Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Pompy ciepła NIBE – szwedzka jakość w każdym klimacie


Szwecja to kraj leżący w Północnej Europie na Półwyspie Skandynawskim. Jest krajem wyżynnym, o dużej lesistości i… chłodnym klimacie. Gdy w Polsce pokazuje się wiosenne słońce, po drugiej stronie Bałtyku, w Szwecji, a zwłaszcza w jej północnej części nadal panuje zima. Mimo znacznie surowszego klimatu niż u nas, pompy ciepła NIBE funkcjonują tam bez zarzutu, również w części kraju, gdzie panuje klimat subpolarny i nawet lato jest krótkie i chłodne.

NIBE – pompy ciepła ze Szwecji 

Szwedzka firma NIBE jest największym producentem urządzeń grzewczych w krajach skandynawskich. Koncern jest liderem w sprzedaży ekologicznych urządzeń zapewniających komfort cieplny w Europie i Ameryce Północnej. To firma z tradycjami, od 1952 przedsiębiorstwo zajmuje się rozwiązaniami mającymi podnieść komfort cieplny budynków, w tym od ponad 30 lat pompami ciepła różnego typu. Celem firmy jest systematyczne podnoszenie efektywności i jakości oferowanych rozwiązań.  Nibe to nie tylko najwyższe standardy urządzeń, ale także wsparcie techniczne i stabilna, rozbudowana baza serwisowa.

Powietrzne pompy ciepła NIBE dla każdego

NIBE oferuje pompy ciepła dostosowane do różnego rodzaju potrzeb grzewczych, niezależnie czy jest to niewielki dom, duże gospodarstwo czy też wielkopowierzchniowe obiekty komercyjne. Urządzenia te jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz spada nawet do -25°C. Powietrze zewnętrzne można wykorzystać do ogrzewania, a także do chłodzenia budynku, dzięki czemu przy odpowiedniej infrastrukturze pompy Nibe mogą być wykorzystane jako jednostki klimatyzacyjne w okresie letnim. Zastosowanie urządzeń szwedzkiej marki w systemach grzewczych pozwala poczynić oszczędności rzędu aż 80%.

Zalety pomp ciepła NIBE:

NIBE – w trosce o ekologię

Pompy ciepła powietrze-woda od NIBE posiadają Certyfikat PreQurs. Oznaczenie to informuje o ile emisja zanieczyszczeń do powietrza przy wytwarzaniu i dystrybucji wytworzonego ciepła na potrzeby ogrzania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej została zredukowana, w porównaniu do ogrzewania kotłem węglowym. Budynki wyposażone w pompy ciepła NIBE są neutralne w zakresie niskiej emisji, a także redukują wysoką emisję zanieczyszczeń do powietrza. 

certyfikat NIBE

NIBE – wysoka jakość efektywność energetyczna

Oznaczenie pompy ciepła znakiem jakości EHPA-Q nadawanym przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła, daje gwarancję wysokiej jakości i efektywności energetycznej. W zakres badań do certyfikatu EHPA-Q wchodzi pozytywna ocena z testów sprawności, bezpieczeństwa oraz pracy w skrajnych warunkach. Do tego pompa musi spełniać warunki normy EN 12102 w zakresie pomiaru hałasu i wyznaczania poziomu mocy akustycznej, z wymagania Norm Europejskich EN14511, w zakresie współczynnika efektywności COP i EN 16147 w zakresie wydajności ciepłej wody użytkowej. By otrzymać odznaczenie producent musi także zapewnić:

Nie masz jeszcze pompy ciepła?
Poznaj szczegóły oferty

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.