Webinar - Jak zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki?

17/06/2021

Autor: Sylwia Lewkowicz

2 minuty czytania

webinar -zmiany w ustawie OZE

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o OZE, Prosumenci, którzy podłączą do sieci mikroinstalację fotowoltaiczną od 1 stycznia 2022 r. będą rozliczani na nowych zasadach. Według proponowanych zmian, Prosument stanie się sprzedawcą energii. Co to oznacza w praktyce? Zapraszamy na bezpłatny webinar, podczas którego opowiemy jakie zmiany czekają przyszłych właścicieli fotowoltaiki.

Zmiany w rozliczeniu Prosumentów

Ministerstwo Klimatu zapowiada zmiany w sposobie rozliczania się Prosumentów za energię. Zniknąć ma system tzw. opustów, pozwalający na “magazynowanie” energii w sieci. Do tej pory użytkownicy paneli fotowoltaicznych mogli oddawać nadwyżki energii do sieci energetycznej, a następnie, w momencie zapotrzebowania odebrać ją w 70 lub 80%. Od stycznia 2022 roku, system opustów ma zostać zastąpiony mechanizmem rynkowym. Prosument będzie mógł sprzedać ją „agregatorom”, czyli nowym podmiotom na rynku energii. Niedobory, będzie mógł odkupić od dostawców prądu. Zmiany były nieuniknione. Nowy system nie będzie tak korzystny jak obecny.
Niestety odbije się to na nowych właścicielach fotowoltaiki, czyli tych którzy założą instalację po 31.12.2021 r.

Czy jest alternatywa?

Czy w 2022 roku fotowoltaika może być jeszcze opłacalna? Czy można pozostać niezależnym wobec zmian w polskim prawie?

Już 30 czerwca (środa) o godzinie 18:00 odbędzie się bezpłatny webinar – „Jak zmiany w przepisach wpłyną na opłacalność fotowoltaiki? Sposób na zachowanie 100% energii bez względu na zmianę prawa”. Podczas spotkania opowiemy:

  • Jakie zmiany czekają przyszłych właścicieli fotowoltaiki?
  • Jak nowa ustawa o OZE wpłynie na opłacalność fotowoltaiki?
  • Jak pozostać niezależnym wobec zmian w prawie?

Webinar poprowadzą

Joanna GilBrand Manager – O branży odnawialnych źródeł energii wie wszystko. Jej rolą jest współtworzenie strategii oraz komunikacji marki Columbus. Stale obserwuje nowe trendy na rynku i uczestniczy we wprowadzaniu nowych rozwiązań, produktów i usług.

Michał GondekDyrektor Pionu Techniczno-Inwestycyjnego -Od początku kariery zawodowej związany z energetyką odnawialną. Od 7 lat w Columbus rozwija Pion Techniczno-Inwestycyjny. Jest odpowiedzialny m.in. za realizację inwestycji, rozwój nowych produktów oraz wprowadzanie nowych technologii.

Obejrzyj nagranie z webinaru

Zainteresował Cię ten temat? Mamy świetną wiadomość. Możesz otrzymać bezpłatny dostęp do tego i innych naszych materiałów.

udostępnij artykuł dalej .

Poznaj szczegóły oferty

Czym jesteś zainteresowany?

Zaznacz przynajmniej jedną opcję

Podaj swoje dane:

Czytaj więcej

Czytaj więcej