
Panele fotowoltaiczne vs. kolektory słoneczne
#fotowoltaika
szukaj frazy
31/03/2021
2 minuty czytania
Końcem stycznia 2021 roku “Licznik elektromobilności” wybił 10 294 samochodów elektrycznych i 9 377 hybryd plug in zarejestrowanych w Polsce. Według prognoz przygotowanych przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, w 2025 r. po polskich drogach będzie jeździć 160 000 samochodów hybrydowych i 280 000 elektrycznych.
Obecnie rynek elektromobilności znajduje się w fazie intensywnego rozwoju. W 2030 r. liczba samochodów z napędem elektrycznym ma wzrosnąć do 900 000. Tak szybki przyrost ilości pojazdów niesie za sobą zwiększone zapotrzebowanie na infrastrukturę ładowania. Firmy, które w tym momencie decydują się na wejście w biznes elektromobilny, stają się prekursorami we wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań.
Ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów to doskonały pomysł na dodatkowy dochód w Twojej firmie. Ładowarka to również możliwość ładowania biznesowej floty samochodowej. Koszty jazdy samochodem elektrycznym, który jest ładowany za pomocą własnej ładowarki, są niższe, niż korzystanie z ogólnodostępnych stacji ładowania. Dlatego, jeśli już posiadasz w swojej flocie samochody z napędem elektrycznym albo planujesz takie zakupić, powinieneś rozważyć własną ładowarkę, a co za tym idzie obniżyć koszty ładowania.
Stacje ładowania opłacają się również finansowo. Aby to udowodnić, przygotowaliśmy symulację i pewne wyliczenia. Poniżej przedstawione są zyski ze stacji ładowania w perspektywie 10 lat przy użyciu ładowarki Go Power 22.
Ładowarka do samochodu elektrycznego to urządzenie, które może ładować prądem wytworzonym przez panele fotowoltaiczne. Główną korzyścią z takiego rozwiązania jest to, że do ładowania nie wykorzystujemy prądu z sieci, co oznacza, że nie kupujemy go od operatora. Dzięki temu jeszcze więcej pieniędzy zostaje w firmie, a realny zarobek wzrasta.
udostępnij artykuł dalej .