Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Fotowoltaika – opinie na temat instalacji


Fotowoltaika ma bardzo dobre opinie wśród Polaków. Panele fotowoltaiczne coraz częściej pojawiają się na krajowych dachach i działkach. Pozwalają one produkować darmowy i ekologiczny prąd, przyczyniając się tym samym do obniżenia rachunków za energię elektryczną. Dlaczego popularność odnawialnych źródeł energii stale rośnie i jakie są powszechne opinie o fotowoltaice?

Fotowoltaika opinie – czy to się opłaca?

Najczęściej docenianym atutem instalacji fotowoltaicznych jest generowanie oszczędności. Dzięki przetwarzaniu promieni słonecznych na energię elektryczną, można zaoszczędzić na rachunkach za prąd. W dobie ciągłych podwyżek cen energii, jest to główny powód dla którego Polacy decydują się na montaż fotowoltaiki. Według najczęstszych opinii fotowoltaika pozwala zminimalizować rachunki za prąd samych do opłat stałych, które w zależności od sprzedawcy energii wynoszą kilka, kilkanaście złotych miesięcznie. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie.  

Inwestycja w fotowoltaikę dzięki programowi wsparcia jak “Mój prąd” czy uldze termomodernizacyjnej jest jeszcze bardziej opłacalna. Zwrot z inwestycji może nastąpić już po 6-7 latach i to zakładając, że prąd w tym czasie nie zdrożeje.

Opinie na temat ekologicznych aspektów fotowoltaiki

Produkcja prądu odbywa się poprzez wykorzystanie odnawialnego źródła energii, jakim jest słońce.Wytwarzanie energii ze słońca w odróżnieniu od paliw kopalnych, nie powoduje emisji szkodliwych substancji do atmosfery takich jak CO2, innych gazów cieplarnianych czy pyłów. W przeciwieństwie do innych odnawialnych źródeł energii, nie emituje hałasu i nie stwarza zagrożenia dla żyjących wokół nas ptaków.  Troska o środowisko jest integralną częścią naszej społecznej odpowiedzialności. Według opinii Klientów Columbus Energy ekologia i myśl o przyszłych pokoleniach jest jednym z powodów, dla których decydują się właśnie na fotowoltaikę. 

Bezpieczeństwo i komfort – opinie 

Wiele osób, zanim zdecyduje się na montaż, zastanawia się czy panele trzeba czyścić i konserwować. Popularną opinią jest też to, że instalację trzeba odśnieżać. Jaka jest prawda? Fotowoltaika jest bezobsługowa. Paneli nie trzeba konserwować, myć ani odśnieżać. Dzięki specjalnej powłoce, zanieczyszczenia są zmywane przez deszcz, a pochylona konstrukcja, sprawia, że śnieg nie zalega na instalacji, a pod wpływem grawitacji osuwa się. Panele fotowoltaiczne zapewniają ponad 25 lat bezobsługowej pracy, wytwarzając każdego dnia darmowy prąd. 

Najczęściej powielane, błędne opinie o fotowoltaice

Mimo zdecydowanej większości pozytywnych opinii na temat fotowoltaiki, zdarzają się i te, które budzą wątpliwości co do zasadności inwestycji w instalację. Do najpowszechniejszych mitów o fotowoltaice należą:

Te i inne mylne opinie zdarzają się na szczęście coraz rzadziej. Fotowoltaika wśród instalacji odnawialnych źródeł cieszy się największą popularnością. Opinie na jej temat, wraz ze wzrostem świadomości na temat technologii i działania systemu są coraz bardziej pozytywne, a inwestorzy, którzy zdecydowali się na montaż systemu cieszą się niskimi rachunkami za prąd i niezależnością od podwyżek cen energii.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.