Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Kolejne duże inwestycje Columbus Energy


Columbus Energy będzie budować kolejne farmy fotowoltaiczne. Spółka zawarła właśnie  ważną umowę z Unisun Energy BV na prowadzenie przedsięwzięcia polegającego na wspólnej budowie farm fotowoltaicznych z wygraną aukcją OZE o łącznej mocy 66 MW.

Unisun Energy BV z siedzibą w Rotterdamie jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań w zakresie energii odnawialnej. Do tej pory spółka zrealizowała inwestycje w ponad 100 miastach na pięciu kontynentach, dostarczając 1 GW zainstalowanej mocy. Teraz wspólnie z Columbus Energy, spółka chce zbudować farmy o mocy 66 MW.

Zgodnie z zawartą umową Columbus Energy będzie odpowiedzialna za zapewnienie finansowania pomostowego budowy farm fotowoltaicznych oraz pełnić będzie rolę Generalnego Wykonawcy. Umowa przewiduje wspólną sprzedaż projektów po wybudowaniu lub prawo zakupu wszystkich projektów dla inwestora końcowego.

Wartość gotowych inwestycji po wybudowaniu szacowana jest na około 260 mln zł, w tym ok. 200 mln zł wynosi wartość wynagrodzenia dla Columbus Energy. Termin zakończenia budowy farm fotowoltaicznych przewidywany jest jeszcze w 2020 roku. 

Podpisanie umowy jest kolejnym etapem w realizacji strategii Columbus Energy jako zintegrowanej firmy energetyczno-technologicznej.

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.