysz wszystkie wydatki poniesione na pompę ciepła, nie sfinansowane z dotacji. Maksymalna kwota jaką możesz odliczyć nawet do 53 tys. złotych.

Już teraz zadbaj o czyste powietrze w swoim regionie i postaw na ekologiczne ogrzewanie pompą ciepła. Sprawdź naszą ofertę i umów się na spotkanie z doradcą, który dopasuje moc urządzenia do potrzeb Twojej rodziny.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej
    !