Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Columbus Energy zwiększa swoje przychody o 300% w porównaniu do roku poprzedniego. Raport za trzeci kwartał to kolejny sukces Spółki


Boom na czystą energię ze słońca trwa! Columbus Energy  w III kwartale 2019 r. zanotowało 300% wzrost przychodów  w porównaniu do roku poprzedniego. To dowód na dobrą strategię Spółki i sukces w promowaniu fotowoltaiki.

Columbus Energy konsekwentnie realizuje działania w obszarze fotowoltaiki, która jest w tej chwili jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów energetyki w Polsce. To duże wyzwanie – tworzenie strategii w momencie intensywnego wzrostu wymaga zdecydowanych kroków. Raport za III kwartał 2019 r. pokazuje, że Spółka zanotowała 300% wzrost. Przekłada się to w sumie na 42,5 MW mocy na polskim rynku fotowoltaicznym, około 132 000 paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachach w całym kraju i aż 7 800 rodzin i przedsiębiorców, którzy korzystają z darmowej energii ze słońca dzięki Columbus Energy. 

W III kwartale 2019 r. Columbus Energy zwiększyło skonsolidowany przychód w stosunku do zeszłego kwartału o 200% i osiągnęło wzrost zysku netto w ciągu ostatnich 3 lat o 9000%. Kapitalizacja Spółki wynosi na 12 listopada ponad  692 mln zł.

Biznes, który tworzymy i rozwijamy jest w fazie boomu. Jeśli dobrze wykorzystamy ten czas, a na pewno jesteśmy najlepiej przygotowaną firmą na tym rynku, to przeprowadzimy transformację z dostarczania usług fotowoltaicznych na budowanie własnych długoterminowych aktywów. Wejdziemy w nowe segmenty rynku OZE, w infrastrukturę e-mobility i technologię. Czas pokaże, kto najlepiej wykorzystał szansę, jaką dzisiaj daje ten mega trend energetyki rozproszonej. Przed nami kolejne wyzwania i kolejne kwartały. Mam nadzieję, że udowodnimy inwestorom naszą siłę rynkową  – dodaje Dawid Zieliński Prezes Zarządu.  

Farmy fotowoltaiczne i czysta energia ze słońca to przyszłość branży energetycznej w Polsce i na świecie. Columbus Energy jest częścią wielkiej zmiany, która jest nie tylko ważnym krokiem w stronę zażegnania kryzysu klimatycznego, ale i zmianą w świadomości obywateli w kwestiach związanych z ekologią. Ostatni okres działalności Spółki to przemodelowanie skali jej biznesu i poszerzenie o kolejne etapy. Columbus Energy zawarło umowy o współpracy w zakresie rozwoju projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 355 MW, a także umowy inwestycyjne z akcjonariuszami na łączną kwotę blisko 5 mln zł. Zakupiło też siedem spółek celowych, rozpoczęło budowę 12,5 MW farm fotowoltaicznych w Polsce, a także terminowo wykupiło wszystkie obligacje emitowane publicznie w 2017 roku na ponad 11 mln zł. 

Firma pozyskała też Strategicznego Inwestora, który zainteresowany jest współpracą w organizacji finansowania na budowę farm fotowoltaicznych na kwotę ponad 110 mln zł.  To wszystko jest dowodem na świadomą realizację zadań, które sprawiają, że Columbus Energy jest integratorem idei czystej energii w Polsce. 

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.