Kariera Blog Relacje inwestorskie
PL

Fotowoltaika wady i zalety


Fotowoltaika z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Wciąż jednak wiele osób ma wątpliwości co do inwestycji w technologię pozwalającą wytwarzać prąd ze słońca. Myślisz o instalacji paneli fotowoltaicznych? Poznaj wady i zalety tego systemu.

Fotowoltaika i jej zalety

Fotowoltaika jako odnawialne źródło energii oprócz tego, że jest ekonomiczna i ekologiczna i stanowi stabilną inwestycję, ma jeszcze wiele innych korzyści. Zalety fotowoltaiki to m.in.:

Finansowe zalety fotowoltaiki:

Ekologiczne zalety fotowoltaiki

Fotowoltaika, a technologia i estetyka

Wady fotowoltaiki

Fotowoltaika to szereg korzyści, jednak jak każda technologia, nie pozbawiona jest też wad:

Podsumowanie wad i zalet elektrowni fotowoltaicznej

Zalety instalacji fotowoltaicznej zdecydowanie przeważają nad jej wadami. Wysokiej jakości sprzęt to szybki zwrot inwestycji i oszczędności przez lata. Nic więc dziwnego, że pozyskiwanie energii ze słońca zyskuje coraz więcej zwolenników. Prawidłowy montaż instalacji pozwoli uniknąć ryzyka zacienienia, a precyzyjnie dobrana moc pozwoli na zbilansowanie mniejszej produkcji w miesiącach zimowych. Na brak przestrzeni na dachu również jest sposób – instalacja na gruncie. Emisja związana z produkcją paneli fotowoltaicznych kompensowana jest dzięki konsumpcji czystej energii z odnawialnego źródła jakim jest słońce, zamiast prądu z konwencjonalnych elektrowni na paliwa stałe.

Nie masz jeszcze fotowoltaiki? Zamów spotkanie z doradcą energetycznym

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego darmowego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami.