Columbus Day - dostęp do przyszłości

20/10/2020

Autor: Sylwia Lewkowicz

2 minuty czytania

Columbus Day

9 października w
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbył się Columbus Day. Podczas wydarzenia Columbus zaprezentował swoją transformację, a także przedstawił nowości z oferty. Nowe hasło przewodnie Columbus to “dostęp do przyszłości”. Co to oznacza?

Columbus to już nie tylko bezkonkurencyjna oferta fotowoltaiki dla domów. To również pompy ciepła i magazyny energii. Firma mocno rozwija swój portfel farm fotowoltaicznych, a także stawia na infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych. Obecnie Columbus zamierza stosować innowacyjne technologie, m.in. wykorzystujące perowskity, nie tylko w instalacjach fotowoltaicznych montowanych na dachach domów, ale w szerokim zakresie i przestrzeni.

Jedną z nowości zaprezentowanych podczas Columbus Day, które już dziś zmieniają przyszłość, były ładowarki do samochodów elektrycznych, z innowacyjnym systemem, od Nexity. Przedstawiono urządzenia w
technologii wolnego ładowania 2x22kW prądem zmiennym, przez 30kW i 60kW ładowane prądem stałym, po super szybką ładowarkę 360kW z systemem rozproszonych punktów ładowania połączonych ze sobą. Tym samym firma zakomunikowała rozpoczęcie sprzedaży ładowarek dla biznesu.Columbus ujawnił też nowości, dzięki którym nasze instalacje fotowoltaiczne będą jeszcze bardziej bezpieczne – taśmy samogasnące – PPOŻ do skrzynek zabezpieczeń AC/DC oraz zaślepki do paneli fotowoltaicznych – które będą w standarcie Columbusa już od 1Q 2021.

Nie zabrakło podróży w czasie. Uczestnicy wydarzenia mogli zobaczyć, jak zmieniała się technologia na przestrzeni ostatnich lat, a tym samym produkty oferowane przez Columbus. Od tradycyjnych polikrystalicznych paneli, przez monokryształy, aż po technologię MWT i najnowocześniejsze magazyny energii LiFePO4. Najwięcej emocji wywołał wynalazek Olgi Malinkiewicz – drukowane ogniwa słoneczne na bazie perowskitów, które są przełomem w dziedzinie fotowoltaiki.

Podczas Columbus Day, Dawid Zieliński, Prezes Spółki, zaprezentował też nowe kierunki rozwoju Grupy i opowiedział o swojej wizji przyszłości Columbusa.  Czy jest ona zgodna z Twoimi wyobrażeniami świata za 30 lat? Zapraszamy do relacji z Columbus Day!

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej
    !