Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Blog

Jesteś na:

Instalacji fotowoltaicznych w Polsce coraz więcej!

6 października 2018

Łączna moc wszystkich instalacji fotowoltaicznych w Polsce w ciągu dwóch lat wzrosła z 20 MW do 172 MW. Można powiedzieć, że to dobry wynik, ale wiemy, że może być jeszcze lepszy! Opłacalność fotowoltaiki rośnie z każdym rokiem – wraz z spadkiem cen komponentów i wzrostem cen prądu.

Coraz więcej osób przekonuje się, że nasłonecznienie w Polsce jest optymalne dla działania fotowoltaiki. A według badań CBOS co piąty właściciel domu jednorodzinnego deklaruje, że chce mieć własną elektrownię słoneczną.

Kolejnym argumentem, przemawiającym za coraz większym zainteresowaniem panelami fotowoltaicznymi – jest ich wydajność i coraz niższy koszt. Nowsza technologia zapewniająca większą moc powoduje, że do wytworzenia takiej samej ilości energii można zainstalować mniej paneli. Rozwój technologii obniża również koszt samego sprzętu.

Tak duże zainteresowanie fotowoltaiką prawdopodobnie przekroczyło wyobrażenia Rządu, który w przyjętym w 2010 roku Krajowym Planie Działań w zakresie energii ze źródeł odnawialnych (KPD) zakładał uzyskanie 3 MW mocy do 2020 roku. Tymczasem wynik ten już w tym momencie został przekroczony stukrotnie.

Mieszkańcy Polski są coraz bardziej świadomi. Wiedzą, że ceny energii skaczą do góry jak szalone. To skłania do szukania oszczędności w odnawialnych źródłach energii.

Columbus Energy sam tylko zainstalował już ponad 35 tys. paneli słonecznych w całej Polsce. Dziękujemy za Wasze zaufanie!

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.