Fotowoltaika dla biznesu - co może zyskać Twoja firma?

2/04/2019

Autor: Sylwia Mańkowska

4 minuty czytania

fotowoltaika dla firm

Ceny energii ciągle rosną i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Od stycznia 2021 r. prawdopodobnie zostanie wprowadzona opłata mocowa, która zwiększy cenę za MWh nawet o 45-50 zł. Instalacja fotowoltaiczna to pewna inwestycja, dzięki której Twoja firma zyskuje niezależność od podwyżek cen prądu. 

Obecnie rynek fotowoltaiki znajduje się w fazie ciągłego wzrostu. Spowodowane jest to nie tylko stałym rozwojem techniki, która umożliwia pozyskiwanie energii ze słońca w coraz bardziej efektywny sposób, ale również dzięki korzystnym zmianom w prawie, ułatwiającym firmom posiadanie własnej instalacji. Niedawno pojawił się zupełnie nowy wariant, który pozwala na czerpanie z zielonej energii bez inwestowania we własne panele fotowoltaiczne. 

Co zyskuje Twoja firma, dzięki fotowoltaice od GoBiznes?

Opłacalność instalacji fotowoltaicznej zależy od odpowiedniego doboru jej mocy. Najlepszą sytuacją jest, gdy całość wytworzonej energii zostaje spożytkowana na własne potrzeby. Dobrze dobrana instalacja to taniej za każdą 1 MWh. 

Własna instalacja fotowoltaiczna to również niezależność. Firma staje się zabezpieczona przed nieuchronnym wzrostem cen i przed opłatami, które są nakładane za przekroczenie mocy umownej w danym okresie rozliczeniowym. 

Panele fotowoltaiczne to innowacyjna technologia, która charakteryzuje się wysoką sprawnością. Instalacja PV złożona z wysokiej jakości komponentów jest bezawaryjna i bezobsługowa, a dodatkowo zasila Twój biznes bez szkody dla środowiska naturalnego – moduły fotowoltaiczne nie produkują szkodliwego dwutlenku węgla. GoBiznes posiada w swojej ofercie panele Sunport MWT o mocy jednostkowej 460 Wp, które są połączeniem nie tylko nowoczesnej technologii z wysoką wydajnością, ale także są bezpieczne dla środowiska, ponieważ nie zawierają szkodliwego ołowiu. 

Gwarancją jakości i zabezpieczenia w razie ewentualnych awarii jest wybór instalacji od renomowanej marki. GoBiznes należy do grupy kapitałowej Columbus, która na swoim koncie ma ponad 30 000 wykonanych instalacji, montowanych na terenie całej Polski przez profesjonalne ekipy montażowe. Wybierając GoBiznes zyskujesz najlepsze i najbardziej kompleksowe rozwiązania fotowoltaiczne dla Twojej firmy

Jak korzystać z czystej energii?

Najpopularniejszym sposobem na wyposażenie swojej firmy w instalację fotowoltaiczną jest nabycie jej za środki własne lub za pośrednictwem leasingu. Nie są to jednak jedyne możliwości. Na polskim rynku coraz popularniejsze staje się korzystanie z zielonej energii dzięki dostępnemu systemowi umów PLA, które pozwalają na dzierżawę już istniejących instalacji fotowoltaicznych. GoBiznes oferuje każdą z wymienionych możliwości. 

Instalacja fotowoltaiczna na własność

Sfinansowanie budowy instalacji fotowoltaicznej ze środków własnych pozwala na uniknięcie zobowiązań wobec instytucji finansowych. Jednorazowo poniesione koszty zwracają się już po kilku latach pracy instalacji. Wykorzystując ten sposób finansowania, można skorzystać ze zwrotu całości podatku VAT oraz rozliczyć kwotę netto jako koszt działalności gospodarczej. 

Instalacja fotowoltaiczna w leasingu

W przypadku, kiedy przedsiębiorca nie dysponuje środkami na zakup instalacji, możliwe jest skorzystanie z leasingu. Dzięki temu przy niewielkim nakładzie finansowym można korzystać z instalacji, a po okresie leasingowania wykupić ją na własność. 

Instalacja fotowoltaiczna w umowie PLA

Umowa Power Lease Agreement, zwana umową PLA, obliguje do stałej, miesięcznej opłaty za dzierżawę instalacji fotowoltaicznej. W zamian za to przedsiębiorca może korzystać z mocy, którą ona produkuje bez konieczności zakupu własnej. Instalacja fotowoltaiczna, która produkuje energię jest własnością GoBiznes, a na podstawie wyżej wymienionej umowy jest dzierżawiona przedsiębiorcy, który korzysta z energii przez nią wytworzonej. 

Sama instalacja pozostaje własnością GoBiznes, jej obsługa i serwis również pozostaje po stronie wydzierżawiającego, czyli właściciela. 

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty:
fotowoltaika, pompy ciepła

zostaw kontakt do siebie


    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej

    czytaj więcej
    !