Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Fotowoltaika – Toruń inwestuje w czystsze powietrze


Produkcja energii ze źródeł odnawialnych (OZE) staje się w Toruniu coraz popularniejsza. Miejskie inwestycje chociażby w fotowoltaikę nie tylko generują oszczędności, ale dzięki zmniejszeniu emisji szkodliwych pyłów do atmosfery przyczyniają się do poprawy jakości powietrza. Energooszczędne budynki użyteczności publicznej to nie wszystko, w fotowoltaikę inwestują także mieszkańcy i przedsiębiorcy z Torunia.

Fotowoltaika zasili szpital w Toruniu

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to jedna z największych inwestycji w służbę zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim. Szpital ma być wyjątkowo ekologiczny i energooszczędny. Kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne będą produkować ciepło i energię elektryczną, które pokryją część potrzeb energetycznych budynku. Obiekt ma być dogrzewany i klimatyzowany gazowymi pompami ciepła, a instalacje sanitarne zasilane będą deszczówką. Fotowoltaika w Toruniu ma być zainstalowana na budynku technicznym przy lecznicy i zasilać będzie oświetlenie zewnętrzne. Dodatkowo – laminarne sufity z promiennikami ciepła, efektywne oświetlenie ledowe i zautomatyzowana apteka – to wszystko składa się na nowoczesny, przyjazny środowisku i wydajny energetycznie obiekt.

Panele fotowoltaiczne produkują energię dla mieszkańców Toruniapan leszek wlasciciel instalacji fotowoltaicznej z Torunia

Pozyskiwanie energii ze słońca niesie ze sobą same korzyści, dla naszych Klientów najważniejszą jest uniezależnienie się od stale rosnących cen prądu. Oprócz tej zalety dla wielu użytkowników fotowoltaiki, w tym mieszkańców Torunia ważna jest dbałość o najbliższe otoczenie. Wśród naszych Klientów znalazł się między innymi Pan Leszek wraz z rodziną. Instalacja o mocy 4,05 kWp już kolejny rok produkuje darmowy prąd ze słońca, z którego korzystają wszyscy domownicy.

 

Kolejnym zadowolonym z fotowoltaiki Klientem z Torunia jest Pan Maciej – właściciel firmy świadczącej usługi obróbki chemicznej stali. Dzięki panelom fotowoltaicznym, każda MWh dla biznesu jest tańsza nawet o 60%, a zyski przedsiębiorstwa jeszcze większe. Dodatkowo Pan Maciej uwolnił się od podwyżek cen prądu, które w znaczący sposób dotykają usługodawców.

instalacja fotowoltaiczna dla biznesu w Toruniu

Oprócz fotowoltaiki na dachu firmy, przedsiębiorca, który mieszka pod Toruniem założył własną elektrownie słoneczną na swoim gospodarstwie domowym.

instalacja pana Macieja fotowoltaika toruń

Fotowoltaika w Toruniu – czyste powietrze i oszczędności

Mniejsza emisja zanieczyszczeń do atmosfery to poprawa stanu powietrza nie tylko na terenie miasta, ale i w sąsiednich gminach. Produkowany z odnawialnych źródeł prąd pozwala także na zmniejszenie zależności Torunia od zewnętrznych producentów energii i na oszczędności, które mogą być wykorzystane na potrzeby miasta. Budowa instalacji fotowoltaicznej to szereg korzyści, które zostały dostrzeżone zarówno przez władze jak i mieszkańców miasta w województwie kujawsko-pomorskim.

 

 

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.