Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Gobloo – niezależność od podwyżek cen prądu dla biznesu

11 października 2018

Instytut Energetyki Odnawialnej szacuje, że w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na prąd i podwyżkami cen, wydatki na energię w najbliższym czasie wzrosną o około 80%. Rosnące ceny prądu najmocniej uderzą w przedsiębiorców, wyższe koszty energii to dla nich utrata konkurencyjności na rynku.

Polski rynek energetyczny oparty jest w głównej mierze na węglu, którego globalne ceny w ostatnim czasie poszły mocno w górę. Dodatkowo rosną także ceny uprawnień do emisji CO2 – we wrześniu na Europejskiej Giełdzie Energii, za tonę trzeba było zapłacić ponad 21 euro, czyli aż o 200% więcej niż przed rokiem. Eksperci szacują, że w najbliższych latach stawka może wzrosnąć jeszcze dwukrotnie.

Podwyżki prądu uderzą w firmy!

Rynek energii dla przedsiębiorstw w Polsce jest zderegulowany a podwyżki najmocniej uderzą właśnie w ten sektor. Dla małych i średnich przedsiębiorców oznacza to znacznie wyższe koszty produkcji i utratę konkurencyjności na rynku. W efekcie droższy krajowy produkt, będzie wypierany przez tańszy towar z zagranicy.

Sposób na podwyżki cen? GoBloo.

W najbliższym czasie nie można niestety liczyć na spadek cen energii, prognozy są jednoznaczne, będzie coraz drożej. Idealnym rozwiązaniem optymalizacji kosztów w firmie jest fotowoltaika. Nowa oferta GoBloo od Columbus Energy skierowana jest dla przedsiębiorców zainteresowanych instalacją powyżej 10kWp. Gobloo to szybki zwrot inwestycji i duże oszczędności dla firmy. Im więcej potrzebujesz, tym mniej płacisz, cena instalacji powyżej 20 kWp to nawet 3900 zł za 1kWp.

Instalacja może pokryć większość zapotrzebowania przedsiębiorstwa na prąd od świtu do zmierzchu. Ewentualne nadwyżki energii  zostaną odkupione przez zakład energetyczny. Własna produkcja energii pozwala uniezależnić się od rynkowych cen prądu, zachować konkurencyjność firmy i jej stabilną pozycję. 

Ocena: 5.0/5.
Proszę czekać... Energia ze słońca przelicza głosy.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.