Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Rusza II nabór do programu “Mój Prąd”

13 stycznia 2020

13 stycznia 2020 rusza drugi nabór wniosków na dopłaty z programu priorytetowego “Mój Prąd”. O dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne mogą starać się wszystkie gospodarstwa domowe, w których inwestycja została zrealizowana (podłączona do sieci i opłacona) po 23 lipca 2019. 

Pierwszy nabór do programu “Mój Prąd” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wpłynęło ponad 25 tysięcy wniosków na kwotę 90 mln zł. Budżet programu opiewa na 1 mld zł, co w przybliżeniu wystarczy dla około 200 tys. prosumentów. Efektem programu Mój Prąd jest wsparcie budowy instalacji fotowoltaicznych o mocy 100 MW. II nabór potrwa do końca 2020 roku i najprawdopodobniej będzie kontynuowany w kolejnych latach, aż do wyczerpania środków. 

Zasady składania wniosków w programie “Mój Prąd” nie uległy zmianie. W dalszym ciągu dotacja ma formę bezzwrotnej pożyczki, a jej wysokość może pokryć do 50% kosztów kwalifikowanych, jednak nie może przekroczyć 5 tys. złotych. W programie można zamontować instalację o mocy od 2 do 10 kWp.  

Od listopada 2019 dzięki porozumieniu podpisanemu  przez Columbus Energy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, regulującemu zasad współpracy i optymalizacji procesu składania wniosków w programie „Mój Prąd”, wnioski naszych Klientów zostaną rozpatrzone jeszcze szybciej. 

Jeśli chcesz skorzystać z dotacji skontaktuj się z naszym ekspertem – tel. 12 307 30 96 (8:00-18:00).

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.