Dlaczego warto wymienić piec?

12/06/2018

Autor: Mateusz Konkiel

2 minuty czytania

dlaczego warto wymienić piec

Gdy piec przeznaczony do ogrzewania domu jest stary, wyeksploatowany i często się psuje, to oczywiste, że trzeba go wymienić. Jednak gdy mamy nawet 20-letni kocioł w dobrym stanie, nie myślimy o jego zmianie na nowocześniejszy. Czy słusznie?

Nowoczesny piec to wyższa sprawność!

Wymiana pieca, który mimo upływu lat jest w dobrym stanie, może okazać się bardzo opłacalną decyzją. Nowoczesne urządzenia mają wyższą sprawność od tych produkowanych dawniej. Wymieniając piec możemy w znaczący sposób zmniejszyć koszty przeznaczone na ogrzewanie. Klasa 5 w porównaniu do klasy 3 i niższych, zapewnia oszczędności rzędu 20-25% energii/rok.

Wygoda użytkowania

Piece automatyczne zazwyczaj są praktycznie bezobsługowe. Posiadają bowiem zasobnik, który wystarczy uzupełnić paliwem raz na kilka dni. W zależności od rodzaju pieca, regulacja mocy, rozpalanie czy czyszczenie wymiennika ciepła dzieje się bez naszego udziału.

Automatyczne sterowanie

Część pieców w celu ograniczenia zużycia paliwa, zwiększenia efektywności i komfortu użytkowania, posiada system automatycznego sterowania. System ten składa się ze sterownika którego głównym zadaniem jest regulacja temperatury czynnika grzewczego. Na podstawie aktualnie występujących warunków zewnętrznych i zaprogramowanej temperatury zadanej, urządzenie samo dobiera parametry grzania.

Mniej zanieczyszczeń

Nowoczesne piece spełniają wymogi 5 klasy Sprawności Cieplnej, a także EcoDesign. Oprócz wysokiej wydajności, cechują się one tym, że minimalizują emisję szkodliwych pyłów i gazów z naszego domowego paleniska. To znaczy, że porównaniu do 1 klasy, najnowszy piec emituje od 4 do 5 razy mniej pyłu, oraz nawet 50 razy mniej tlenku węgla.

Wymiana pieca na nowy to szereg korzyści. Wyższa sprawność nowoczesnych urządzeń to duża oszczędność paliwa i energii, co przekłada się na mniejsze koszty ogrzewania. Obecna technologia oferuje także wiele udogodnień jak automatyczne sterowanie czy samoczyszczenie, które wpływają na komfort użytkowania pieca. Wybierając nowy piec warto zasięgnąć opinii eksperta, który dobierze odpowiednie urządzenie i jego moc.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej
    !