Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Farma fotowoltaiczna w kształcie Myszki Miki


Bajki wykreowane przez Walta Disney’a to kultowe i rozpoznawalne na całym świecie postaci. A tłumy ludzi odwiedzające Disneylandy to tysiące kilowatów energii. Dzisiaj dostarcza je Myszka Miki – czyli 5 MW farma fotowoltaiczna!

Farma powstała w 2016 roku. Składa się z aż 48 tys. paneli słonecznych, które rozlokowane są na terenie wielkości 22 arów (8,9 hektara). Z lotu ptaka cała instalacja kształtem  przypomina Myszkę Miki.

Panele fotowoltaiczne zlokalizowane są w miejscowości Epcot w stanie Floryda w Stanach Zjednoczonych. Jest to część amerykańskiego Disneylandu – Walt Disney World Resort. Na przeciwko znajduje się Disney’s Yacht i Beach Club Resort. Instalację obsługuje firma Duke Energy, która działa na rzecz wzmocnienia odnawialnych źródeł energii na Florydzie.

Farma w kształcie Myszki Miki jest w stanie pokryć zapotrzebowanie 890 domów na energię elektryczną.Wyprodukowany przez nią prąd wykorzystywany jest przede wszystkim do celów własnych disney’owskiego parku rozrywki oraz sprzedawana dla kilku okolicznych hoteli.

Pomysłodawcy farmy w kształcie Myszki Miki uważają, że Walt Disney byłby dumny z ich przedsięwzięcia, ponieważ sam był zapalczywy w ochronie środowiska naturalnego. Ogromna Myszka Miki produkująca prąd kultowo zapisuje się więc w świecie fotowoltaiki.

Źródło zdjęcia: NearMap

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.