Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Jesteś na:

107 MW czystej energii ze słońca!


Polski rynek energii odnawialnej dynamicznie rośnie. Sukcesywnie przybywa nowych instalacji OZE. Wpisujemy się w trend i wraz rozwojem nowoczesnej energetyki, konsekwentnie realizujemy obraną strategię tworząc przestrzeń dla nowych usług i produktów. 

W I kwartale 2020 Columbus Energy zanotowało skonsolidowany przychód na poziomie 126 mln zł i EBITDA 20 mln zł. To aż 560% wzrost przychodów w stosunku do tego samego okresu w 2019 roku. 

Redukujemy ślad węglowy

Do tej pory, zamontowaliśmy już ponad 17 000 instalacji fotowoltaicznych w całym kraju – dla gospodarstw domowych, firm i sektora energetycznego, co przekłada się na ponad 340 tys. modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy 107 MW. Czysta energia ze słońca, produkowana przez instalacje naszych Klientów pozwala na zredukowanie śladu węglowego o ponad 110 mln kg CO2 rocznie!

Konsekwentnie realizujemy założoną strategię

Jesteśmy w trakcie realizacji dużych projektów farm fotowoltaicznych, z których ponad połowa dotychczas zakupionych 25,5 MW jest już w trakcie przyłączania do sieci energetycznej. Na początku kwietnia 2020 r. spółka podpisała umowę z firmą Unisun na budowę farm fotowoltaicznych o mocy 66 MW z wygraną aukcją, których wartość po przyłączeniu do sieci wyceniana jest na ok. 260 mln złotych.  Aktualnie jesteśmy w trakcie budowy ponad 90 MW farm. 

Zamontowaliśmy pierwsze pompy ciepła i przygotowujemy się do wejścia w branżę magazynów energii jako elementu komplementarnego systemu OZE. Potencjał tych dziedzin może być kolejnym fundamentem przychodów spółki.

Integralną częścią innowacyjnej energetyki jest elektromobilność, stąd inwestycja w Nexity Global dostarczającą system zarządzający infrastrukturą do ładowania samochodów elektrycznych.

Jesteśmy niezależni

Wypracowana przez ostatnie lata pozycja pozwoliła Columbus Energy na zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonowania organizacji. Stworzyliśmy stabilny, spójny łańcuch dostaw, zagwarantowany długoterminowymi kontraktami. Naszym atutem jest kadra wykwalifikowanych specjalistów, dzięki której możemy zaoferować naszym klientom fachową obsługę i ciągłość montażu. To wszystko pozwala konsekwentnie realizować strategię rozwoju w sektorze nowoczesnej energetyki i elektromobilności bez względu na sytuację gospodarczą. 

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.