Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Już 6200 rodzin i przedsiębiorców korzysta z darmowej energii dzięki Columbus Energy


Branża fotowoltaiki jest najszybciej rozwijającym się sektorem odnawialnych źródeł energii. Chcąc wykorzystać potencjał rynku, pracujemy nad ciągłym rozwojem organizacji,  umacniając swoją pozycję lidera. 

Czysta energia to czyste środowisko

Zamontowaliśmy już 6 200 instalacji fotowoltaicznych w całym kraju – dla gospodarstw domowych i firm. To ponad 100 000 modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 32,5 MWp.

Roczna produkcja energii z zamontowanych przez nas instalacji to 32 380 000 kWh – taka ilość energii pokryłaby roczne zapotrzebowanie na prąd miasta Chrzanów, które zamieszkuje ok. 40 tys. mieszkańców. Energia wyprodukowana przez zamontowane przez nas instalacje pozwoliłaby również na okrążenie Ziemi samochodem elektrycznym aż 4 000 razy!

Dzięki czystej energii ze słońca zmniejszamy ślad węglowy rocznie aż 25 515 ton CO2, które wytworzyłyby elektrownie konwencjonalne przy wytwarzaniu prądu ze spalania paliw kopalnych. 

W miastach wciąż jest za mało zieleni, którą zastępuje „betonowa dżungla”. Dobrą energią ratujemy coraz więcej zieleni. Ta wytworzona przez nasze instalacje przyczyniła się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery. Ilość zmniejszonej emisji pozwoliłaby na uratowanie ponad 5 000 drzew i powierzchni zieleni odpowiadającą 16 boiskom sportowym. 

Umacniamy pozycję lidera

Koncentrujemy się nad rozwojem struktury i umacnianiem pozycji lidera. Dynamiczny rozwój organizacji zaowocował wzrostem przychodów o 270% w odniesieniu do wyników na koniec II kwartału 2018 roku. Przez 3 lata rozwinęliśmy się aż 2 300 % (skonsolidowany przychód Q2 2016/Q2 2019). Pierwsze półrocze 2019 zamknęliśmy z wynikiem 57 mln zł przychodu i 7,5 mln zysku z działalności operacyjnej.

Dziś kilowaty jutro MEGAwaty

Wykorzystując możliwości polskiego rynku fotowoltaiki rozszerzamy naszą działalność o długoterminowe projekty. Zawarliśmy kluczową umowę współpracy w zakresie rozwoju i realizacji projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 355 MW, które w przyszłości mogą być sprzedane za 1,3 mld zł. Rozpoczęliśmy także budowę dwóch 1 megawatowych farm fotowoltaicznych w woj. mazowieckim, które wygrały aukcje z listopada zeszłego roku. 

Wprowadzamy standardy rynkowe

Klient jest naszym najważniejszym partnerem, a jego satysfakcja to dla nas priorytet. Dlatego ciągle podwyższamy standardy obsługi Klienta. Cechy wyróżniające naszą ofertę to najnowsza technologia – panele monokrystaliczne Full Black HALF CUT PERC o mocy 315 Wp, szybki montaż w 5 dni, 15-letnia Gwarancja Totalna, opieka nad rachunkami dzięki usłudze Columbus Care, a także korzystne finansowanie. 

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.